Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bepánikoltam a pozitív teszttő...

Magika27 kérdése:

Bepánikoltam a pozitív teszttől. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elölről kezdeném a történetet. Augusztus vegen abbahagytam a fogamzasgátló tabletta szedeset. Ennek két oka volt, hogy mar rosszul voltam ha be kellett vennem mert mar 10 éve szedtem, masik hogy felkészüljek időben a gyerekvállalásra. Legalább is testileg. Aztán jöttek a problémák, hogy a párom akivel mar 10 eve ismerjük egymást és mar 3 éve együtt lakunk nem volt hajlandó óvszert húzni, így nem is szeretkeztünk 3 hónapig. Aztán az ünnepek között mégis... mar nem bírtam magammal. Szóval én akartam. Majd miután megtörtént sírásba kezdtem, mert radöbbentem, hogy mit tettem. (Igen szanalmas) Gondolkoztam, hogy elmenjek e esemény utani tablettáért. De nem tettem, mert épp hogy helyreállt a ciklusom nem akartam egy óriási hormon dózissal terhelni a szervezetem. Párom vegig mondta hogy kicsi az esély hogy elsőre összejöjjön. Én is ebben bíztam. Bár ő már szeretne babát én pedig úgy voltam, hogy még fél évet bírjunk ki, hogy 2020ban szülessen és hogy nyáron és hogy anyagilag is akkor járok a legjobban stb... voltak terveim rendesen. Ezt a tegnapi nap folyamán a terhességi teszt keresztül húzta. 5. Hétben vagyok. Pánikolok és sírok mikor amugy valahol melyen örülök neki, csak most én is olyan lettem mint anyum... vagyis így érzek... ő is 27 évesen szült engem... nem vagyok épp tervezett gyerek... rosszul érzem magam, hogy szembe köptem a saját terveim, elképzeléseim. De nem vetetném el mert az őrültség lenne... Van saját lakásunk, autónk mar kaptunk a családból babakocsit meg csomó mindent, gyerekszobát is tudunk kialakítani... kicsit biztos rosszabb lesz anyagilag. De dolgozunk is ... Csak nekem kellene ezt az egészet rendbe tenni magamban. Hogy őszintén tudjak örülni. Baráti körben van akinél mar 2 eve nem jön össze... Én meg kivagyok hogy elsőre... vicc



2019. jan. 13. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem vicc. A helyedben lennék, elvetetném. Szar kapcsolatba, rettentően rossz ötlet gyereket vállalni.
2019. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nevezném szarnak a kapcsolatunk :) ő mindenben támogat örül a picinek is... szeretjük egymást. Persze tökéletesnek se nevezném, de nem tudom miért gondolod szarnak :o
2019. jan. 13. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Egy 10 éves kapcsolatban inkább nem szexeltetek 3 hónapig mert a pároddal nem tudtátok megbeszélni hogyan védekezzetek?


Egy gyermek millió döntéssel,kérdéssel,felelőségel jár es hogyha egy ilyen egyszerű dologba nem tudtatok megegyezni akkor hogyan fogtok egy ilyen komoly dologba?


Nekem nagyon furcsa ez.


Ezt leszámítva normális ha megijedtél,szerintem kb mindenki még aki 100%-ban tervezi is.

A terveidet felejtsd el, legalábbis tervezd át úgy hogy a baba is ott van már.

2019. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Az elso valaszolo valoszinuleg azert tartja szarnak mert nem szexeltetek 3 honapig es emiatt o mar belelat az egesz kapcsolatodba, egy barom, na mindegy.


Gratulalok a picihez elso soron.

Ne band, 27 vagy es csak fel ev mulva akartatok babat az mar nem oszt nem szoroz hogy elobb jon, nekunk is besikerult de en nem fel evet hanem 5-6 evet akartam meg varni vele, mert nagyon korainak ereztuk es sok tervunk lett volna. Ennek ellenere annyira varjuk hogy megszulessen es mar minden korulotte forog, nem vetettem volna el ez biztos hiaba koran jott es keresztbe huzta a terveinket, ez mar nem szamit.

Az anyagiak rendben vannak es a kapcsolat is rendben van akkor minden adott a babahoz, ezen mar ne bankodj es majd jussak eszedbe amikor meglatod ultrahangon, vagy mikor eloszor fog rugni. Ezt az erzest es ezeket a pillanatokat soha semmiert nem cserelned el meglatod. Ha tamogat a parod es melletted all, van szeretet es varja a babat akkor nincs problema. Boldog babavarast

2019. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Ja egyebkent mindenki le fog ragadni annal hogy nem szexeltetek 3 honapig es hogy nem rudtatok ezt megbeszelni, mintha ez lenne most a legfontosabb
2019. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm tervezte és amikor megtudta, hogy terhes, mégis bepánikolt. Napokig sírt. Szóval ez a reakció teljesen természetes. Eleve van benned egy rakat hormon már most, szélsőségesebben láthatod a dolgokat. Saját tapasztalatból azt kell mondanom, hogy amig idegeskedsz és van benned egyfajta ellenállás, addig a terhességi tüneteket is nehezebben fogod viselni, ha megnyugszol és elfogadod, még a hányinger sem gyötör annyira. Mondd el a közeli rokonoknak és barátoknak, ha még nem tetted, az ő örömteli reakciójukból nyerj egy kis energiát. A felmerülő problémákat persze meg kell oldani, ezt végig kell tudnotok beszélni. Az embernek mindig lesznek tervei, amiket keresztbe húz a gyerek, ebben biztos lehetsz, de a terhesség szerencsén is múlik, lehet ha eltervezed 2 év múlvára, nem jött volna már össze ilyen egyszerűen. Az élet pedig nem áll meg, közben is kellett volna más oldalon tervezni és menni előre, bármikor jöhetett volna ennél lehetetlenebb időpontban is. Szóval ha most úgy érzed, hogy megoldható, akkor nyugodj meg, jókor jön. A mi lett volna ha végét sosem tudjuk, az viszont biztos, ha a babó megmarad és megszületik, végtelen boldogságot tud hozni az életetekbe.
2019. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

4, nem, hanem a kapcsolati erőszak és az eredményes kommunikáció teljes hiánya miatt.

Képtelenek megegyezni hogyan védekezzenek, ezért a nő hárít, majd a férfi ereje dönt.

Ebből a csodás kapcsolatból születik majd most egy gyerek. Nem tervezetten, nem akarva, csak két ösztönlény ügyködéséből.

2019. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is be pánikoltam az első, de még a második gyerek pozitív tesztjénél... normális.. De azért azt nem értem, hogy miért nem lehet megbeszélni a védekezést... Azért gratulálok a babához. Majd ha meglátod az ultrahangon akkor jön a nagy áttörés és rájössz mennyire pici, védtelen és ő lesz a mindened.
2019. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Van lakás, van autó, van babaszoba és babacucc. Mit változtatna az a félév most komolyan?

Ha azt mondanád hogy egyszobás albérletben éltek és nulla pénz van félretéve, és arra kell a plusz idő, akkor érteném, de így? :) Ne pánikolj, ha a kapcsolatotok tényleg jó, akkor nem ezen fog múlni.

Az élet már csak ilyen: felboruló tervek, állandó újratervezés. :)

2019. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Én elsőre azt hittem megijedtél mert nem tervezted vagy valami. Erre most kiderül hogy fél év miatt hergeled magad sírásig? Nem akarok ítélkezni mert én se vagyok piskóta de lásd be ezt kissé túltolod most.
2019. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!