Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39-40-50-54 éves nőknek csak...

39-40-50-54 éves nőknek csak örökbefogadással lehet gyerekük, vagy képesek lehetnek egy terhességet végig vinni életkoruk miatt?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

39-40 évesek simán kihordanak terhességet.

50-54 évesen szerintem már nem alkalmas a test rá, ettől függetlenül van rá példa.

Ha jól tudom 45 év az örökbe fogadás korhatára.

2019. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egyetértek az előttem szólóval.

Örökbefogadásról úgy tudom, hogy nem konkrét korhatár van, hanem az van megadva, hogy minimum, illetve maximum hány év korkülönbség kell legyen az örökbefogadó pár legalább egyik tagja és az örökbefogadott között. Tehát 50 éves pár is fogadhat elvileg örökbe, csak újszölöttet már nem kaphat, csak minimum 5 éves gyereket.

Nem vagyok szakértő vagy érintett a témában, csak olvastam róla (itt is láttam párszor), ha rosszul tudom, akkor bocsánatot kérek, javítsatok ki.

2019. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan anyát, aki teljesen spontán módon nem tervezett gyerekeket szült 40 és 42 éves korában.

Édesanyám 52 éves, már a változókorban van, nem hiszem, hogy egészséges lenne kihordania egy kisbabát.

2019. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőm 47 évesen szült, egy makk egészséges kislányt. Egész életében gyerekért küzdött, most sikerült.
2019. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem klimaxol egy nő addig elvileg képes teherbe esni... A kihordásában lehetnek problémák, mert elvileg a kor előrehaladtával egyre rizikósabb, de ettől függetlenül sok egészséges baba született már idősebb anyától.
2019. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló jól mondta, örökbe fogadásnál a korkülönbség számít.. minimum 25, max 45 év.. de! ha a 45 éves nőnek van pl egy 35 éves férje, simán fogadhat örökbe újszülöttet is, mert nem az anya életkorát nézik, hanem mindig a fiatalabb házastársét..
2019. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!