Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tudnám tapintani a saját...

Ki tudnám tapintani a saját méhszájamat és a zártságát?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett nem szeretném kipróbálni! :D

Csak elméletben kérdezem, hogy egyébként képesek lennénk-e rá.


2019. jan. 24. 07:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Felnyúlsz és tapogatsz. Úgy.
2019. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen és nyugodtan kipróbálhatod, semmi baj sincs ezzel
2019. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nyilván ki lehet tapintani, de semmi OBJEKTÍV hasznos infót nem fogsz szerezni belőle se az aktuális termékenységre, se az esetleges terhességre vonatkozóan.
2019. jan. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát én nem tudnám megállapítani hogy nyílik vagy zárt a méhszáj?
2019. jan. 24. 07:44
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

De milyen céllal? Csak mert "Terhesség" kategóriában írtad a kérdést. Terhesen pláne ne turkálj magadban, az újabb ajánlások szerint a nőgyógyászok nem piszkálják a méhszájat, hogy nyílik-e, rövidül-e a méhnyak, mert fölösleges kockázati forrás a bolygatás.


Ha nem vagy terhes, akkor is teljesen fölösleges. Ha teherbe akarsz esni, szexeljetek 2-3 naponta, akkor teljesen mindegy, hogy mikor van tüszőrepedés. Annak az idejét sem fogod tudni tényszerűen megállapítani a méhszáj állásából.

2019. jan. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mint írtam ÉRDEKLŐDÉSből írtam ki a kérdést, mint írtam NEM szándékozom kipróbálni.

Terhes vagyok, hallottam rémtörténeteket arról hogy valakinek idő előtt nyílt a méhszáj, és ezért megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy egyébként tudnánk-e magunknak ellenőrizni. Nem kívánok "turkálni" magamban. Legalább két mondatot olvass el a kérdés alatt.

2019. jan. 24. 08:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom milyen orvos nem piszkálja méhszájat, az én orvosomon minden vizsgálatkor megnézi.
2019. jan. 24. 08:07
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, ha lenne összehasonlítási alapod és gyakorlatod. :)

Viszont veszélyes, fertőzést vihetsz fel ill. ha közel van a méhlepény sem ajánlott, sok doki is ezért újabban csak UH-val nézi. Ezért sem terjedt el gondolom ennek ajánlgatása vagy lelkesebbek betanítása otthonra mondjuk koraszülés megelőzésének céljából, mert lehet, hogy pont ez okozná.

2019. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, ki tudnád te is tapintani, de:

- A gyakori méhszáj vizsgálat önmagában is korai méhszáj kinyíláshoz vezet.

- Saját magadat amúgy sem tudnád úgy megvizsgálni, mint az orvos. Nem véletlenül hívják 'bi'manuális -két kézzel történő- vizsgálatnak, ugyanis felülről is meg kell támasztani a méhet a vizsgálat pontosságához.

- A gyakori vizsgálgatással jelentősen megnő a veszélye annak, hogy felviszel valamilyen fertőzést, ami szintén korai méhszáj kinyiláshoz, a magzatburok gyulladásához,korai burokrepedéshez, a baba elvesztéséhez vezethet.


Szóval ennek még a gondolatát is űzd ki magadból!

2019. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem szándékozom kitapogatni!!!!


Elméleti kérdés volt! A válaszokat azonban köszönöm.

2019. jan. 24. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!