Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálja ezt? Megteheti?

Miért csinálja ezt? Megteheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve együtt voltam párommal amikor terhes lettem de ő a 9.hétben elhagyott,mivel neki mégsem kell a gyerek oldjam meg egyedül.Nyilván nem vetettem el pedig szinte kényszeríteni akart.30-on felüli vagyok,nem vagyok elveszve sem. Azóta nem hallottam róla,most vagyok 16 hetes. Tegnap azonban felhívott,hogy, mi a tervem.Elmagyaráztam neki,hogy mivel ő kibújt a felelősség alól,azt sem tudta eddig élünk e vagy halunk,a nevemen lesz a baba,ha akar segít ha nem akkor nem.

De most jött azzal,hogy ő mégis igényt tart rá,a nevére veszi,hétvégente majd elviszi később.

Mit tehetnék?Ha nem kerülne a nevére,elkezdene bíróságra járni,ha mégis,akkor gyerektartást nyilván fizet majd,de hogy elviszi azt ő dönti el? Nyilván nem szeretném,hogy a gyerekemnek ne legyen apja,de mi van ha később el akarná venni tőlem? Megtehetné? Azt is mondta mivel ő az apa a szülésnél is ő lesz bent velem ha tetszik ha nem.Egyértelműen nem szeretném. Ja és teszem hozzá,10 éve papíron házas de valamiért sosem sikerült elválniuk.Ott is van egy kislány de közös megegyezéssel láthatja és viheti amikor csak akarja.

Mivel engem szépen kidobott,természetesen a gyerek érdekeit nézem csak most megijedtem,hogy árthat majd.


2019. jan. 17. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást akkor is fizetnie kéne ha nincs a nevén.

A szuloszobara meg az megy be veled akit te beengedsz.

2019. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak ő már azzal jött,hogy gondolom ,hogy fizet de közben nincs a nevén.Elkezdene pereskedni amit én nagyon ki akarok kerülni.De a félelmem az,hogy később el akarná venni
2019. jan. 17. 16:09
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Pereskedhet, de nem biztos, hogy akar is. Igazi szélkakas.

3 év alatti gyermeket látogatni lehet, elvinni nem. Anyatejes újszülöttet hogy vihetne már el?

2019. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha ő az apa, akkor sajnos jogai is vannak. És akkor lesz látogatási joga is. A szuloszobara ha te nem akarod akkor nem fogjak beengedni.
2019. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1. a szülőszobára nem mehet be, ha te nem akarod.

2. Ne félj a pereskedéstől, mert ezzel tart sakkban téged. Ehelyett keress fel egy ügyvédet, és tudj meg mindet ebben a helyzetben a jogaidról. Ne vitatkozz, hanem legyen mögötted egy biztos jogi tudás, amivel kijelentesz dolgokat. Ha ezekben mégis pereskedni akar, csak tessék. A legnagyobb hiba, amit tehetsz, hogy mindenben engedsz neki, csak nehogy pereskedjen. amihez joga van, azt megkapja, amibe nincs beleszólása abba meg nem fog beleszólni, mert te azt mondtad, Ez legyen a hozzáállás ebben az esetben.

3. A gyereknek apa kell, de nem olyan, aki fenyegeti és megfélemlíti az anyát. Ezt tartsd észben.

4. El nem veheti. Akkor sem, ha a nevén van.

2019. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp felkeresek egy ügyvédet.Épp a kérdésem után hívott megint,hogy el ne merjem hallgatni amikor szülni megyek,mert akkor nem áll jót magáért..Ez már tényleg fenyegetőzés.Attól félek,ha megkapja a 2 heti láthatást majd,elviszi.Azt a feltételt adtam neki,hogy ha ezek után keresni fog a baba hogyléte miatt,ha tényleg látom,hogy valóban érdekli akkor meg lehet egyezni bíróságon kívűl is.De ha ezek után is letojja és majd megjelenik mikor megszületik a pici,akkor lehet én kezdem majd el a pereskedést.
2019. jan. 17. 16:29
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pici babánál nem működik a kéthetente elviszi dolog. 2-3 éves kor alatt olyan van, hogy te elviszed hozzá láthatásra mondjuk heti kétszer két órára (vagy ő jön, megállapodás szerint), és akkor ott ülsz te is. Nem kell egymással jópofiznotok, de ennyi idősen még nem lehet nélküled láthatáson.

A kéthetente hétvége jellegű szabványt nagyobb gyerekeknél szokás megállapítani.

2019. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szülni biztosan nem mehet be veled, ha nem akarod, de most még el is utasíthatod, hogy be legyen írva a neve az anyakönyvi kivonatba, úgy pedig leghamarabb szülés után gyámhatóságon keresztül intézheti a dolgokat, járkáltok majd perekre, először azért, hogy DNS teszt útján megállapítsák ő-e a gyerek biológiai apja, majd külön per részét képezi, hogy mikor hol és milyen feltételekkel láthatja a gyereket. Amúgy ha van felesége és lánya, akkor nem hinném, hogy végigviszi ezt a rengeteg hercehurcát. Legfontosabb lenne a gyerek érdekében a normális hangnem megtalálása. Most valószínűleg látja rajtad, hogy a fenyegetőzésével sakkban tart. Ha legközelebb felhívna én nyugodt hangnemben közölném vele, hogy amíg fenyegetőzik nem vagy hajlandó vele szóba állni egyrészt, másrészt mivel ő hagyott ott állítson a gondolkodásmódján, mert itt nem neki lenne joga pattogni, egyébiránt mindennek utána fogsz nézni, hogy jogilag kinek milyen lehetőségei vannak.
2019. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Uristen egy igazi vadbarom lehet ez a pasi.

De ne ess ketsegbe, bar ugy erzem talpraesett no vagy😉

Ahogy mas is irtam es te is, en is azt gondolom keress fel mielobb egy kivalo ugyvedet es beszeljetek at a dolgot.

Mivel o az apa jogai nyilvan vannak, de ugy latom o nem igazan van tisztaban ezekkel, kicsit tobbet kepzel, mint ami jar neki egyelore. Ahogy a tobbiek is irtal, ilyen nincs , hogy ha akarod ha nem bemegy a szuloszobara meg elviszi kethetene a csecsemot.

En a helyedben tajekoztatnam, hogy ha ezt a stilust folytatja es fenyeget, akkor a tovabbiakban az ugyvededdel kommunikalhat.

Legkozelebb szerintem vedd fel a telefonbeszelgeteseteket.

2019. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy percig se aggódj,hogy elveheti tőled,mert ahhoz neked nagyon rossz anyának kéne lenni,hogy neki ítéljék. A szülésre sem fogják beengedni ha te nem akarod,nem is értem mit képzel. Persze legyen a picinek apja,meg ha rendesen viselkedik a csávó,akkor nincs is a láthatással gond. De nem ő szabja a feltételeket az tuti,főleg,hogy eddig nem is akarta. Szerintem is vedd fel a telefonbeszélgetéseteket,azzal lesz egy biztosítékod,ha bármivel próbálkozna
2019. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!