Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit kezdjek...

Szerintetek mit kezdjek magammal? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

31.hetes terhes vagyok. Van egy 7 éves lányom és a párommal akitől most terhes vagyok majdnem egy éve élünk eggyütt az ő házában.Én majdnem 80 km-re élek az anyukámtól és testvéreimtől.Barátaim abszolút nincs. Senki. Nem is volt sose.Viszont egy faluban élünk párom összes közeli családtagjával akikkel nem igazán beszélek.Anyósom nem bírja a fejem mert nem szeretek minden hónapba minden családi nagy összejöveteleken órákat vagy fél napokat boldogan eltölteni.A mostani első közös karácsonyunk is elmaradt mert vagy a nagyszüleinél vagy az annyánál kellett lenni.Semmi időnk nem volt ráhangolódni a karácsonyra mert szinte minden hétre beterveztek nekünk valami programot.Én ezt nem vettem jó néven és nem csattantam ki a boldogságtól mikor szenteste az ő családtagjaival voltunk magunkra itthon meg nem maradt idő mert másnap megint menni kellett.Ezért anyósom szenteste köszönni se volt hajlandó nekem. Miután elkezdődött az újév a párom és az annya minden nap egész nap beszélgetnek facebookon.Rendelgetnek a picinek mindent megbeszélik mit kéne intézni de én semmiről nem tudok mert velem nem oszt meg a párom semmit csak ha valamit én tudok csak elintézni akkor ki van adva utasításnak.Szóval a párom többet beszél az annyával mint velem.Munka közben is inkább az annyának ír.A lányommal meg épphogy egy két mondatot beszél naponta.Még egyszer nem vitte el az iskolába se pedig volt hogy itthon volt több mint egy hónapot.Akkor 11és 1-ig aludt én terhesen felkeltem hatkor és vittem iskolába rohangáltam hol ezt hol azt intézni aztán haza hogy itthon is haladjak és volt hogy azt vágta a fejemhez hogy nem csinálok semmit.Kb 2 hónapja rajta kaptam hogy egy "munkatárdnőjével,,ahogy hajnalban kitette a lábát a kapun és indult dolgozni egész nap messengeren vele beszélgetett hogy milyen bociszemei vannak meg annyira szereti stb.Előszőr mikor megkérdeztem beszélget e más lánnyal tagadta.Két óra kellett mire kiszedtem belőle az igazságot.Ez is zavar hogy itt hordom az első gyerekét ő meg flörtölget.Az annyával többet foglalkozik mint velem és teljesen egyedül érzem magam.Egész nap egymagam vagyok itthon és mikor hazajön akkor is elpanaszkodja magát és nem kérdez miujjság van velem vagy velünk. Most akkor bennem van a hiba?

Bocsánat ennyit írok de már most is olyan jó érzés hogy tudom lesz aki elolvassa és érdekelni fogja így már nem érzem magam annyira egyedül.



2019. jan. 11. 11:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

NEm értelek, vagy egy gyereket egy elözöleg tönkrement kapcsolatból azaz nem vagy tapasztalatlan gyerek.

Akkor egy alig ismert valakitöl- akivel nem egésze egy éve élsz együtt, a családja utál téged, ö meg egyértelmüen öket választja, veled nem törödik, valószínüleg megcsal, vagy ha nem, csak idö kérdése, hogy mikor -, miért vállaltál gyereket, illetve ha csak "besikerült, akkor miért nem védekeztél?

Most egyetlen értelmes dolgot tehetnél, hogy sürgösen kialakítasz egy önálló életet és minél elött megszabadulsz egy ilyen alaktól, még azelött, hogy teljesen függö helyzetbe kerülsz!

Szedd össze a gyereket és menj haza anyádhoz, ott keress munkát, hogy szülés után minél elöbb el tudj kezdeni dolgozni és a saját lábadra állni!

2019. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

*Anyjával (borzalmas volt a szememnek végéig annyának olvasni)


Mióta vagytok együtt? Terhesség előtt is gondolom ilyen volt ő is meg az anyja is. A családi összejövetelek sem hiszem hogy most jöttek hagyományba. Havi 1 összejövetel teljesen kibírható anyósnál 2-3 órahosszára, ne legyél hisztisp.

Karácsonykor meg kellett volna beszélned a saját pároddal, hogy otthon akarsz lenni szenteste. Ez egy párkapcsolat. Nem tudtok beszélni egymással?


Sokkal jobban aggódnék a munkatársnő miatt, akinek azt írogatja, milyen bociszemei vannak és hogy szereti.

Nem volt ez a terhesség eléggé eltervezve, nem?

2019. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az elso irja...

A pasi (leirasod szerint) egy s***fej. A hiba, hogy szulsz neki, persze, csak akkor, ha nem neveled fel egyedul boldogan.

2019. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

A hét éves lányom egy régi párkapcsolatból alakult ki.Nem tervezett volt viszont ahogy láttam hogy az apja nem veszi komolyan a gyereknevelést fél évesen hazaköltöztem.Eláltam dolgozni azonnal hogy minél több mindent megadjak neki és nem is igazán érdekelt semmi csak az hogy haladjak az èletbe mert minél többet összegyűjtök annál több lesz a lányomnak. A mostani párom és az anyja se volt ilyen. A párom "minden állma,, az volt hogy legyen egy családja. A lányomat is elfogadta . Eleinte sokat törődött vele a lányom is igen hamar elfogadta az anyósomék úgy álltak a lányomhoz mintha ebbe a családba született volna. Sőtt elárulta az anyja mèg az elején hogy a páromnak kétejei voltak hogy van lányom de megmagyarázták neki hogy mit szólna ha a nevelő apja is így állt volna hozzá. Szval tök szép volt itt minden. Nem tudtam volna belekötni semmibe se meg nem is akartam. Olyan boldogok voltak hogy gyereket várok.Elhittem hogy na tényleg létezik boldog családi élet.Van egy normális ember az életembe aki szereti a lányom és örül lesz sajátja is, dolgozik is szval van felelősség érzete nem úgy mint a lányom apjának...Csak aztán kiderült azért voltak az anyjáék ennyire lelkesek mert azt akarták a fiuk minél hamarabbb elköltözzön otthonról.Szó szerint azt mondták "alig várom elköltözzèl innen,,. Durván három hónap alatt lett házvétel felujjítás és minden lebonyolítva. Magyarán márciusban jöttünk össze már szeptemberben innen indult a lányom iskolába.Az jön le hogy csak azért szeretett akkor hirtelen engem az egész család mert így esély volt arra hogy a felnőtt fia elköltözhessen ugyanis elmondásuk szerint eddig csak tini csajokkal volt eggyütt akiknek az agyukban csak a buli járt így akkor nem jöhetett szóba hogy elköltözzön.De szeptember óta napról napra rosszabb lett minden. Nekem nem azzal van a bajom hogy mert van családi összejövetel. Fontos a család ezt nem tagadom. De sokallom mikor magunkra sose marad idő mert mások rendelkeznek vele. És még megkérdezve sincs jó e nekünk csak ki van adva utasításnak. Így nincs mit megbeszélnünk mert ki van adva ekkor ide és kész. A karácsonyt megakartam beszélni csak hát az anyja elkezdett ordítani és szó szerint felállt és itt hagyott és igazából csak megkérdeztem hogy ő hogy szeretné a karácsonyt. Maga a tudat az hogy másképp legyen nem tetszett neki szval esélyem nem volt. Most már úgy állunk a párommal hogy mikor meg akarok beszélni vele valamit hogy valamin változtatni kéne folyamatosan a telefont nyomogassa és nézi válaszai "aha, igen, majd meglátjuk,, stb.Csak akkor hajlandó rámfigyelni a felemelem a hangon erre ő elkezd ordítani csapkodni az ajtót mind ezt a lányom előtt azt meg rohadtul nem szeretem. Szval veszekedés és hogy a lányom minèl kevesebbet érezzen ebből kussba maradok és nem szólok hozzá mert akkor nem tud velem mitkezdeni és kiabálni.

Már az a baj elrontottam a dolgokat mert hittem a mézes madzagnak és ide költöztem. Anyuékhoz nem tudok menni két szobás hát anyu, nevelőapum, meg két testvérem. Most hova vigyek két gyereket. Szval az már nem játszik. Gyedet kapok majd a pici után két éves koráig hála annak hogy míg a lányom pici volt így dolgoztam mind végig.De az nem elég hogy két gyerekkel albérletbe költözzek. Leghamarabb ha lejár a lakástakarékom akkor tudok elmenni de az még három év. Még isteni hogy tényleg volt eszem hogy minél többet gyűjtsek össze mert szinte éreztem én előbb vagy utóbb egyedül maradok a lányommal csak azzal nem számoltam hogy lesz még egy pici. Mind egy számomra nem számít mert ahogy eddig eztán is azon leszek megleggyen nekik minden és soha ne kerülhenek ilyen helyzetbe. Csak a kérdés akkor most hogy bírjam ki az a három évet így semmi lelki támasz mellett. Félek ne hogy depis legyek hogy nem tudok senkivel ezekről beszélni!.

Köszönöm nektek hogy írtatok. :)

2019. jan. 11. 12:26
 5/34 anonim ***** válasza:
41%

Na mégegyszer. Mióta vagytok együtt???

Felfogtuk hogy van egy oldalkocsid egy másik apától, pont ezért írta valaki, hogy egy pasassal már befaragtad, mert egyedül maradtál a gyerekével, másodjára lehettél volna körültekintőbb is.

Ezen az oldalon nehéz jó választ adni, ugyanis saját tapasztalat, hogy letudod úgy írni a történeted, hogy melléd álljon a többség, meg anyósod is le tudná írni úgy a történetet fordítva, hogy neki adjunk igazat ne neked.

Nekem az tűnt fel, hogy havi egy, két összejövetel is nehezedre van találkozni a rokonokkal, akkor nem tudom a gyereket majd hogy fogod nevelni? Majd ő se fog találkozni a rokonaival mert neked nem fér bele fel napig elviselni őket havi 1x?

Vagy majd elmegy az apjával, te meg otthon maradsz? Szerintem anyósod is tudna mit mesélni rólad, az a megérzésem.

2019. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam hogy nem vagyok hibás. Minden emberben van hiba így biztos bennem is csak akkor azt nekem is tudtomra kéne hozni. Nem mondanám hogy nehezemre esik mert minden olyan összejövetelen megjelentem sőt. Volt hogy én sűrűbben mentem a lányommal anyósomékhoz mint a saját fia mert a párom azt mondta nincs most kedve. Csak a szenteste nekem rohadt rosszul esett és azóta semmibe nem avatnak bele? Mit tudnak napi szinten több órákat beszélni amiről én nem tudhatok? Én ha heti egyszer ha beszélek anyummal azt is egyből elmondom.Az utolsó betűig. Nekem eddig se volt semmi titkolni valóm èn mindent mindenkivel megosztottam ezért nem tudom konkrétan mi a baj velem??? Mert ha még nem érdekelne a családja meg ellene hangolnám vagy kibeszélném a hátuk mögött és lehordanám őket mindennek megérteném. De nem. Velük ellentétben. Mert egyszer kértem el párom telóját hogy mutassa mit beszél az annyával hát nem tettem ki az ablakba amiket olvastam. Hogy "le vagyok szarva,, meg "ugyan olyan mint a lánya,, amit mellesleg nem is értettem mire érti meg hasonlókat láttam...

Tavaly március óta vagyunk eggyütt a párommal.

2019. jan. 11. 12:49
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly március óta vagyunk eggyütt a párommal."


És te 31 hetes vagy. Ööö, oké, nincs több kérdésem.

2019. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem anyós miatt leszel két gyerekes egyedülálló anya, akkor majd a bociszemű kolléganő miatt. Vagy ez vagy az.
2019. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%
Tehát ahogy összejöttetek egyből csináltatok egy babát. Úgy hogy nem is igazán ismerted még. Bele a rózsaszín ködbe. Hát ne haragudj de elég szar döntés volt. Most meg hogy lassan megismered hogy milyen igazából sír a szád. Hát ne haragudj de saját magadnak csináltad a bajt. Persze hogy az elején jajj de jó volt. Olyankor mindenki a szebbik felét mutatja
2019. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Szóval még HÁROM évig kiteszed a lányod (meg az új gyereket is) egy dühöngö, csapkodó "apa" melletti életnek, ahelyett, hogy fognád magad és mennél.

A gyed mellé kapsz gyerektartást is, meg egyedülállónak járól családi pótlékot, ebböl szüken meg lehet élni, föleg, ha a kicsit bölcsödébe adod és vissszamény dolgozni!

2019. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!