Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti nem féltek az...

Kismamák, ti nem féltek az influenzától?

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok. Úgy terveztem, hogy kb. a 35. hétig dolgozom, viszont az egyre több influenzás miatt elbizonytalanodtam.Budapesten élek, a munkahelyem 50 percre van BKV-val, 2 átszállással, tehát elég sok idegen emberrel érintkezem közvetetten és közvetlenül. A munkahelyemen még nincs beteg, de 50-en ülünk egy nyitott irodában, és sokan hajlamosak betegen is bejárni.

Őszintén szólva eléggé aggódom, mi van, ha elkapom az influenzát.


Az oltást az orvosom nem javasolta, ti beoltattátok magatokat?


Ti nem aggódtok az influenza miatt?


2019. jan. 15. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem félek. Ez is csak egy pánikkeltés. Én nem oltattam be magam még terhesen sem.

A medvétől jobban félek. :)


Betegségek mindig is voltak és lesznek. Bármikor bármit el lehetne kapni, főleg ha nagyobb gyereked van, aki akár hazahozhatja a kisebbnek vagy neked a dolgokat. Vagy retteghetnénk a lisztériától, vagy a halva szüléstől is.


Olyan sok minden van, amitől félni lehetne, vagy ami miatt aggodni kellene, és akkor az egész terhesseg egy naaagy aggodás lenne.

Azt tanácsolom, hogy szedj vitaminokat, legyen nálad száraz fertőtlenítő, esetleg szájmaszk, és ne aggodj.

2019. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En nem felek mert ha felnek tutira influenzas lennek. Nem parazok ra annal rosszabb. Szerencsere nekem nem volt, a noverem volt a terhessege alatt influenzas de o minden sz@rt elkapott amugy is, nem volt tul nagy baj belole, orvos irt fel negyi gyogyszert amit szedhetett es ennyi de nem szedte mert nem volt ra szukseg es hamar kijott belole szerencsere
2019. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, én félek :D 22hkm


De nem szabadna.

2019. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Az az igazság,hogy kb minden sz*rt elkapok,iskolában dolgozom. Esélyem sem volt beoltatni magamat,mert folyamatosan van valami bajom. Fertőtlenítek a termemben meg vitaminom is van, de tegnap pl az egyik gyerkőc (egyesével tanítom őket) úgy jött,hogy szombat óta beteg, anya szerint lenet,hogy influenza. Szóval kb az esélytelenek nyugalmával én már nem félek.
2019. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Èn fèltem...ezért 35hetesen beoltattam magam... így a baba is védve van fel évig

39hkm

2019. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is tartottam tőle, de elkaptam. 14 hetes voltam, és már 2 hete kórházban feküdtem problémák miatt. Csak wc-re meg egy zuhanyra kelhettem fel. Alig érintkeztem emberekkel, mégis megtalált. Sosem voltam még olyan beteg; nagyon ledöntött a lábamról. 3 hétbe telt mire teljesen kikecmeregtem belőle.

Kaptam antibiotikumot és egyéb gyógyszereket. A babám azóta már megszületett; teljesen egészséges.

2019. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én attól nem félek hogy elkapom, attól annál inkább, hogy jövő hónapban szülök és nehogy látogatási tilalom legyen érvényben akkor.
2019. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!