Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes terhes...

Most akkor hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, ne kövezzetek meg, első babám, és elég sok minden új nekem.

A dokinál voltam az van a papíron, hogy 6+3 grav. Kérdeztem hogy hogy lehet csak 6 hetes, mikor utolsó menszeszem november 25 volt, a fogantatás pedig december 15. Azt mondta hogy pont ezért 6 hetes, mert most (január 31) a fogantatastol 6 hét telt el. De akkor nem 8 hetes terhes vagyok? Mármint nem az utolsó menszesztől számítjuk?

Igazából nekem a 12 hetes vizsgálat miatt kérdéses, hogy mikor kell akkor menni stb.

Ma egyébként már néztünk szív hangot, és láttam a kis karjait is. Nekem leírások szerint inkább 8 hetes tüneteim vannak, 4 hete hányok folyamatosan, és akárhogy is nézegetem a mai ultrahangon olyan babát láttam amilyet az internet mutat 8-9 hetesekhez.

Nem akarok okoskodni, lehet h én nem értem az egészet, csak mielőtt hülyét csinálok magamból a doki előtt, kérlek segítsetek hogy most akkor hány hetes a baba?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2019. jan. 31. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Az orvosok az utolsó menzesztol számítják de abbol két hetet le kell vonni mert két hétre rá fongan a baba. Én feb.21 volt utolsó menzeszem de márc 6 an fogant a baba. Mindenhol a 21.ei menzeszhez számoltak. Vagyis két héttel kevesebbnek mint valójában. Erti?
2019. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Mindig annyi vagy amennyit az orvos mond. Te pedig a MAGZAT KORÁHOZ adj hozzá két hetet. Ugyanis nem mindegy hogy a MAGZAT koráról van szó vagy TERHESSÉGI korról.
2019. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
ha december 15.én volt a fogantatás(ebben biztos vagy?) akkor most 8hetes vagz.
2019. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. De akkor még 6 hetem van az első trimeszterből, nem pedig 4?
2019. jan. 31. 14:11
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez a magzat kora. Terhességi kor 6het
2019. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az első trimeszter az az első három hónap ugye? Vagyis 12 hét. Ha te most 6 hetes vagy akkor még igen 6 hét 😀😀
2019. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké nagyon köszi mindenkinek, azt hiszem megértettem. :) mennyire durva hogy annyira új és izgalmas a terhesség, hogy egy egyszerű 1+1 összezavar... :D na mindegy remelem mostmár nem lesz több zavar a fejemben!
2019. jan. 31. 14:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia.


A minap hasonló kérdést tettem fel


itt van.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


ugyanaz a szitu nálad mint nálam. nekem is 6 hét helyett 4 hetet irt a doki, és valószinúleg magzati korra értendő ez a 4 hét mivel már tökéletesen látszik minden petezsák , szikhólyag és a 2mm embrió . Nekem szivhang csak sejthető volt, 2 hét mulva kontroll... addig meg szuuusszaaa


Nem tudom amugy miért így irják rá egyszerűen nem értem én sem. én rá fogok kérdezni a legközelebbi vizsgálat alkalmával. csak most rozsaszin köd volt aztán nem is figyeltem semmire !

2019. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát mennyi a CRL?

Az UH gép alapból úgy írja ki a heteket, hogy a terhességi kort írja ki, nem a magzati kort.

Tehát ha én a gépen lemérek egy CRL-t, akkor ahhoz a gép automatikusan terhességi kort ír ki (embrionális kor+2 hét) szabályos 28 napos ciklust feltételezve. Lehet, hogy ez egyébként beállítás kérdése, de nálunk tutira így van.

De a genetikai uh-kat is az UH szerinti korhoz kell számolni, hisz az biztosabb, mint a menzesz szerinti kor, pláne ha valakinek rendszertelen a ciklusa.

2019. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Amigy ez eleg furcsa, amit irtok, ugyanis 7 terhesseg alatt sok orvossal talalkoztam, de soha egyetlen egy helyen sem foglalkozott a fogantatas ota eltelt idovel.

Mindig csak az utolso mensitol szamoltak a tefhesseget, nyilvan 28 napos ciklusnal kozepidos peteeressel a magzati kor attol ket hettel kevesebb, de ez lenyegtelen.

Ha volt elteres, akkor a 12 het koruli uh-n pontositottak, akkor valtoztattak esetleg a trrhessegi kort.

De eleve a 12 hetes ug-ra is a mensitol szamitva kaptam idopontit mindig, nem a fogantatas szerint.

2019. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!