Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől hízik a...

Hányadik héttől hízik a legtöbbet egy kismama?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem en leszek a legrosszabb pelda itt. A 20.hetig 17kilo ment fel, azota csak 2 de ez mindenkinel valtozo. Legtobben a terhesseg masodik feleben szedik fel a legtobbet, elotte nagyon semmit foleg ha emelygos, hanyos koraszak volt jellemzo az elso trimeszterre
2019. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja es lemaradt hogy most vagyom a 35.heten :)
2019. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkortól amikor elkezdesz többet enni. Én az elején többet ettem mert sok volt a savam, akkor fel is szaladt v 4 kg. Utána is híztam még, akkor is a kajálás, sajnos a zsíros kenyeret kívántam... a végére lett 13 kg plusz, de a vége felé már mondta a doki h fogjam vissza magam, akkor azért kicsit nehezebb nemet mondani erre arra, többé kevésbé sikerült. Ahogy megszültem lement 6 kg, annyi volt a gyerek meg y többi. Nem vizesedtem szóval a többi sajnos rajtam maradt 7 kg, és ez mind azért mert többet ettem a kelleténél. Nagyon nehezen ment le, gyerek már fél éves volt mire sikerült. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, nagyon figyelj oda a terhességed alatt mert észre se veszed és repülnek rád a kilók, nem kell kettő helyett enni, ha én újra teherbe esek, tuti nem hallgatok a sok "jóindulatú" emberkére aki azt mondta egyél nyugodtan mert a szüléskor majd úgyis lemegy, v ha akkor nem majd a szoptatás alatt ( én akkor sem fogytam egy dkg t sem).
2019. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az evésselvan összefüggésben, nálam pl. a vizesedés is sokat játszott, plusz a baba súlya magzatvíz , méh súlya, keringő vér többlet, cicik nekem a duplájára nőttek...

Én végig nagyon figyeltem mit eszem, szénhidrátot és kalóriát kellett számolnom . De igazából nem esett nehezemre, mert 14. hétig puffadtam, hánytam , rosszul voltam felváltva, lényegében fogytam a kiinduló súlyomhoz képest 2 kilót.

Aztán középidőben pár hétig egész jól voltam, de aztán az epém szórakozott, nem bírtam megemészteni egyszerűen az ételek kb. felét ...A húst utáltam, nem kívántam (persze muszáj volt enni hiszen a ch csökkentett diétában nagyrészt az van a zöldségek mellett) A zöldségek közül a jégsaláta meg az uborka valamint a savanyúságokat bírtam, a krumplit korlátozottan lehetett, a K betűsöktől úgy puffadtam, hogy mindenem fájt. Bab borsó lencse úgyszintén felfújt...

Látható, hogy nem sok étel maradt.

Tejterméket mindig is utáltam a túrót leszámítva.

Az utolsó trimeszterben ezek mellé a gyomorégés is bejött.

Na de vissza a súlyhoz, úgy 16. héttől 24. hétig 7 kilót híztam, majd 24. héttől 28. ig még 2-t. Ez így összességében a kiinduló súlyomhoz még jó is volt hiszen 7kg plusznál jártam. Az utolsó harmadban , tehát 28. héttől a 36 ig feljött még 3 majd 36-39 között még vagy 4... de tiszta víz voltam a végére. Szülés után mikor hazamentem, mérlegre álltam 12 kg val voltam kevesebb. A baba csak 3 kiló volt egyébként .

2019. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 33. hétig + 1,5 kg, utána a 41. héten + 7kg-val zártam, az utolsó másfél hónapban jött fel 5,5, nem vizesedtem ez a 7 kg mind a baba volt, szülés után azonnal lement.
2019. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Általában a legvégén, az utolsó 1-2 hónapban. De az elején is van, aki folyton eszik, különben hányingere van.
2019. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a második trimeszter hízós, mindkétszer akkor szedtem fel a pluszok nagy részét, a harmadikban már csak kb 2 kilót, az elsőben semmit.
2019. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 34. Hetig 2,5 kg-öt hiztam, utána a 37. Hetig meg ötöt, ez utóbbi víz volt. Szules után 4 kilóval voltam a kezdő súlyom alatt, majd szoptatás közben lement meg 6 kg. Tehát nekem jót tett a terhesseg.


Most 23 hetes vagyok ikrekkel, +4 kilónál járok. Remelem legkésőbb a szoptatás végére ismét mínuszba kerülök.

2019. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Volt rajtam plusz súly az első babámnál, és az első 12 hétben csak akkor nem voltam rosszul, amikor ÉPP ettem vmit...:/ Így aztán már a 13-14 hét környékén plusz 5 kilónál jártam (pedig alapban is 72 kilóról indultam 178 cm vagyok) . A második trimszeterben arányaiban már nem szedtem fel annyit (mármint akkor tényleg nőtt a baba ) és már a kajálásra próbáltam jobban figyelni, de azért amit megkívántam, megettem...

Az utolsó hetekben én is nagyon bevizesedtem, jó mondjuk augusztus volt. 41.hétre született a kisfiam, akkor közel 90 kg san gurultam be a szülőszobára...

Mikor hazajöttünk, 74 kg voltam de szoptatáskor sikerült még 3 plusz kilót magamra szedni.

(nem indult be a tejem, rengeteget küzdöttünk hogy anyatejes legyen a fiam, fogalmam se volt mivel teszek jót így ettem, ittam amit tanácsoltak, ennek eredménye a plusz 3 kg.)

Második babánál már igyekeztem tudatosabb lenni, de szerencsém is volt mert egy percig nem voltam rosszul az elején sem, és a végén nem vizesedtem olyan nagyon (novemberi a babám).

70 kg ról indultam, első trimeszterben szerintem max. 3 kg jött fel, majd arányosan híztam onnantól végig. Nyáron csak a gyümölcsöt kívántam sokszor, hideg leveseket, szóval nem zabáltam. Végére 85 kg voltam, de a baba 4500 gramm lett.

Szoptatáskor sem híztam tovább, mondjuk fogynom se sikerült. Mikor a babám 6 hós elmúlt és elkezdtük a hozzátáplálást szépen elkezdtem diétázni, sportolni és lement az a pár kiló ami rajtam volt még alapban.

2019. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 18-22 hétig híztam a legtöbbet, 4 kg-ot. A 3. trimeszterben volt, hogy fogytam. Még van pár hetem, most 7 kg-nál tartok. Leginkább én is az elején híztam, mert ennem kellett, hogy ne hányjak annyit.
2019. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!