Ki, Mikor, Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mikor mondtátok el a munkahelyeteken, h babát vártok? Hogyan fogadták?


Ha csak pl a 12. hét után, addig a tüneteket nem vették észre? Mit dolgoztatok, h pl nem, vagy igen? És ha igen, miből jöttek rá?


Köszi! :)


2019. jan. 12. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
12. heti genetikai UH után jelentettem be, többnyire örültek, bár a főnököm aggódni is kezdett, hogy kiesik majd egy embere. Nem volt mit észrevenni, mert egy percig nem voltam rosszul.
2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tubarózsa ***** válasza:
Szia. Kb 7hetesen szóltam négyszem közt a közvetlen fönöknek, többieknek 12hét után. Fönöknek is csak azért, hogy tudjak menni ahova kell ill ha nem vagyok jól vagy ilyesmi szinte egyből mehessek doki v haza, intézze a kiváltásom stb. Nem volt rá szükség, nem volt semmi gond a terhességgel szerencsére, igy a 30.hétig dolgoztam. Kb a 12hétig volt, hogy nagyon álmos fáradt voltam, de melo közbe nem igazán jött elő, ledolgoztam a napom este hazamentem lefeküdtem aludni másnapot kb végig aludtam (ha nem kellett menni sehova persze) következő nap hajbalba keltem, mentem dolgozni és igy tovább. Nagyjábol 1nap melo 1nap pihi. Kollégák közül elég volt 1-2nek mondani, gyorsan terjedt a hír. Mindenki örült nekünk, gratuláltak. Buszsöför voltam (vagyok). Utasaim is eleinte félve kérdezték, mikor kezdett látszani a pocakom, de ök is gratuláltak sok boldogságot kivantak stb. Amig itthon voltam addig a férjemtől érdeklötek rolunk ill néhánnyal fb -n tartottuk a kapcsolatot + ha valahova mentem busszal akkor beszélgettünk kicsit a srácokkal. (Itteni söför vagyok, az itt járó buszon lévő gkv -k a kollégáim. Ill a férjem a kollégám is egyben)
2019. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én gyógytornász vagyok és az intenzív osztályt én vittem. A közvetlen főnökömnek azonnal szóltam amint lett szívhang, mert ott olyan fertőzéseket lehet elkapni, ami ártalmas a magzatnak. A professzor úrnak pedig a 12 hetes UH után szóltam, nagyon örült Ő is:). Nagyon örült mindenki, nagyon jó nálunk a társaság. Szívesen fogok visszamenni.
2019. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elozo terhessegemnel a 13. heten szoltam, mert kulfoldre akartak kuldeni egy uj feladat betanulasara es ugy ereztem fairnek, hogy egybol az utodomat kuldjek. Elotte veteltem, igy nem akartam elobb. Mindenki orult.

Most a 14-15. hetre tervezem. Tudom, hogy az uj fonokok kilesznek, mert ember hiany van es amugy is mindenki elmegy.

2019. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egészségügyben dolgoznom. Kb a pozitív teszt után szóltam a főnökömnek, mert nálunk nagy a szakember hiány, alig tudnak beosztást írni, így csak úgy nem engedtek volna el, fél napra sem, orvoshoz meg ugye muszáj voltam menni.

Utána mivel olyan a munkám amit terhesen nem lehet csinálni, így a beosztásból már mindenki levágta, hogy babát várok, mert nyilván más munkakörbe kellett tenni.

Nem bánom, hogy így alakult, mert később a 8. héten beütött a terhességi vészes hányás, a kórházat is megjártam, majd másfél hónap táppénz következett, mire vissza tudtam menni dolgozni.

Mindenki maximálisan támogatott a munkahelyemen.

2019. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!