Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok a 10 kiló hízás 20 hetesen...

Sok a 10 kiló hízás 20 hetesen ikrekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Most vagyok 20 hetes ikerterhes és eddig 10 kilót híztam. Sajnos nagyon hamar és sokat keményedek, ezért az orvos fekvést, pihenést ajánlott. Próbálok mozogni, amennyi éppen megy egy nap, enni ugyanannyit, vagy éppen kevesebbet eszek, mint a terhesség előtt. 171 cm magas vagyok és 78-ról indultam, 38-as ruhamérettel. A nyári ruháim, nadrágok a hasamat illetve a mellemet kivétel, jók lennének rám. A pocimon kívül máshol nem igazán észrevehető, hogy híztam vagy hogy terhes lennék. Hova ment a 10 kiló? Segítsetek, sok ez ennyi idősen? Másoknak hogyan volt ez? Illetve a végére mennyit hízott ikrekkel? Sikerült leadni? Tapasztalatok? Köszönöm szépen előre is, szép napot! :)



2019. jan. 17. 09:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
20%
Alapból sem voltál vékony.
2019. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem minden az, amit a mérleg mutat.
2019. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ikrekkel ma vagyok 21 hetes terhes, én eddig 3 kg-ot hiztam, de volt azért 5 kg túlsúly rajtam.


Első nem ikres terhessegemnel nagyobb túlsúllyal indultam (10 kg) akkor 6 kg plusszal mentem szülni.


Én most nem érzem jól magam a bőrömben, olyan punyadt vagyok, nem vagyon túl jól, egész nap csak fekudnek.


Szetintem ez a hízás alkat kérdése is, mert nem nassolok folyton, de nem is figyelek kifejezetten az étkezésre. Mozogni meg amennyit a 15 hónapos mellett muszáj.

2019. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ikrekkel kb. 20 kiló lett a végére. 72-vel kezdtem, 92-vel szültem, szülés után visszamentem 75-78 kilóra, most 86 vagyok. Sajnos a kimerültség miatt iszonyat szénhidrát-éhségem van, képtelen vagyok még diétazni is. (A nagyfiam után pikk-pakk vissza tudtam fogyni. A három három év alatti gyerek már feladja a leckét.)
2019. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Én nem voltam vékony, 72 kg-al kezdtem az ikrekkel, 36 hétre születtek, akkor voltam 75 kg.

Mondjuk szerencsére nem kellett feküdnöm, szinte végig jártam tornázni. 63 kg-val jöttem haza miután megszülettek.

2019. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ikrekkel 20 hetesen +5kg volt rajtam.
2019. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Eleg sok, az ikrek miatt nem kell duplajara hizni.

Egy babanal max. 12 kg normalis a vegere, ikreknel kb. 14 kg.

A babak meg ezutan kezdenek el noni. En inkabb vigyaznek, 30-40 kilot nehez lesz leadni ...

2019. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk már eleve elhízottan kezdted a terhességet is.
2019. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Őszintén, szerintem sok, nem feltétlen a terhességi súlygyarapodás, hanem az, hogy egyébként sem voltál vékony, és arra jött még rá ennyi. Én 170 centivel és 58 kg-mal kezdtem, most van rajtam 12 kg plusz a 31. hét végére (bár egy baba), de én sokszor érzem már magam nagydarabnak, pedig csak hasra ment nekem is. Kérdezz rá az orvosnál, védőnőnél, hogy ikrekkel mennyi lenne az ideális. Kalkulátor szerint most max. 84 kg-nál kellene járnod ikrekkel (idális esetben), a végére úgy 96 kg-ot ír.
2019. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Hat azert az nem keves es elotte is rengeteg az a sulyfelesleg ami rajtad volt. En 170 cm vagyok 58kgval kezdtem a terhesseget, 17hetes es 1 kg-ot hiztam, nekem is ikrek. Meg biztos hogy fogsz erre rahizni az a baj, tul nagy sulygyarapodas pedig a babakra is artalmas. Vagy vizesedsz esetleg? Meg attol lehet ez a nagy plussz. Vercukrot neztek mar neked? En beszelnek a helyedben egy endokrinologussal. Neked se es a babaknak se lesz jo ha 20-30kgot szedsz fel a vegere
2019. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!