Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi aranyér! Tényleg...

Terhességi aranyér! Tényleg lehet ennyire durva? És tényleg nem tudnak vele semmit sem csinálni szülésig?

Figyelt kérdés

6 napja, egyik pillanatról a másikra éreztem, hogy valami nem oké az altájékon. Máskor is volt már "szerencsém" aranyérhez, de ez a mostani valami brutál durva. Első éjszaka nem aludtam miatta, reggel a háziorvosnál kezdtem, aki azt mondta, hogy ez bizony előfordul a terhesség alatt. Reparon kenőcsöt és Detralex tablettát ajánlott, mondván, hogy mást nem szedhetek.

Mostanra már tudok járni, ülni és feküdni, de a nyilaló fájdalom még mindig jelen van és 3 napja szinte folyamatosan vérzik. Székelés után alvadtvér is távozik belőle. Kb. 3-4 centis, sebes, de már karcsúsodott (gondolom a vérzés miatt).

Menjek vissza és kérjek beutalót proktológushoz vagy türelmesen várjak és kenegessem tovább, mert tényleg nincs más megoldás a helyzetemben?


31 hetes kismama vagyok



2019. febr. 17. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! 3. Babámat várom. Soha életemben nem volt aranyerem. Most viszont pár napja elkezdett vérezni nem vészesen de volt a papíron. Másnap már elkezdett viszketni és iszonyúan fájni.. Nekem segített a Reparon, bár hozzá teszem nekem van fent egy vese katéterem aminek a vége a hólyagomban van és iszonyú a vizelés és szúr fáj.. Egy pár órára észre sem vettem ezt az állandó fájdalmat mert az aranyér felül írta.. Kitartást neked nincs olyan sok.. Én 28 hetes vagyok és állandó fájdalom a katéter.. Ha ez számít valamit van rosszabb is... Én bele ültem meleg vízbe és be kentem jobb lett...
2019. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Volt ismerősöm, akit műtöttek is vele terhesen, úgyhogy nem igaz, hogy nem lehet vele mit kezdeni.

Addig is: Hemotreat. Új cucc, hatásosabb nekem a reparonnál. Igaz, annál nekem a hemorid krém is jobb volt.

2019. febr. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kijött mindkét terhességem alatt és sokszor ülni nem tudtam tőle. Sudokremmel kentem és akkor elviselhető volt. Szülés után visszahúzódott.
2019. febr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az is normális, hogy szinte folyamatosan vérzik?
2019. febr. 18. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A Detralex nagyon jó, nem terhesen is a leghatásosabb. Egyébként szerintem terhesen is el lehet menni akár a sima sebészetre, ha vérrög lett benne, azt helyi érzéstelenítésben kikapják, már aznap nem fog fájni és 2-3 nap múlvára begyógyul, úgyhogy nem hiszem, hogy befolyásolná a szülést 31 hetesen. A legbiztosabb meg az, ha felkeresel egy proktológust, akár magánban, akár állapotodra hivatkozva megpróbálsz hamarabb időponthoz jutni "sztk" (beutalóval).
2019. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!