Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anya és magzat-különböző...

Anya és magzat-különböző vércsoport? Az anya rh. Negatív, a pici viszont pozítiv. Lent több info. Fontos nagyon= (

Figyelt kérdés
szóval a nagynénémről van szó :( már 5 hónapos terhes és most derült ki hogy ő rh negatív a magzat viszont rh pozítiv...az orvos azt mondta h mindent megfognak tenni...de ő nagyon fél...állítólag vmi ellenanyagot termel a picinek v micsoda :O kérlek segítsetek :( ez mit jelent pontosan és jelent vmi veszélyt a nagynénémre vagy a leendő unokahugimra? :( L/18
2010. jún. 30. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

írd be ide a keresőbe, hogy ellenanyag és sok ilyen kérdés volt, sok hasznos válaszokat találsz, én is innen néztem utána. úgy tudom, hogy majd terhesség alatt kapni fog valami injekciót, illetve főleg a szülésnél okozhat problémát, amire az orvosnak majd figyelnie kell. de nincs ok aggodalomra, sokan szültek már így, csak nagyobb figyelmet kell kapnia majd.

2010. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is RH negatív vagyok. Nekem mindig nézik az ellenanyagot, s azt mondta a doki, hogy ha esetleg jelentkezne, akkor adnak valami injekciókat, s kész!


Off: hogy hogy csak most derült ki? Elvileg már a legelső alkalommal, mikor vért vesznek, megnézik a vércsoportot, s ha negatív az anya egyből néznek ellenanyagot is!

2010. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs.. =/ most mondta a mamámnak telóba h mit mondott az orvos..pedig már magzatvíz-vizsgálat is volt :S amúgy köszi a válaszokat :)
2010. jún. 30. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia ha anya neg az apa pozi, akkor általában pozi lesz a baba, de ez elsö babának nem szokott baj lenni, csak anyukátol többször vesznek vért ellenanyag szürésre. nálunk is ez volt, a növéremnek nem lett baja én vagyok a 2. gyerek, anyukám kapott 2x valami injectiot, és engem 4 nap helyett 7 napig tartottak bent mert nagyon besárgultam, azt mondják hogy a 3. gyereket már jobban megviselni, ne aggodj, már vannak erre gyogyszerek..

37 hetes

2010. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az valóban nem túl jó, ha a kismama szervezete ellenanyagot termel. Ez amiatt van, mert a nagynénéd szervezete idegen anyagként azonosítja a babát és igyekszik elpusztítani, kilökni. Ha időben észreveszik az ellenanyag termelését, akkor tudnak segíteni, nyugi! [link]
2010. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uhh köszi szépen (: emlékeztem ilyen dolgokra, mert tanultuk suliban csak pontosan nem tudtam h mivan (: de rem tényleg nem lesz gond (=
2010. jún. 30. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem derült ki ilyen. Ez főleg második utáni babáknál okoz problémát. Én kaptam egy anti-d szurit szülés utáni napon. Án nem is tudom mi a vércsoportja pedig már 2hónapos mult..
2010. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!