Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmás kismamák! Mennyi...

Asztmás kismamák! Mennyi gyógyszert fújtok be?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok, járok az orvoshoz, a terhesség alatt a Pulmicortot ajánlotta, de van még Symbicortom korábbról, azt mondta azt is használhatom. (használtam az első trimeszterben is)

A kérdésem az, hogy ki mikor alkalmazza ezeket a befújós gyógyszereket, és hányszor, milyen adagot?

Mert én általában nem szabályszerűen "fulladok be" csak amikor mélyebbre szívom a levegőt, akkor jön a "sípolás". De ha normál levegőket veszek, akkor semmi különös. Jön is elég levegő szerintem. Mégis zavar, hogy mély levegővételnél miért sípolok, és ilyenkor mindig bepánikolok (mert annyit olvasni, hogy nem lesz elég oxigén a babának) és inkább befújok. De utána meg azon aggódom, hogy nem teszek-e rosszat ezzel. (az orvos szerint nem, meg hogy nem jut a babához a hatóanyag, de azért engem aggaszt hogy ilyen sokat kell használnom...)

Egyébként a légzésfunkciós fújásom egész jó lett, azt mondta az orvos, szinte minimális az eltérés.

Ennek fényében is lehet, hogy a fent leírt esetben inkább nem kéne befújkálnom a gyógyszert? Várjak inkább mikor ilyet tapasztalok, hátha magától megszűnik a sípolás? (orvos szerint nyugodtan gyógyszerezzek..) Ki mit tenne?


2019. febr. 6. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Nekem azt mondta az orvos, hogy egyáltalán nem használhatok Pulmicortot mikor terhes voltam. Ventolint is csak akkor, amikor befulladtam, vagy mikor már nehezem kaptam levegőt. Viszont hál istennek nem nagyon kellett használnom, mivel terhesség idején javult az asztmám. Sajna azota megint romlott, de ez már más kérdés.

De ha az orvos azt mondta használd nyugodtan, akkor hallgass rá!

2019. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igyekszem, csak pont ez a baj, hogy a neten is nagyon megoszló véleményeket látok...valakinek csak a ventolint engedik, valaki meg pont a pulmicortot...

Abban is bízom hogy ha első trimeszterben bírta a pici a symbicortot (pedig akkor még meleg ősz volt, gyakrabban kellett használnom) akkor most már nagyobb és bírja még jobban...

Csak pont ez bizonytalanít el, hogy némelyik orvos meg nem ajánlja :( És hogy nem fújkálom-e fölöslegesen egy kis sípolás miatt.

2019. febr. 6. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt nem szedtem semmit, már kb. 10 éve tünetmentes voltam. Terhesen állandóan fulladok. A Symbicortot írta fel az orvos, napi 2×2-t, de nem tudom szedni, mert nem használ. Rosszullét esetén a Ventolint fújom. Ebből van, hogy egyszerre 6-ot is, mire egy kicsit jobb lesz.
2019. febr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!