Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikrek közül a nagyobbik és...

Ikrek közül a nagyobbik és erősebb elhal az első trimeszterben. Valaki járt már így? Van hasonló tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Az első ultrahangokon nem derült fény arra hogy ikerterhesseg lett volna nálam, de most azt mondta a doktornő hogy ikrek voltak, és az egyiknek már csak a helyét látja. Ráadásul az lehetett a nagyobb - erősebb, mert a másik 10 hetes terhesen - meg csak olyan 6-7 hetes magzatnak felel meg. Kaptam progeszteron hormont hogy megtudjon maradni a pici, de nagyon aggódom hogy mi okozhatta ezt és az eltérést is kettejük között. Van valakinek bármilyen jellegű hasonló tapasztalata, hogy mi várható? Utol fogja magát érni a kicsi? Meg tud erősödni és megkapaszkodni? Köszönöm előre is!
2019. febr. 14. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem került felismerésre korán (bár én 7 hetesen mentem, aztán legközelebb 12 hetesen szóval nem tudom melyik volt az erősebb úgymond)

Viszont vérezgettem is. 12 hetesen a másik babának a helye látszott meg hogy ott van vmi, a lányom viszont élt és virult, megfelelt a 12 hetes méreteknek. Mikor megszületett, a lepényt megnéztük a szülésznővel és ő is mondta hogy a lepény mellett volt egy melléklepény rajta az elhalt babával ( pár centis volt csak).

A természet szelektált.

Egyébként a lányommal problémamentes, szép terhességemvolt,39.hétre született simán, 2 óra alatt, nagyon szép szülés volt.

Érdekesség még, hogy elejétől kezdve fiút éreztem és nagyon meglepődtem mikor kiderült hogy lány ( ő a harmadik babánk és az első kettőt is megéreztem már az elején) Úgyhogy lehet, a másik baba fiú volt, vagy ki tudja.

Pár évvel később volt egy ikerterhességem ahol sajnos mindkettőnek leállt a fejlődése egyszerre 8 hetesen :(

Neked nagyon szorítok, simán lehet hogy rendben lesz minden nálatok is

2019. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnálom a veszteségedet, de nagyon örülök az egészséges kislánynak :)


Remélem nálunk is minden rendben lesz. Szedem a sárgatest-hormont ezerrel, de azóta olyan rosszul vagyok, hogy csak előre fele merek nézni, ha jobbra-balra nézelődök elkap az émelygés. De a babáért és az egészségéért mindent! :)

2019. febr. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!