Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogják így kiszámolni...

Hogyan fogják így kiszámolni a szülés várható idejét?

Figyelt kérdés

Az utolsó mensi szerint számolva biztosan nem lesz jó, mert sokkal később sikerült a baba mint középidő. 7-8-9 nappal biztosan. Készült teszt, majd b hcg (ahol ugye megint csak egy elég tág intervallumot adnak meg, kb annyi derült ki belőle hogy valóban terhesség, de hogy pontosan hány napos-hetes az nem)

Majd a mikor először mentem orvoshoz, akkor a mensit kérdezték, de az alapján már 6 hét +2 nap kellett volna legyen, de nyilván nem annyi voltam.

Szívhangot akkor nem találtak még.

Rá egy hétre már igen, de akkor csak 6 hét ennyit írtak a papírra. (napot azt nem)

A védőnő is az utolsó mensit írta a kiskönyvbe.

Na de akkor hogyan lesz számolva, majd mindenhova több mint egy héttel hamarabb fogok menni? (pl. 12 hetes uh)

Vagy a végén, nálunk a kórházban max 1 hetet engednek túlhordani, én pedig nem szeretném ha indítanák a szülést, szeretném kivárni, míg magától elindul, (ha minden oké)



2019. febr. 21. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Utolsó mensi + egy hét - 3 hónap. Ez a 28 napos ciklussa számolva, ha ennél hosszabb/rövidebb a ciklus akkor +- annyi nap. UH alapján persze az orvos módosíthatja, sokszor az mutatja pontosan mivel az ovu nem feltétlen középidőben van illetve az első 12 hétben a babák ugyanúgy fejlődnek.
2019. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A 12 heti genetikai uh alapján írják majd a terhesség korát.Nekem 28 napi ovubol született a fiam senki se sürgette.Figyelembe veszik az ciklusaim hosszát is szóval nyugi 😊
2019. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 es de akkor módosították a kiskönyvedben is a dátumot?
2019. febr. 21. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
A 12. heti UH-n mért méreteiből lehet legpontosabban megsaccolni a korát, azt pedig a betöltött 11. hét 1. napja és a 13. hét 6. napja között lehet elvégezni, tehát azért nem napra pontosan. A szüléseknek csak 5% indul tudtommal a kiírt napon, úgyhogy a nagyobb csúszások inkább csak túlhordásnál érdekesek.
2019. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem egyszer sem.Egyszer megsaccolta a saját orvosom a korát aszerint amit én mondta és az akkori méretei alapján és mondta, hogy tény és való méretre is megfelel annak amit én mondtam.Aztán bejelentkeztem egy magánintézménybe tudtam, hogy majd a genetikai vizsgálatokat náluk csináltatom.Ott elsőre meghatározták a korát, aszerint kaptam időpontot a 12 heti gentetikai uh-ra.(ott már látszott, hogy nem lesz nagy variálás, mert 1 nap eltérés volt a magánorvos mérései meg ennek az intézménynek a mérései között) Egyszer se írták át a könyvben a várható szülési időt.32 héten volt még egy 3-4 nappal későbbre írt dátum, de azt nem tudom, hogy hozták össze (csak leleten szerepelt,könyv akkor se lett átírva) mert jóval nagyobb is volt a babám a koránál, de akkor se javítottak rá.Nálunk 2 hét a túlhordási max ha valakinél minden rendben. Viszont időbe 40+1 indult a szülés magától.1 nap eltérés volt az uh eredmény és a szülés indulása között.
2019. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is később fogant a babám, mint ahogy mensi szerint kellett volna lennie a peteérésnek, 6 hetesen még csak üres petezsákot láttak uh-n, majd a 12. Heti genetikai vizsgálat ultrahangon részén a méretek alapján határozták meg a korát, és hogy mikor fog születni. Onnantól ahhoz az időponthoz volt minden más vizsgálat is számolva. A mensi alapján augusztus elején kellett volna születnie, de a korrigált szülési időpont augusztus közepe lett, és akkor is született :)
2019. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok.2 hete még csak 18 voltam de módosították a méretei alapján :)
2019. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A nagyfiam már 12 éves, szóval lehet ez azóta változott, de ott is az volt, hogy biztosan tudtam, nem középidőben készült de a világon senkit se érdekelt, mindig a mensit nézték. Most -mint írtam- több mint egy hét a különbség.

Már a fiamnál is halálra idegesítettek ezzel hogy jaj hát már túlhordom és meg kéne szülessen stb. Szerda reggelre voltam kiírva indításra, de szerencsére elindult kedd éjjel magától.

Nem olvastam jókat sehol az indításról és nem is szeretném.

Utólag gondolva olyan hülye vagyok, mert későbbi mensit kellett volna bediktáljak akkor is, most is és akkor nem lenne ez az állandó magyarázkodás mindenhol.

Félek, most sem írják át már a kiskönyvben.

2019. febr. 21. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem azért is módosították,hogy ne higyjék majd azt,hogy túlhordtam.
2019. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is középidő után fogant. Kereken 8 hetes voltam mensi szerint, amikor terhességmegállapításra mentem. A doki 6+1et mért, megmondtam neki, hogy később foganhatott. Már onnantól kezdve a mért kor szerint mentem a vizsgálatokra, a 12. heti down szűrésre is. A szülés várható időpontját is eszerint határozta meg a dokim és írta be a kiskönyvbe. A védőnő nekem is az utolso mensi napját írta be a könyvébe, de neki is elmondtam hogy később fogant, így ő is a mért adatokkal számol.
2019. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!