Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS-s, inzulinrezisztens...

PCOS-s, inzulinrezisztens kismamák! Meforalt/Merckformint kellett szednetek végig, vagy abbahagyatták veletek?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok. Több orvosnál jártam ezidő alatt, az egyik szerint egészen nyugodtan szedjem csak a terhesség végéig (eddig az ő tanácsát követtem), a másik rámpirított, hogy minek szedem. Most teljesen tanácstalan vagyok.

Nektek hogy volt, mit mondtak? Akik szedték végig, van valami hatása a picire? Befolyásolta a szülést?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 11. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én endokrinológusom a végig szedés mellett van. Mondta is, hogy ebben nincs egységes álláspont az orvosok között, egy részük 12. hétig szedeti, más végig. Mindig a várható szülés előtt néhány héttel hagytam csak abba, mert szoptatni nem lehet mellette. Semmit nem befolyásolt az égadta világon. Egy kisfiam és egy ikerpárom van.
2019. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mennyit szedtél? Én is hajlok a végig szedésre, sajnos az inzulin eredményeim nagyon rosszak diéta mellett is, nem akarom elhinni hogy jobb a picinek ha még ennél is följebb megy.
2019. jan. 11. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
2x1 500mg szedtem terhesség előtt. Az én orvosom abba hagyatta velem
2019. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Végig 2x1000 mg-t szedtem/szedek most is. (Már nem szoptatok, így újrakezdtem.) Én sem értem, hogy aki abbahagyatja, miért teszi, különösen az első 12. hétben, amikor a legsérülékenyebb a terhesség... (Mi az, hogy minek szeded, basszus? Inzulinrezisztens vagy, ez krónkus betegség, miért pont terhesen kéne kezeletlenül hagyni? Fura doki lehetett...) Én sokkal nagyobb biztonságban éreztem így szedés mellett mindig a babákat. Terhességek alatt végig kapcsolatban voltam az endokrinológusommal is, mivel az IR mellett pajzsmirigy alulműködésem is van, azt is nézni kellett. De teljesen rendben volt minden. :) Ne aggódj se a baba, se a szülés miatt!
2019. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem is van pajzsmirigy alulműködésem, de természetesen kezelve van, kontroll alatt. Egészségügyi végzettségem van, ugyan nem vagyok orvos, de én annyira rizikósnak érzem abbahagyni pont most, pont így... Már 5 éve 1x1000-et szedek, egyszerűen nem gondolom, hogy jót tenne ha felborítanám ezt a beállt rendszert. Köszönöm mindenki válaszát!
2019. jan. 11. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is végig szedtem, egészséges fiam van! De sokszor megkaptam minek szedem, egyik fülemen be, másikon ki.
2019. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak IRem van. 3x500at szedtem de velem a 13. héten abbahagyatták velem. Azt mondták szoptatás után kezdjem csak újra
2019. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az en endokrinologusom es nogyogyaszom is egyetertett abban, hogy amint letrejott a terhesseg, szepen leepitettul, talan a 10.-11.hetig szedtem, utana nem szabadott. Az endokrinologus azt mondta, hogy a terheseg alatt vegig szedett metformin tartalmu keszitmenyek nagy szazalekban felelosek a gyermek kesobbi sulyproblemaira. (Elhizas, eves zavarok...)
2019. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16. hetig szedtem, addig mondta az orvos.
2019. jan. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34. hétig szedtem. Azért kell előbb abba hagyni picit, mert altatásnál gond lehet belőle és nem lehet előre rudni mit hoz az élet. 4 hónapos korában kezdtem újra. Lehet vele szoptatni.
2019. jan. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!