Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan emeljem terhesen a...

Hogyan emeljem terhesen a masik gyerkocot?

Figyelt kérdés
Sajnos az elso terhessegemnel volt egy hematomam De pihentem es felszivodott. Most van egy 26 honapos fiam. Keveset kell mar emelni de wlofordul napjaban geyser ketszer. Szerintetek lehet baja a babanak ettol? Tapasztalatokat irjatok legyszi. Illetve tanacsot helyes emelesre
2019. febr. 13. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amihez hozzá vagy szokva, az a terhelés nem árt a babának, ha csak nem problémás a terhességed. Én végig emelgettem a nagyot, soha, semmi problémát nem okozott. 😊
2019. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok anyuka emeli a nagyobb gyereket. Semmi baj sem lesz :) egészséges terhességnek ez nem árt.


Ha aggódsz akkor konzultálj gyógytornásszal, ő megmutatja a helyes technikát :)


Boldog babavárást!

2019. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor terhes lettem az ikrekkel, 11 hónapos volt a fiam. Én sokáig nem valtoztattam semmit, most, hogy már nehezebbnek érzem (26 hetes vagyok), amikor lehet legugolok hozza.


Nekem az orvos azt mindta, hogy ehhez a terhekeshez hozza van szokva a szervezet és egészséges terhessegnel nem okozhat problémát.

2019. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lesz baja. De érdemes esetleg csökkenteni az emelgetések számát. Én terhesen szoktattam rá a nagyot, hogy nem veszem ki a kádból, csak fogom a kezét, amíg kilép, illetve a lépcsőn akkor is egyedül kell felmennie, ha cigánygyerekek potyognak az égből. :) Megtanult bemászni a babakocsiba és az etetőszékbe is egyedül.
2019. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most is van hematómád? Ha nincs, és egyébként egészséges a terhességed, akkor elvileg ennek bele kell férnie, persze nem mindegy, hány kiló a kisfiad.


Arra feltétlenül tanítsd meg - ha eddig nem így volt -, hogy amikor érte nyúlsz, akkor rugaszkodjon el egy kicsit, így konkrétan a megemelése nem akkora teher, amikor a karodban van,a kkor pedig a legszorosabban simuljon hozzád és húzza fel a combjait a derekad köré. Így terhel legkevésbé.


Ha viszont az orvos azt mondja, hogy nem emelhetsz, akkor nincs mellébeszélés, ne emeld, sose a kistestóra hivatkozva, inkább arra, hogy ő már milyen ügyes nagyfiú, tanítsd meg önállóan fel-le, illetve kádba ki-be lépni.

2019. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22 hónap van a nagyfiam és az ikrek között. Végig emelnem kellett (etetőszék, kiságy, autósülés, kád, stb), hiszen még ő is szinte baba volt, amikor terhes lettem. Semmi gondot nem okozott, a nőgyógyászom többször megnyugtatott, hogy tegyem csak a dolgomat, semmi baj nem lesz belőle.


A védőnőm annyit tanácsolt, hogy bicepszből emeljem a nagyot, ne törzsből, hasból. A karommal azt csinálok, amit akarok, nem hat ki a törzsre és benne a babákra. Így is csináltam, csak karból dolgoztam, ha megemeltem a nagyot. Teljesen bevált. :)

2019. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én felemelem a gyerekem, ha igényli, vagy ha a biciklire rakom fel, 33 hetes vagyok.
2019. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is abból indultam ki, hogy amihez hozzá vagyok szokva, az nem okozhatott gondot. Sajnos nem így alakult, 12 hetes genetika uh volt egy este, másnap reggel elöntött a vér, pedig a 28 hónapost csak ki be raktam a kocsiba, mást nem emeltem. Állítólag fél liter vér távozott, gondolatod a ruhám ázott a vérbe. Azonnal kórház, rettegtem mi lesz, de kiderült, hogy a baba jól van, de egy 7,8x4,4 es hematoma volt a 6 centis baba felett. 1 hét kórház, ma megyek kontrollra. De azóta amennyit tudok pihenek, inkább mint újra kórház.
2019. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!