Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt volt a babátok...

Terhesség alatt volt a babátoknak "napirendje", ritmusa? Megmaradt ez születése után is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

30 hetes kismama vagyok. A babám napközben is fent van sokat, de este olyan 9-fél 10 körül őrült tombolásba kezd, ami kb. éjfélig tart. Azóta ilyen, mióta érzem mozogni, de most már rendesen fáj, amit csinál, elaludni meg végképp nem tudok. A baj csak az, hogy mi 10 körül fekszünk aludni és ötkor kelek a férjemmel, azaz én még éjfélig forgolódok, amíg a kisasszony megnyugszik. Reggel meg olyan hulla vagyok, hogy nem lehet életet lehelni belém. Már próbáltam korábban/később vacsizni, teljesen szénhidrátszegény vacsit, tornázni/sétálni lefekvés előtt vagy épp ellenkezőleg, nem menni sehová este, fürdeni vagy nem fürdeni, ésatöbbi - mind hasztalan.

Az egy dolog hogy most ébren tart, de ez a rend születése után is megmarad? Ő ilyen lesz újszülöttként is, vagy csak a pocakban kapom ezt? Lehet-e ezen változtatni? Volt valaki így?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 15. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, emlékszem, hogy sokszor mondogattam születése után, hogy a 'pocakban is így volt'. Az egyik ilyen a csuklás. Rengeteget csuklott már a pocakban is, most sincs ez másképp (fél éves); de a napi ritmusa mostanra -természetesen- teljesen átalakult.
2019. jan. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pocakban mindkettő éjjel volt a legaktívabb. Kint viszont egyik sincs fent éjjel, az elején 1 szopi volt, pár hetes kortól az sem. 😊
2019. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Éjjel 3 körül mindig felébredtem, mert nagyon mocorgott.

1 éves, és ritka amikor nem ébred ugyanebben az időben.

2019. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én babám éjjel 3 és 4 közt bugizott mindig odabent. 3 hónapos koráig ekkor kelt enni. Most 9 hónapos, és ha kel, akkor mindig ugyanìgy 3-4 közt.
2019. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik, ez is babafüggő, van aki kel, van aki nem :) Imádom érezni ahogy esőtáncot jár, de nem haragudnék meg ha ezt nem éjszaka csinálná, főleg születése után. Remélem hamar át tudom szoktatni majd a rendes éjjeli-nappali ritmusra..

Köszönöm a válaszotokat!

2019. jan. 15. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok, kb. két hete tűnt fel, hogy 22.15 körül (1-2 perc eltéréssel) mindig felébred, de aztán változó, hogy mennyi ideig van ébren, többségében nekem is hosszan. Illetve az enyém nappal is rengeteget van ébren, onnan gondolom, hogy elég nagy mozgásokat végez. Próbáltam tájékozódni anyukámtól, ő azt tapasztalta, hogy mi tesómmal olyanok voltunk kint, mint a pocakban, én éjjel is gyakran voltam fent, nappal max fél órákat aludtam, egyébként nézelődtem, öcsém meg kb. fél éves koráig alig volt ébren, a pocakban is keveset mozgott. Úgyhogy én inkább egy 22.15-kor ébredős, nap közben is pislogós kislányra készülök ezek alapján, aztán majd meglátjuk.😄
2019. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én erről szülés után hallottam először. Egy ideig nekünk is így volt, aztán persze változott. :)

Ikreket szültem. A lányom a terhesség alatt általában nappal volt aktívabb, a fiam este, elég későig. Mikor megszülettek, egy ideig így is volt, a lányom alig akart aludni napközben, és este mire "lenyomtam", kezdte a testvére olyan éjfél-egy óráig. 👌

2019. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!