Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyász hogyan állapítja...

A nőgyógyász hogyan állapítja meg a hüvely fertőzéseket, pl gomba?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok és tegnap óta viszket ott lent.. Valószínűleg hüvelygomba, de holnap reggel megyek a dokihoz.


Hogyan tudja megállapítani, hogy ez milyen fertőzés?

Mintát vesz és ott helyben kitudják vizsgálni? Csak kíváncsi vagyok :)


Amúgy kedden voltam nála.. És másnapra rá jelentkezett ez a tünet.. :(



2019. jan. 31. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Kenetet vesz elküldi laborba de addig is ad rá valamit... legalábbis nálunk igy megy.
2019. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk a gomba pont látszik, mert fehéres lerakódások jelentkeznek a hüvely falon. Eléggé összetéveszthetetlen. Viszont minden mást tenyészteni kell, aminek több nap is míg lesz eredménye.

Egyébként én is mindig benyalok valamit miután megvizsgál a doki. És mindegy milyen doki, mert az évek során többnél is jártam már. Lehetséges, hogy érzékeny vagy a síkosítóra amit használnak, amiatt felborul a hüvely ph-ja és másnapra már viszketsz is. Én minden nőgyógyászati vizsgálat után 1-2 napig szoktam használni hüvely ph támogatásra pl Lactofeelt vagy Canesflort.

Javasolom a jövőben te is tégy így.

2019. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!