Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlen megettem egy szelet...

Véletlen megettem egy szelet húst, aminek eléggé rózsaszín volt a belseje. Ez nyers húsnak számít?

Figyelt kérdés

Reggel pedig tükörtojást is ettem,folyós sárgájával.Most eléggé beparáztatott az anyós,szerinte nagyon nagy butaságot csináltam.Kèrlek nyugtassagok meg.

24 hetes vagyok.


2019. jan. 22. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy baj lett, de terhesen a folyós sárgájú tojást és a félig sült húsokat szerintem lehetne hanyagolni, persze ez az én véleményem. Vannak ételek, amiket szeretek, de nem javasoltak várandósság alatt, kilenc hónap nem a világ, utána annyit ehetek majd, amennyit szeretnék. Tény, hogy olyan értelemben nem mondott hülyeséget az anyós, hogy az általad felsorolt ételek fogyasztása ilyenkor nem veszélytelen, de biztos lesz itt olyan, aki azt írja majd, hogy ő is össze-vissza evett ilyesmiket és semmi baja nem lett a babának, mivel ugye nem egyértelmű következmény. Én nem kockáztatnék/ok.
2019. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, mennyire volt nyers, de terhesen nem "illik". És függ attól is, milyen állat húsa, a marha nyersen pl kevésbé problémás. Nem hiszem, hogy egy alkalomból baj lesz, ne egyél több nyers húst.
2019. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz statisztikát arról, hogy mekkora az esélye, hogy egy húsban-tojásban veszélyes bacik lehetnek, amik a rövid hőkezelés után is megmaradnak, szerintem látható, hogy nem kell aggódni. Persze, kerülendő dolgok, de ettől az egytől nem lesz bajod szerintem.


Én a terhesség alatt egyszer tiramisut ettem (házit), mikor rájöttem, hogy abban nyers tojás van. Szintén nem lett semmi bajom. Természetesen utána már kerültem az ilyen dolgokat. Hogy az esélyt se adjam meg.

2019. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ooh istenkém,remélem nem lesz baj ennyitől :/ Most nagyon bűntudatom van.Természetesen ezek tudatában jobban odafigyelek majd a jövőben.

Kacsamellet készített a férjem, melyet tűzhelyen kicsit megpirított,majd 20 percre sütőbe tett.Épphogy rózsaszín volt a hús. De akkor most a reggeli tojással is melléfogtam ezek szerint.

Ugye kicsi az esélye,hogy ennyi megárthatott?

Köszönöm szépen a válaszokat!!!!!!!

2019. jan. 22. 20:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Úristen!Tiramisut is ettem karácsonykor.😱 Eszembe sem jutott,hogy lehet benne valami nyers is.Milyen figyelmetlen vagyok....
2019. jan. 22. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!