Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen és 4 naposan 1800...

35 hetesen és 4 naposan 1800 gramm mert nem táplálja a lepény. Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretném a véleményeteket kikérni. Kicsit hosszú lesz de le kell írnom hogy értsétek miért aggódom. 32 hetesen 1700grammra mérték a picimet ezért felírt a szülésznőm 2x1 diaphyllint 2 hétig aztán lemérte és 1900 gramm volt ezét beküldött a korházba felvettem a 10 diaphyllines infúziót de 12 nap után 1800grammot mértek. Megcsászározni nem akarnak amíg nem romlik a kicsi szivverése :( volt már valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok?
2019. febr. 19. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok segíteni, de ha folyamatosan figyelik a babát, nem lesz gond. Fontos lenne még legalább 2 hétig benntartani a babát. Ilyenkor még minden nap számít. Most kórházban vagy? Ctg-t v nst-t mindennap csinálnak? Ha folyamatos felügyelet alatt vagy, nem lesz gond. Szorítok!
2019. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Igen jelenleg is korházban vagyok. Csinálnak nst napont 1x és szivhangot néznek 3x. De még ezt is valahogy kevésnek érzem mivel 8 óránként vannak és addig annyi minden történhet. Nagyon féltem és olyan rossz hogy nem tudok neki segíteni. Nem értem hogyha tudják hogy nem táplálja a lepény már egy hónapja rendesen és 2 hete semennyire akkor miért nem tesznek semmit?
2019. febr. 19. 13:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajat tapasztalatom nincs, de hallottam mar hogy ilyen elofodul, ennyit birt a mehlepeny. Annyira nem kell szerintem megijedned, az jo hogy folyamatosan figyelik es amint ugy latjak hogy a baba nem erzi mar jol magat odabent, kiveszik. Nyilvan az a jo, hogy minel tobb idot tud a pocakban tolteni es fejlodni, de 32.hettol mar kutya baja nem lesz, ha ki kell venni.
2019. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom 2450g-mal született, őt hagyták, hogy végighordjam. A kisfiam 1900g-mal, vele császároztak 36 hetesen. Mindkét esetben kimúlt a méhlepényem teljesen. 9/10-es apgarokkal születtek, teljesen egészségesek azóta is.
2019. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem majdnem ugyanez volt. Kétszer feküdtem kórházban miatta (nekem még magas volt a vérnyomásom is,és fokozott volt a lepényi ellenállás - majdnem a duplája a megengedettnek). Folyamatosan 1400-1500 g körülinek nézték UH-n,s mivel 4 hétig nem fejlődött szinte semmit sem,ezért az orvosom nem akart többet várni,nehogy ennél is nagyobb baj legyen. Császár lett végül (műtét alatt nem mértek 170/110-es vérnyomásnál kisebbet),1660 grammal és 42 centivel született meg. PIC-re került,de azon kivül hogy kicsi volt,semmi baja nem volt. Orvosom jól döntött,s még időben lépett. Mondjuk ő már a 25. Héten észrevette,hogy baj van.

2019. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az idegesít hogy csak akkor tesznek valamit ha már tenyleg olyan baja van hogy a szivverése se jó. Ha egyszer már 4 hete nem hízik akkor miertnem tesznek valamit? Hiába még bent lenne jó neki de egy felnőtt embernek se jó ha nem eszik..
2019. febr. 19. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kórházban vagy, ha rendszeresen figyelnek,időben kiveszik a babát. Ha legközelebb mérik és tényleg nem látszik fejlődés, biztosan nem váratnak. Egyébként az is előfordulhat,hogy bár nem mondták neked, de azért az ultrahangos súlybecslés "elnagyolt", ritkán annyi, amennyinek mérik... Legközelebb kérdezz rá, mikor vennék ki. Kitartás!
2019. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Mondjuk fura,nekem 2x csináltak nst-t naponta,1x ultrahangot,s reggel és este szívhangot néztek.s még így is azt mondta a doko,hogy rizikós. Ha bent nem fejlődik,akkor kint jobb neki már,mint bent. Mégha korababa is lesz. Gondolom tüdőérlelőt kaptál.

2019. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azert ez nem ilyen egyszerű, hogy tegyenek valamit! Ugyanis nincs mit tenni. Kár hogy ezt szakember nem magyarázta el neked. Egyelőre a babának jobb bent, mint kint. És addig húzzák, amíg lehet. Ez egy nehéz döntés az orvosok részéről is. Nehéz elkapni azt a pillanatot amikor még nincs késő, de jobb befejezni a terhességet. De alapvetően nincs mit tenni.. Nem létezik rá csoda kapszula amit beveszel és ezért majd gyors hízásnak indul.


Egy magzatot ha nem táplál a lepény rendesen akkor elkezd a fő szervekre koncentrálni. Azok fejlődnek, a súly másodlagos. Azt be tudja hozni már kint is.


Az én fiam 34 hétre született hasonló okokból, nem volt 1500 gramm se. Villámgyorsan összeszedte magát. De hidd el minden nap sokat jelent amit bent tölthet, kint ráér zsirparnat növeszteni.

2019. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok :) tüdőérlelőt már nem kellett kapnom mivel betöltöttem a 35. Hetet.
2019. febr. 20. 06:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!