Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GDM-es kismamák, akiknek...

GDM-es kismamák, akiknek végül nem kellett inzulin: milyen értékeket mértetek általában étkezés után 1 órával? Volt-e bevált "trükkötök" pluszban?

Figyelt kérdés

Trükk alatt nyilván nem azt értem, hogy egy szelet torta után kimaradt a mérés, így senki nem tudott róla, hogy milyen magas volt a cukor utána:):):)


Hanem olyasmire gondolok, hogy például megszórtátok-e külön valamilyen rostkészítménnyel a rizikósabb ételeket, vagy minden étkezés után mozogtatok-e, vagy elosztottátok-e esetleg több részletre azokat az étkezéseket, amik rendszerint problémásabbak voltak (olvastam olyat, hogy valakinek csak a reggeli utáni értékek voltak magasak, ezért a reggelit két részletben ette meg)?


Nyilván nem a szurkálást akarom elkerülni, viszont az előző terhességnél inzulinos voltam, ha lehet, elkerülném a kórházi bennfekvést, hisz két kisgyerek vár majd itthon, és az előrehozott indított szülést is.


2019. febr. 12. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Trükköm nincs. Számolok, mérek, kerülöm a tiltottakat, nem rizikózok. Ennek ellenére kezdek rosszakat mérni, 35 hetes vagyok. Eddig mind jó volt a kezdeti bakik után (amikor nem vettem észre a cukrot az összetevőlistában, vagy elcsúsztam a kukoricakeményítő miatt... stb.).
2019. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rizikósabb étel alatt például a hüvelyes főzelékekre gondolok, vagy esetleg egy kis krumplira, teljes kiőrlésű tésztára.
2019. febr. 12. 10:12
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Mit értesz rosszabb eredmények alatt?


A hüvelyeseket is teljesen kerülöd vagy azok NÁlad nem okoznak gondot?


Én a múltkor abba futottam bele, hogy automatikusan pürésítettem a sárgaborsót (liszt nem volt benne), nem kellett volna. Amikor egyben hagytam, és nem is főztem teljesen puhára, akkor sokkal jobbat mértem utána. EZ is egyféle "trükk", hogy nem főzzük teljesen puhára a dolgokat, a hüvelyest, a teljes kiőrlésű tésztát, bulgurt sem.

2019. febr. 12. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Hüvelyesekért nem rajongok, így azt könnyű kerülnöm.

Krumplit most teljesen mellőzöm. Egyedül a sült édesburgonyát fogyasztom. Az nem viszi fel nekem.

Teljes kiörlésű tészta nálam nem rizikós, csak a durum.

A reggeli utáni értékekkel van gondom. A teljesen bevált ételekre tegnap 8,3-at, ma 7,9-et mértem. :(

Spar teljes kiörlésű toast kenyér + sonka, sajt, kígyóuborka, kókusztejes nescafe crémával.

Lehet most már nem bírom ezt a kenyeret sem.

2019. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként csatlakozz a terhességi cukros fb csoporthoz! Nagyon hasznos.
2019. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem:(


Nekem meg sajnos az édesburgonya viszi fel ugyanúgy, mint a sima:( Annyira egyéni ez..... kenyérből boltival nem is próbálkozom, csak itthon sütöttel, amiben nyomokban sincs fehér liszt.

2019. febr. 12. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Igaz, még csak 26 hetes vagyok, de az elejétől diétázom, vannak rossz értékeim, de eddig még sikerült elkerülni az inzulint mert valahogy még mindig a határon belül vagyok. Úgyhogy mégis megírnám a tapasztalataimat..


Az én "trükköm" pl. hogy legalább 30 gramm fehérjét viszek be minden főétkezésnél (és próbálok néha kisétkezésnél is), ezt nekem amúgy is emelnem kellett, mert túl kevés fehérjét ettem, de amióta emeltem határozottan jobbak a cukoreredményeim. Igaz, hogy külön macera, mert ezt is számolgatnom kell, de megéri... Ezenkívül az olajban, zsírban sült kajákat nekem nagyon ajánlotta a dietetikus, és ez is bevált (de nálam túlsúly nem áll fenn, sőt, ezért is ajánlott).

Az étrendem már át van variálgatva, 160 grammos, de nem a szokásos felosztásban, hanem 20 reggel, 20 tízórai, 50 ebéd, 20 uzsonna, 35 vacsora és 15 utóvacsora. Ez az elosztás is sokat segített, nekem dietetikus mondta, így is megvan a 160 mégis számomra testre szabottabb. (nekem is reggel vannak a kiugró rossz eredmények, ha vannak, és néha vacsoránál)

Azt mondták figyeljek arra is hogy reggel 7-ig fejezzem be a reggelit...hát ez őszintén szólva nem mindig van meg, de legalább 7kor mindig elkezdek enni, ezt betartom. Valamint az étkezések között a kb. 3 óra távolságot.


Amúgy nekem a mozgás nem segített semmit, próbálgattam, de tök független volt tőle az eredmény.

2019. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok az ötletekért, köszönöm! 30 g fehérje minden étkezéshez? Ez reggel felvágottat jelent és tojást többnyire?
2019. febr. 12. 14:24
 9/10 A kérdező kommentje:

És Neked, kedves 7-es válaszoló, mik a jó és mik a rosszabb értékek?


Én jónak értékelem, ha 6 alatt tudok maradni 60 percnél, elfogadhatónak, és már a 6 felettieknek nem örülök annyira, de sajnos volt már 8, sőt 8,5-es értékem is. Érdekes módon sosem reggel, inkább az ebéd és vacsora a rizikósabb.

2019. febr. 12. 14:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, felvágott, tojás (a bundáskenyértől kifejezetten jól alakul) túró, cottage cheese, és sajttal szoktam variálni reggel. Bár azt mondták hogy felvágott helyett még jobb lenne ha én sütnék le husit és azt enném, de erre legtöbbször a többi sütés-főzés mellett már nincs kapacitásom...


Hát, elég változóak az értékeim. Az éhgyomriak 4 körüliek (korábban 3.5 fölött voltak éppenhogy, úgyhogy ez jobb már). A 60 percesek 5-6 között vannak, akkor nagyon örülök, ha 6 fölött, akkor még oké, de akkor nézem hogy kéne-e még variálni... és sajnos vannak 7-es értékek. 8-at szerencsére nagyon ritkán, talán kétszer-háromszor mértem összesen. Nálam inkább a 7-7,5 között vannak a rosszak...

2019. febr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!