Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babámnak?

Lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Most olvastam egyik kérdésben, hogy c vitaminnal el lehet e hajtani a magzatot(nem szeretnének megtartani), én erről nem tudtam hogy káros lenne és naponta szedek 2 db 250 mg. Lehet ettől valami baj? 37 hetes vagyok, az orvosnak nem mondtam hogy szedek c vitamint, de minden vizsgálaton jó eredmények vannak. Annyit mondott hogy több vizet kellene innom.

2019. jan. 16. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz tőle baja a babádnak.:)A c-vitamint apró adagokba 3 óránként kellene szedni (300mg-ot), hogy hasznosuljon a szervezetbe amit efölött szedsz be azt konkrétan kipisiled.
2019. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtattál. :)
2019. jan. 16. 23:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt en is olvastam vhol a neten, egyetlen egy helyen irta ezt egy kommentelo sehol mashol nem talaltam ilyen infot. Sztem oltari baromsag, ne aggodj:)
2019. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, napi 1x szedek 500mgosat, semmi bajunk.

39hkm

2019. jan. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet. :) Én is szedem,nekem orvos mondta,hogy szedjen,mert a c-vitaminnal együtt könnyebben felszívódik a vastablettám. :)
2019. jan. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megadozist nem ajanlott szedni C vitaminbol terhesen. Ez tobb ezer mg-ot jelent.

Par szaz semmi gondott nem csinal, sot, kell is.

Ha jol emlekszem napi 1800-2000 mg korul van a felso hatar, amit nem kellene rendszeresen meghaladni terhesen (nyilvan ebben benne van mar az is, amit etellel, itallal bevisz az ember).

De ez is sok, veletlenul ezt nem igen lepi at az ember.


De elvileg megadozis (napi 5-6 EZER mg valoban okozhat gondot tartosan szedve). Okozhat, tehat nem feltetlenul fog, de mint irtam, veletlenul ennyit nem szed be az ember naponta.

Amugy meg ez igaz a tobbi vitaminra is es nem csak terhesseg alatt. Tulzasba semmivel sem szabad esni, mert egy ponton tul tobb lehet a hatranya, mint az elonye.

2019. jan. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! :)
2019. jan. 17. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:

A hatos hozzászóló ismét elmondott egy közkeletű idiótaságot.

Biológiai alaptétel, hogy vitaminból nincs túladagolás. Csak katalizátornak használja őket a szervezet, annyit használ fel, amennyi kell, a többi kiürül a szervezetből. Gond, hogy a szervezet még csak raktározni sem tudja a felesleget, egyszerűen a vízben oldódókat (C) kipisiled, a zsírban oldódókat (A, D, E, K) meg kikakilod a széklettel. Ha létezne vitamin túladagolás, akkor létezne rá gyógyszer is, vagyis vitamin csökkentő. Mivel ilyen nincs, ergó az egész fikció. Lásd nyolcadikos biosz könyv.

2019. jan. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!