Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismertek ilyen kismamát vagy...

Ismertek ilyen kismamát vagy ti voltatok esetleg ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok, pár hete állapították meg, hogy a placenta teljesen fedi a méhszájamat.Akkor nem mondott semmit a doki,csak ma a magánorvosom világosított fel erről jobban.Most utána is olvastam, hogy ilyenkor ezzel már kórházba is fektették a sorstársakat, mert le is válhat a lepény.

Azóta csak sírni tudok,nagyon megijedtem.Van valami tapasztalatotok ?:”(


2019. febr. 15. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell vele kórházba feküdni!

Ha vérzel, igen. Egyébként nem. Elég a pihenés. Még 25 hetesen is feljebb mozdulhat.

2019. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert le is válthat a lepény".

Ha jó helyen tapad, akkor is leválhat. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. Viszont ha ott marad, akkor nem szülhetsz simán. Befektetni meg vérzés esetén szoktak, ill. max. a szülés várható ideje előtt pár héttel, nem 25 hetesen, panaszmentesen.

2019. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat!Nagyon remélem,hogy mielőbb feljebb kúszik :( panasz még nem volt,csak a 13. héten egy kis barnázás,amire progeszteronpótlást kaptam.

8 órában végzek ülőmunkát,az belefér még?

Az egyik oldalon azt írták,hogy így könnyebben leválhat a lepény,akkor ez butaság?

2019. febr. 15. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:

egy ismerősömnek is rálógott a méhszájra..ő a 26.héttől bent feküdt a kórházban

28.héten nagyon bevérzett, de szerencsére még 5 hétig vissza tudták tartani a babát

33.héten meg született a babája..ő vérzett + automatikusan veszélyeztett terhes lett az elejétől

2019. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az orvosodnak tedd fel ezeket a kérdéseket, ő tud szakszerű választ adni. Feleslegesen ne stresszeld magad, árt a babának.
2019. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jujj,kedves 4-es!Akkor ő a vérzés miatt feküdt be? De hál’isten jól végződött ezek szerint.

Igen,a magándokit majd mindenképp megkérdezem,de a sokktól nem tudtam kérdezni semmit,csak hallgattam,amit mond.Igazából tapasztalatokra vagyok kíváncsi,hogy kinek hogyan alakult.:/

2019. febr. 15. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ikreket várok, 26 hetes vagyok, a lepenyek teljesen fedik a mehszajat, úgy, hogy pont a mehszajon összeérnek.


Nekem emiatt gyakrabban kell orvoshoz mennem, mellette teljes szex és sporttilalom, kímélő életmód javasolt. Dolgozni nem dolgozom, mert gyeden vagyok a 16 hónapos kisfiammal. Próbálom kímélni magam, pl. amikor csak lehet nem emelem fel, plusz lehetőség szerint a lépcsőn keze fogva közlekedik és nem cipeled ilyenek, viszont mindennap megyek vele valahova, legalább játszótérre.


Nálam reális esély nincs arra, hogy mindkét lepény elmozduljon. Emiatt csak programcsaszar jöhet szóba. Eddig nem volt szo kötelező befektetesrol. Ami fontos minimális vérzés esetén is azonnal kórház.


Szóval ne sírj, nem tragédia ez, csak jobban kell figyelni, gyakrabban kell orvoshoz menni.

2019. febr. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kolleganőm járt így, az utolsó trimesztert kórházban töltötte, kizárólag fekvés, pedig nem is vérzett. Elmondása szerint a legrosszabb az volt, hogy a 1,5 éves fiát napi egy órára látta 3 hónapon keresztül, ő nem dolgozott akkor, mivel a másik gyerekkel volt még otthon. Végül a méhlepény helyzete nem változott, időben szült meg császármetszéssel.
2019. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A baratnomnek igy volt, teljesen fedte a lepeny a mehszajat 20 hetesen is. Elotte is lattak mar, de mivel semmilyen gondot nem okozott (nem volt se verzes, se semmi), igy vartak, hatha feljebb megy.

Nem ment es a 20. het utan sem kerult le a mehszajrol.

O pl nem kellett, hogy fekudjon. A szextol, sporttol volt eltiltva, de dolgozott is a masodik trimeszter vegeig. Nem kellett korhazba sem fekudnie.

Programozott csaszarra volt berendelve pont a kiiras napjara, de elotte ket nappal beindult a szules es megcsaszaroztak akkor.

2019. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!