Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál szempont volt...

Névválasztásnál szempont volt nálatok, hogy messze essen a névnap a születésnaptól?

Figyelt kérdés

Április elejére vagyok kiírva és nagyon tetszik egy olyan név, aminek a névnapja április közepén van. Mennyire kitolás ez egy gyerekkel? Tudom, ez legyen a legnagyobb problémája... De ismerek egy kisfiút, karácsonykor született és Ádámnak hívják, ő egész kamaszkoráig emlegette, hogy mennyire rossz volt egyszerre mindent letudni aztán egy egész évet újra várakozni.


Egy szó mint száz: nektek mennyire volt ez szempont? Akinek kőzel van a két ünnep, nem volt rossz gyerekként?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 11. 16:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%

Nalunk egyaltalan nem volt szempont. Annyira nem, hogy a legkisebb gyerek meg csak 2 honapos es most neztem meg mikor van a nevnapja, amikor lattam a kerdesedet. A ferjem egyszer emlitette, hogy majd nyaron lesz a nevnapja, igy en meg sem neztem a datumot eddig...


Mi orultunk, hogy talaltunk harom olyan nevet, ami mindkettonknek tetszik kifogas nelkul es megy a vezeteknevhez is.

2019. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
*közel, bocsánat. Bezzeg helyesen írt szavakat kijavít minden hülyeségre.
2019. jan. 11. 16:45
 3/34 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen szinten szempont volt eleinte, viszont az első fiunknak mikor meglett a tökéletes név, akkor szembesültünk vele, hogy túl közel esik a szülinap hoz találtunk egy másik

Névnapot, így két hónap van kozte. Most megint beleestunk ugyanebbe, szerencsére van másik névnap is mégha nem is a “hivatalos”. Az általad kinézett névnek nincs másik névnapja?

2019. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem foglalkoztunk vele.
2019. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
40%
Nekem egyaltalan nem szempont sot neha talan jol johet pl egyszerre tarthatjatok a kettot stb. Nagymamam tesojat ugy hivjak amelyik napon szuletett
2019. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
30%

Ádám az pont van szeptemberben is, szóval ha karácsonykor tartották akkor direkt spórolni akartak vele, hogy csak egy ünneplés legyen.


Egyébként igen, figyeltünk rá, szempont volt ez is.

2019. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%
Nekem február elején van a névnapom, és március elején a szülinapom. Aztán karácsonyig semmi. Ez még kamaszként se annyira kellemes, de gyerekként kifejezetten rossz volt. Esetleg megnézheted, nincs-e másik névnapja a névnek ami tetszik.
2019. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
63%

"sot neha talan jol johet pl egyszerre tarthatjatok a kettot stb"


Ez szimplán kicseszés a gyerekkel. Persze mindenki másnak van többször ünnep egy évben. Neki meg csak így összevontan..

2019. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért tartjuk a másik névnapján ( ami nem a naptárban szerepel. Googlebe írd be a nevet, és biztos h kiadja mikor van még másik névnapja
2019. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem valamennyire szempont volt. Az első gyereknél olyan név tetszett, ami novemberi, a kisfiam áprilisban született. Most márciusban jön a tesó, és csak olyan nevek tetszettek, amik közel vannak (úgy néz ki, a befutó név januári). Viszont szinte minden névhez vannak “másodlagos” névnapok is, szóval dönthetünk úgy, hogy máskor ünnepeljük, emiatt szerintem nem érdemes egy szép nevet elvetni. (Egyébként nekem napra pontosan 6 hónap van a névnapot és a szülinapom között, bár az én esetemben nem ez volt a szempont. )
2019. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!