Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nagyon félek...

Normális, hogy nagyon félek attól, hogy beteg gyerekem születik?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sokat gondolok arra, hogy mi lesz, ha beteg lesz a gyerekem. 21 hetes terhes vagyok (1. gyermekkel), a tv-ben láttam egy sérült gyereket és egyből az jutott eszembe, hogy mi lesz ha az enyémnek is lesz valami baja. Egyszerűen nehezemre esik elengedni a témát. Az orvosi leleteim mind jók,de ugye nem mindent tudnak kiszűrni. Minden kismamának van ilyen félelme?

2019. jan. 31. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos szinten mindenki fél ettől, de ha nem tudod elengedni a témát hosszabb ideje az nem jó. Mi lesz ha megszületik? Akkor is rettegni fogsz, hogy valami baja lesz? Minél előbb jó lenne erről szakemberrel beszélned, mert később csak nehezebb lesz. Saját tapasztalat.
2019. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami szinten mindenkiben benne van. Csak kinél jobban, kinél kevésbé.

Viszont nem szabad hogy ezen gondolkodj, mindig arra gondolj hogy minden rendben az ultrahangok alapján és hogy egészséges a kisbabád.


Bennem is sokszor megfordult hogy nehogy beteg legyen. Sőt! Így a végén is, nem a szüléstől félek hanem attól hogy nehogy valami komplikáció legyen amibe esetleg a baba sérülhet! DE! Igyekszem ezt kizárni és bízni abban hogy minden rendben lesz és egészséges életvidám pici lányom lesz.

Te is engedd el a dolgot és bízz abban hogy minden rendben van és lesz.


39+5 hkm 😊

2019. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom írom le

Nagyon féltem hogy beteg lesz a babám de elhessegettem a gondolatokat miertnis lenne beteg? Nem dohányzom,nem iszok,szedek vitaminokat normalisan sportolok es etkezem egeszseges vagyunk semmi baj nem lehet

Igen ám rz nagyon szép volt mindaddig amig meg nem tudtam 38hetesen hogy amugy szivbeteg a kisbabám és rögtön műteni kell

Sokkot kaptam de biztam a jó Istenben es az orvsokban

Megszületett sajnos szivbetegen most lesz 4hónapos a kisfiam jelenleg 7altatáson van túl és 4müteten amiből 2 motoros szívműtét 2bélműtét es 3szivkatéterezés

3honapig voltunk a kórhazban jelenleg is..

Megmütötték meggyogyult a kicsi szíve teljesen jól van viszont elkapott egy sulyos fertozest ami miatt sztomás lett ezt a mai napon zárták neki vissza 3oras muteten van tul de koszoni nagyon jol van

Orulok hogy o van nekem minden nap halat adok Istennek hogy vigyazz ra

1hét es hazahozhatjuk es boldogan elhetunk majd 4honapra varok erre :)

Rengeteg siras..ajj nagyon rossz volt de ugy orulok hogy o van nekem es imadom a kis szivevel egyutt

Es utolag mondom nekem is minden leletem nagyon jó volt ez csak veletlenul derult ki

Ezt nem rosszbol irtam le adjon erot ez a csepp fiu azoknak akiknek beteg babaja szuletett/szuletik:)

2019. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem. Érdekes, mert csak a második babánál, elsőnél semmi ilyesmi nem jutott eszembe. Ezért megcsináltattuk a Nifty tesztet, voltunk magzati szív UH-n is. Így volt nyugodt a lelkem.
2019. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán segít, ha leírom miért értelmetlen ezért félni.


Egész életében csupa olyam dolog lesz, amire nem lehetsz hatással.


Sima betegségektől retteghetsz az elejétől, genetikai nyavaják, problémás szülés, csecsemőhalál, szervi gondok, eltérő fejlődés, autizmus, adhd, diszek, skizofrénia, rák, környezeti hatások, bármikor bármi történhet a gyermekeddel. Neked elég annyit tudnod, hogy te mindent meg fogsz tenni azért, hogy jó élete legyen, bármi is van. Ebbe kapaszkodj. Akármi lesz, te kihizod belőle a legjobbat.

2019. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

39 hetes múltam.

Soha eszembe nem jutott arra gondolni, vagy egyáltalán attól félni,hogy beteg lehet a gyerkőc. Valahogy ösztönösen fel sem merült bennem..mikor a legboldogabb vagy, hogy anya leszel/szülők lesztek.

El sem tudom ezt képzelni :)

2019. febr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyák vagyunk, anyai ösztönökkel! Rettegtem terhesen, hogy beteg lehet a babám, nem lett. Most attól, hogy elkaphat valamit. Mindig félteni fogjuk őket, hisz ők a mindenünk. Probálj ne gondolni rá!! Te mindent megteszel, hogy egészséges legyen!! Ez a lényeg!! Légy boldog kismama!! Minden rendben lesz!
2019. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!