Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehetséges az, hogy egy...

Hogy lehetséges az, hogy egy nő nem veszi észre a saját terhességét?

Figyelt kérdés

Nem első alkalommal olvasok ilyen cikket, de mindig kétségeim vannak az igazságtartalmukról. Nem értem, hogy lehetséges ilyesmi? :-o

Kihordja a babát, majd meglepődik, amikor szülni kezd. :-o ??? Ezt én valahogy nem tudom elhinni!


itt a cikk: [link]



2019. febr. 18. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Az első feléről még el is hiszem.

Nekem sem volt semmi tünetem, külsőleg sem volt látványos.


No de ahogy nő, majd elkezd mozogni, az azért eléggé érezhető.


AZt azért nem hiszem, hogy egy 36 hetes magzat mozgását lehet bélmozgásnak hinni...


Illetve ha nem 120 kilós a kedves kismama, akkor nem fér el fizikailag egy 3,5 kilós gyerek magzatvízzel placentával úgy, hogy SEMMI hasnövekedés nincs.


Nekem is kicsi hasam volt, no de azért az utolsó 2-3 hónapban látszódott, hogy kismama vagyok.

2019. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kettős méhűsége van a csajnak. Plusz végig menstruált, és nem nőtt a hasa. Hát így. Minden le van írva a cikkben. Nem szokványos dolog, de megesik.
2019. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok mai darab, de ezt máig nem értem én sem. Pedig 30 évvel ezelőtt is halottam már ilyenről. Először egy megtörtént esetek könyvben olvastam, melyet egy nyugdíjas nyomozó írt. A nőnek a környezete sem tudta, hogy terhes, több gyereket is szült, sajnos megölte őket a születésük után. :-(

Több olyan nőről hallottam, ill. olvastam már, aki nem vette észre, hogy terhes. Mégsem értem magam sem, hogy lehetséges ez.


Ebben a cikkben a baba nem is egy apró koraszülött. Hogy lehetséges, hogy nem nőtt meg a hasa? Négy gyerekem van, mindegyik hasonló súllyal született, mindegyiknél nagy volt nejem pocakja.

2019. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban dolgozom, találkoztam ilyennel az évek során.

Sok oka van, legtöbször az, hogy nagyon elhízott a nő és fel sem tűnik neki, a másik meg az , amikor borzasztóan buta , mint ahogy itt is látjuk néhány kérdésben.

2019. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valakinek nem egy hanem kettő méhe van, a baba növekedése ugyanúgy történik, azaz megmutatkozik a has növekedésével. A magzat mozgása is érezhető! Persze, kettős belső nemi szervek esetén kisebb a hely a magzat számára, így nem növekszik nagyra. De a cikkben erről nem volt szó.


Mellesleg a terhesség késői észlelése nem fizikai, hanem pszichológiai okokra vezethető vissza. Ezt hívják terhesség tagadásnak. Olyan nők, akik nem állnak készen a babavárásra, agyilag teljes tagadásba burkolózhatnak önmagukkal, környezetükkel szemben. Hogy miért nem akarnak gyereket, annak számtalan oka lehet. Legtöbb esetben családi viszony, anyagiak, karrier, stb. Egy részüknél önmaguk is elhiszik, hogy nem terhesek. Elfojtják az egészségügyi tüneteiket tudatalattijukban, ill. átalakítják. A reggeli rosszulléteket betudják gyomorrontásnak, a menstruáció elmaradását pl. a stresszes élet javára írják, a pocak növekedését pedig hízásnak tulajdonítják. A magzati mozgást a tagadási fázis végső fokán egyszerűen kikapcsolja az agyuk. Sőt, nagyon érdekes, vizsgálatok bizonyítják, azok a magzatok, melyeket nem várnak, nem is mozognak jelentősen, azaz nagyon passzívak.

A tagadás másik változata, mikor tudatosodik a nőben, hogy terhes, ám környezete felé titkolni kívánja. Itt már hozzájárul a trükközés, azaz próbálja rejteni a terhesség fizikai jeleit, főként a pocak növekedését. Ruhákkal, külvilágtól való elzárkózással, egyesek még hízni is próbálnak, hogy evvel leplezzék. (mellesleg, aki teherbeesés előtt is molett volt, annál a terhesség ugyanolyan feltűnő tud lenni környezete számára)

2019. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyik ismerősöm anyja is 7 hónapos terhes volt, amikor "észrevette".

A főnököm tudta, mert lombikbaba, de utolsó heteiben mondta el és mindenki ledöbbent, mert fel se tűnt.

Mind a kettő túlsúlyos.

Én is csak arra tudok gondolni, hogy kövér és eleve nem volt rendszeres a menstruációja, így annak hiánya sem tűnt fel.

A tvben is volt ilyen műsor és ott is kövér vagy nagyon széles csípőjű nők voltak.

2019. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazabol le van irva minden a cikkben. Igen nekunk epp esszel felfoghatatlan mert en mar az 5honapban is elegge intenziven ereztem a baba mozgasat,bar nekem elmaradt a verzesem es tunetem is volt boven.

De neki se tunet,se verzes kimaradas raadasul ha kover akkor a babamozgast sem ugy erzekeli es ugye a novekedeset is nehezebb latni es erezni. Talan ugy volt vele hogy meghizott ezert kover. Viszont valamekkora tudatlansag is allhat a hatterben megis csak mas egy terhes no kozerzete meg ha minimalisan is, nagyon ritka esetek koze tartozik hogy tunetmentes volt vegig de az hogy ilyen buta no kapta meg ezt az "aldast" az kulon gratisz. Na de ebben a vilagban mar tenyleg barmi megtortenhet, orvosi magyarazat volt ra ez a lenyeg.

2019. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Láttam róla képet, egyáltalán nem kövér.
2019. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a következő napokban kb 15 ilyen tartalmú kérdés lesz, hogy lehet hogy ő is terhes csak nem veszi észre? 😃 amúgy kb 0.0000001% eséllyel előfordulhat, de ott mindig van valami.... kettős méhűség, extrém túlsúly stb...
2019. febr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 napja szültem és pont olyan szobatársam volt a kórházban, aki a szülés előtt 3 órával tudta meg, hogy szülni fog. Én sem tudom elhinni, hogy lehetséges ez, ráadásul vékony testalkatú lányról van szó, hogy nem látszott a hasa?
2019. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!