Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik lesznek a lehetőségeim?

Mik lesznek a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Sok év után párommal elkezdtünk babát tervezni,szinte elsőre sikerült is. 30 évesek elmúltunk.De ő meghátrált,megijedt,a felelősséget ledobta magáról, el akarta vetetni és mivel én nem,kidobott.Akkor már majdnem 12 hetes voltam.Volt hová mennem,dolgozom is,nem félek attól,hogy egyedül nem fog menni. Azóta eltelt 3 hónap. 2 hónapja megkeresett,hogy ő akarja a gyereket mégis,a nevére szeretné venni,gondoskodni róla így is,hogy tudja mi már nem leszünk együtt.Hittem neki,engedtem neki . Mégiscsak ő az apa.

Azóta megint nem jelentkezett egyszer sem.Hívásomra,üzenetemre nem reagált.

Mit tehetek majd ha nem veszi a nevére? Nyilván a gyerektartást igénybe szeretném venni a fiam miatt,de így hogyan tegyem? Forduljak majd a bírósághoz? És aztán mi tortenik? Nagyon nem volt kedvem és energiám rohangálni ügyvédekhez,de muszáj lesz így megtennem.Elérhetek majd valamit így?Aki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben,kérem válaszoljon!

Köszönöm!


2019. febr. 16. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bepereled. A bíróság elrendeli a DNS vizsgálatot, és ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor kötelezik a gyerektartás fizetésére. Ez általában hosszú idő, főként ha nem működik együtt, de a gyerektartás erre az időszakra visszamenőlegesen is jár.


A kötelezettségek mellé jogok is járnak az apának (megosztott felügyelet, láthatás, stb). Arról már ő dönthet, hogy ezekre szüksége van-e. A bíróság ítéli meg azt is, hogy milyen gyakran láthatja a gyereket, de nem szokták jó néven venni, ha az apaságot "erőszakkal" kell bebizonyítani. Ha jó viszonyban maradtok, egymás között bármiben megegyezhettek.


Ha újra férjhez mész, lemondhat a gyerekről és az új férj örökbe fogadhatja. Ehhez mindhárom fél beleegyezése szükséges (nagyobb korban a gyereké is), de ha sikerül, onnantól jogilag idegen lesz a gyerek számára.


Muszáj lesz ügyvédhez és bíróságra járnod, de emiatt a kellemetlenség miatt ne hagyd elveszni a 18 évi gyerektartást.

2019. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy az első válaszoló leírta. Mondjuk annyi, hogy én nem venném a nyakamba ezt a nyűgöt is, hagynám a pereskedést, bár én praktikusan gondolkozok és láttam számos negatív példát a környezetemben. Egyik ismerősömnél apuka csak azért, mert anyukával rosszban volt, ott akadályozta őket, ahol tudta. Nem a gyerekkel akart kiszúrni, hanem a nővel, mert megutálta, pedig házasok voltak, de a gyereken csattant. Ha apasági nyilatkozatot tesz önszántából vagy peres úton bizonyosodik be az apasága és bekerül az anyakönyvbe, neki is jogai lesznek a gyerekhez. Bármilyen irat átiratásához kell a beleegyezése 18 év alatt, ahhoz is, hogy a gyerek külföldre utazhasson pl. családi nyaralás miatt, stb. Ha nem jó a kapcsolat, én nem akarnék havi pár tízezer forintért cserébe minden alkalommal pitizni neki, amikor kell valamihez a beleegyezése. Ja és ezt 18 évig természetesen. De persze ez csak akkor megoldható, ha kijöttök majd a gyerektartás nélkül is.
2019. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az én történetem nem így kezdődött....

Mi 2 évig neveltük együtt a fiamat a nevén volt a gyerek, aztán történt valami és szétmentünk. Ennek 4 éve. Leszarja a gyereket ez idő alatt nem kereste.

Jártam ügyvédhez és bíróságra is. Mivel apuka nem jelent meg a 2 tárgyalás közül egyiken sem így enyém a kizárólagos felügyeleti jog amit ő nem támadhat meg. Bírósági határozaton keresztül felajánlottam neki hogy vagy foglalkozik a fiával vagy fizet, persze egyiket sem akarta. A gyerektartás sem közös megegyezés alapján lett hanem a bíróság utána járt a fizetésének és abból ítéltek meg 20e forintot. Jó ideig nem akarta fizetni így a vége az lett hogy a bíróság közreműködésével végrehajtó által kaptam meg az utalásokat. Sajnos az a sok hónap ami kimaradt valószínűleg nem lesz már meg de legalább az elmúlt 1 évben rendszeresen jön.

Ha nem javul a helyzet kérj segítséget, mert sajnos egyedül téged nem fognak komolyan venni, én is 4.5 hónapot vártam, aztán fordultam ügyvédhez és 2 hét múlva már küldték a levelet hogy a következő héten tárgyalás.

Kitartás és sok sikert!

2019. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!