Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan "kell" mozognia a babának?

Hogyan "kell" mozognia a babának?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de első baba lesz és tudatlan vagyok...

Mikor a magzatmozgásokról beszélnek az emberek, mindig a rúgásokat, "bokszolásokat" mondják. Ez rendben is volt, éreztem/érzem is őket.

Viszont mostanában rugdosni kevesebbet szokott a babám, a mozgása nagy része viszont abban nyilvánul meg, hogy kinyomja, feszíti magát, vagy nem is tudom, mit csinál..hullámzik az egész hasam tőle. Tehát mintha az egész testével mozogna folyamatosan, nem csak rugdos vagy kalimpál... Ez normális jelenség, vagy valami rosszat jelent hogy így fészkelődik és feszít?

27 hetes vagyok


2019. febr. 18. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a háta, popsija van kifelé. Én akkor éreztem így.
2019. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális. Kisebb korában sokkal több helye volt, azért tudott egy-egy ponton rúgni. Viszont ahogy nő, úgy van egyre kevesebb helye, azért érzed másképp, gyakorlatilag a teljes testét érzed.
2019. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet...ki is szokta nyomni magát két ponton is, és akkor több ideig ott marad két kis pukli a hasam két felén...

Akkor lehet hogy így van, és befelé rugdos, azért nem nagyon érzek konkrét rúgásokat?

2019. febr. 18. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb helye lesz ahogy nő. A rúgásokból feszengés lesz. Majd ne lepődj meg mikor a lábait a bordád alá dugja mert csak ott lesz hely, és úgy nyomja ki magát :)
2019. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen normális:)

35 hetes vagyok, már rúgásokat ritkán érzek, inkább csak azt, hogy kifeszíti, kinyomja magát.

Pl. A hasam 2 oldalàn érzem egyszerre. Vagy a bordáimat szokta még rúgdosni.

2019. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megnyugodtam.
2019. febr. 18. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a hullamzas erzes van:) ilyenkor nem rug vagy boxol nagyokat, csak fincankol es tenyleg olyan mint hullamoz a bent a hasam:) teljesen normalis
2019. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De szerettem azt amikor a fiam kinyomta a labat a bal oldalamnal egesz fenn. Most várom a masodikat es őt meg nem erzem, de annyira varom mar. Az olyan jo. Legyen az rugdosas, hullamzas, box vagy kinyomas.


Tok normalis amugy amit erzel, egyedül az volt nekem fura hogy a az en gyerekem farosbol kt-ba 32.hetig bukfencezett parat. (heti 1szer tuti megfordult) Na az kemenyen sz@r érzés.

2019. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A méhed olyan, mint egy vízzel telt ludi, amit a baba egyre jobban kitölt. Nyilván így a mozgását is másképp érzed. Hiszen amikor pici, nem ér folyamatosan a méhfalhoz, így csak itt-ott érzed. Amikor megnő, kitölti a teret, mindenhol érzed a mozgást, hiszen mindenhol kontaktban van a méhfallal. Ez teljesen logikus.
2019. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!