Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzó kismamák! Koraszülött...

Dohányzó kismamák! Koraszülött lett a babátok? Mennyi cigit szívtatok el?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem tudtam lerakni.Elítélni nem kell köszönöm.
2019. febr. 12. 07:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
52%

Én nem de barátnőm cigizett. Napi fel doboz ( előtte 1,5-2dobozzal szívott)

Semmi baja nem lett a babanak, egészséges kislány lett a kiírt dátum után 1 nappal született

2019. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
47%
Nincs benned semmi anyai ösztön!!!!!!
2019. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
38%
Én sem tudtam lerakni azelött kb 20 szálat szívtam naponta, persze terhesség alatt és utána is jóval kevesebbet 5-10-et, a babámnak semmi baja nem lett a kiirt időpont után egy héttel született, 18 hónapos koráig szoptattam,már 3 éves elmúlt és teljesen egészséges nem betegeskedik, én is féltem nehogy baja legyen de annyi stressz ért hogy sehogy se tudtam abbahagyni csak csökkenteni, anyukám is dohányzott míg terhes volt velem és nem lett bajom tőle
2019. febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm végig dohányzott a terhességei alatt, igaz nem lettek korababák, de mind beteges. A nagy cukorbeteg, a középső asztmás, gluténérzékeny, szívbeteg, a kicsiről még nem derült ki semmi tartós betegség, de szerintem ő sem fogja megúszni sajnos. Én akkor tettem le, mikor pozitív lett a tesztem, szóval mikor még nem is tudtam, hohy babát várok, akkor még dohányoztam. A másodiknál már a tervezés időszakában mellőztem a cigit. Szülés után mindkétszer visszaszoktam (mikor már nem szoptattam).
2019. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
43%

Kb 10 szálat, egyiket 2 nappal a kiírt előtt szültem, a másikat 1 nappal utána. Problémamentes terhesség + szülés, átlagos súllyal születtek. Nem betegesek, ovis korú mindkettő.

Viszont velem is, kórházban más dohányos kismamának is, valahogy nem akart beindulni az anyatej. Biztosan van összefüggés. De amúgy is jobbnak láttam a tápszert egyébként.

Tudom undorító vagyok, terhesség előtt napi 2 doboz elment, majdnem 15 évig.

Egyik ismerősöm se rakta le a cigit pozitív teszt után, nekem furcsa, hogy itt maximum a kérdezők cigiznek, a válaszadók sose. (De pár naponta van azért kérdés...)

2019. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ azt az egyet leszámítva aki az anyai ösztönöket vonja kétségbe.Nagyon reméltem rosszul leszek a terhesség elején.Sajnos vagy hál istennek semmi bajom nem volt.E nélkül meg nem ment.Bizakodom nem lesz semmi baja.Én is 2 doboz körül szívtam úgyszintén 15 éve,dolgozom házat vásárolok épp sok a stress csökkenteni tudtam én is.
2019. febr. 12. 08:30
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Sógornőm cigizett a kislánbyával. Napi 15-20 szál. Hálas Istennek egészségesen születt a kislánya 3600grammal. Most újra várandós és szintén cigizik.
2019. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%
:(
2019. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőm végig dohányzott és donga lába lett a gyereknek.

A másik úgy szintén,az egyik glutén érzékeny a másik gyerek asztmás.

2019. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem elítélően írom, de hátha könnyebb tőle a leszokás: A dohányzás összeszűkíti az ereket (nem csak öregek lábában, hanem terhesen is azokat, amik a babát látják el és a baba ereit is). Mikor szívod, fuldoklik olyankor a baba (UH-n ez látszik is), hiszen kevesebb oxigént kap szűkebb ereken keresztül. Aztán nem csak koraszülött lehet meg kisebb súlyú (bár a kisebb súllyal született emberek betegesebbek felnőttként is és korábban halnak) és fogékonyabb lehet az érrendszeri és légúti megbetegedésekre, asztmára, akár még iskoláskorban is előjöhetnek problémák, gyakoribbak pl. a tanulási nehézségek. És ezt majd mind rád foghatja. Ha xy babája látszólag megúszta, attól még a tiéd nem biztos, hogy megússza. Persze annyiféle környezeti ártalom van és biztos nagyon fogod szeretni ettől még, de a dohányzás pont olyasmi, ami ellen tehetsz, ha a legjobb esélyeket akarod adni neki.

Rágózz, egyél szotyit, stressz ellen igyál citromfű teát, szedj magnéziumot, B-vitamint...

2019. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!