Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek menjek/ne menjek/m...

Szerintetek menjek/ne menjek/mikor menjek kórházba?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok. Felújítjuk a második emeleti lakásunkat. Mindig igyekeztem kímélni magam, nem cipekedni, nem lépcsőzni, de tegnap meg ma olyan rosszul jött ki a szervezés és annyira nagy volt a fejetlenség, hogy be kellett állnom segíteni a kipakolással. Ez azt jelenti, hogy tegnap kb. 6-7x, meg ma délelőtt 5x másztam meg föl-le kisebb csomagokkal a lépcsőházat. Dél körül elkezdett tompán zsibogni a pocakom, azóta igazából fekszem. Időnként nagyon enyhén bele-beleszúr az alhasamba és a hüvelyem falába, egyáltalán nem fájdalmas, ezen kívül mintha folyamatosan érezném a méhemet és a derekamat. A babát is érzem ficánkolni. Reggel bevettem 2 magnerotot, délben ittam egy magnosolvot.

Eddig teljesen komplikációmentes volt a terhesség, de most azért nagyon aggódók. Nincs vérzés, nincs kóros folyás, nincs semmi ezen a zsibogós-néha nyilallós érzésen kívül.

Szerintetek menjek be a kórházba? Vagy felesleges, pihenjek? Első baba lesz, fogalmam nincs mit szabad és mit nem szabad érezni! Mi ilyenkor a teendő? Csak sétáljak be a területileg illetékes kórház nőgyógyászatára, hogy legyenek szívesek megvizsgálni? A védőnőmet hívtam, nem vette fel.


Köszönöm a segítséget!


2019. jan. 18. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Én bemennék. De most komolyan muszáj volt ezt? Miért tetted ki magad ennek? Vigyázz magadra jobban, szurkolok h minden rendben legyen!
2019. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Én is bemennék biztos ami biztos alapon.Főleg ha pihenésre se múlik.Úgy készülj, hogy esetleg bent fognak éjszakára.
2019. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem mennék. Ennyi mozgàstól semmi bajod nem lesz, mikor furàn kezdted èrezni magad abba is hagytad. A várandóssàg allatti enyhe összehùzódások nem veszélyesek vagy karosak, baba mozog, nem vèrzel. Nincs vèszhelyzet.
2019. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ezt neked kell mindenképpen eldönteni, nem a mi terhsségünkröl van szó.


De én magam nem mennék be, ha csak ennyi van. Persze, hogy szurkod, meg érzed, mert megeröltetted. Ha elmész egy egésznapos túrára úgy, hogy elötte ilyet még nem tettél, mikor este felteszed a lábadat mindenhol szurkál és érzed az izmaidat. Ez ugyan az.


De ahogy feljebb írtam ez a te terhességed neked kell eldönteni.

2019. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én sem mennek be. Van aki fut meg dolgozik ilyenkor is. Csak kicsit elfaradtal. Pihenj és nem lesz gond.
2019. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Pont ezt akartam írni. Végig dolgoztam és bár nem futottam de gyors sétázni jártam. Kizárt, hogy ennyitől bajod legyen. Sztem az sem oké ha vki teljesen elhagyja magát
2019. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy elhagytam volna magam, hetente 2x járok kismamatornára és 10-12 km-t sétálok heti 3x-4x fix programként. Ezenkívül a felújítás miatt rengeteget szaladgálok, lévén a párom dolgozik, én intézem az anyagbeszerzést, meg mellette a bevásárlást, postai ügyeket és a könyvelés egy részét. Mindegy, igazából a lépcsőzés volt a kritikus pontom, mindig éreztem, hogy nem esik jól, már a terhességem elején is rossz volt fölmennem. Remélem, elmúlik a dolog. Köszönöm mindenki válaszát!
2019. jan. 18. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

nem mennék

mind a 3 terhességemmel a 40ik hétig dolgoztam ...

aktívan éltem

felújítottuk a lakást 2x is pont a terhességeim vége fele


csak terhes vagy nem beteg !

2019. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ettől megnyugszol, menj be! :)

Te érzed, hogy mi nem jó, vagy mi fáj.

2019. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

én nem mennék be,ha nem rendszeres vagy nem erősödik

második babánkat várjuk, és van egy 2 és fél évesem...napi szinten emelgetem, pakolok,háztartást vezetek...stb.

pihenj és szedj magnéziumot

akik második-harmadik többedik babát várják...sajnos nem tehetik meg,hogy "figyeljenek magukra" és egésznap feküdjenek...plusz még akinek segítsége sincs, kénytelen mindent megcsinálni :) szóval a lebaszásokat ne vedd magadra, legközelebb legyél óvatosabb!most meg pihenj, ha rosszabbodik menj be kórházba

magnerotból 3x2 nyugodtan lehet napi szinten bevenni

2019. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!