Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés ellen?

Székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok és 3 naponta tudok nagy wc-ni. Nagyon kellemetlen faj is az alhasam érzem nagyon hogy kell de nemtudok. Mit tehetnék?
2019. jan. 17. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélgettem erről a nőgyógyásszal. Azt mondta, hogy kúpot bármikor lehet használni, nem árt és rászokni se nagyon lehet, tehát nem okoz gondot a tartós használata sem.

Én attól függően, hogy mi a gondom Lecicarbon illetve Glicerin kúpot szoktam használni. Mindkettő recept nélküli és semmi nem szívódik fel belőle, tehát terhesen is nyugodtan lehet használni. Nagyon beváltak, pedig én a hasfájást se várom meg soha a székrekedéssel.

2019. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írja, kúp, minimum három liter folyadék naponta, rostban gazdag étkezés. Mást sajnos nem tudsz tenni.:(
2019. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap veszek is kúpot. Nagyon kellemetlen és rossz érzés.
2019. jan. 17. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Savanyú káposzta leve.Trle van vitaminnal és én imádom.Megiszol 2 dl.nagyon meghajt pár órán belül.
2019. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lenmag, Mira víz, szilvalekvár, joghurt, mindent kipróbáltam, végül a Hamé őszibarackos bébiétel vált be. 1 üveggel megettem, és hetekig nem volt gondom a székrekedéssel.
2019. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tamarin lekvárt vegyél szerintem. Gyógyszertárban és Dm ben is lehet kapni.
2019. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

Az én glicerines kúpom hátoldalára ez van írva "Rendszeres alkalmazása megszokáshoz vezethet" Nem is használom ezért pedig nagyon kellene :(

Egyébként jobbulást kedves kérdező! Nekem is hasonló problémám van és sajnos nem akar elmúlni, pedig rengeteg dolgot kipróbáltam már.

2019. jan. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magne b6 🤓
2019. jan. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet használni a glicerin kúpot. A terhesség alatti székrekedés teljesen más kategória, nem lehet hozzászokni, akkor sem ha ráírják ijesztegetés ként.

A terhesség során kialakult székrekedés hormonális eredetű, így a szülés után megszűnik. Akkor is ha végig kúpoztad a terhességedet.

2019. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Bocsánat de nem értem erre hogy lehet rászokni a kupra???
2019. jan. 19. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!