Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja, írja Mindenki...

Miért mondja, írja Mindenki azt, hogy "pocaklakó, pocakban" stb? Hisz az a baba s méhben van, nem a hasban. Ezt sosem értettem.

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora probléma....
2019. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez a leggázabb megnevezése egy kisbabának. Ugyanez miatt, nem megette azt a gyereket... (Akkor nem is növekedne, ha így tette volna..)

Nekem erről mindig a buckalakók jutnak eszembe a Star Warsból. :D

Meg egyébként is én szeretem nevén nevezni a dolgokat.

2019. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
76%
Jobban hangzik, cukibb.
2019. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Hát pedig nem a "pocakban" van. Hanem a méhben. Jól néznénk ki, ha a gyomorban lenne. Én nem szeretem az ilyen elnevezéseket. Azt se bírom, ha megkérdezik:-"mennyi idös a pocaklakó" - falra tudnék mászni az ilyenektöl.
2019. febr. 28. 19:15
 5/59 anonim ***** válasza:
38%

Egy lelki társ 😊 Tőlem azt is kérdezték "és mit csinál most a pocaklakó?". Úgy éreztem az ilyen kérdésektől magam, mintha meztelenül közszemlére tennének.

Készülj az "és egyben vagy még?" kérdésre, annyira szeretik, hogy akkor is felteszik, ha látják, hogy igen.

És készülj az "és van elég tejed?"-re. Az idősebb generáció ezt úgy kérdezi, mint azt, hogy milyen idő van. Após az ebédlőasztalnál, szomszéd a buszon, öt perce ismert kutyás néni stb

A terhes nő teste köztulajdon 😱

2019. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
86%
Irigylem a problémáidat.
2019. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
92%

És a méh hol van?


A pocak hasat jelent. Abban van a méh.


És mivel jelenleg ott él, azaz ott lakik, becézve hivjàk igy. En nem használtam mondjuk soha ezt a kifejezést.

De vicces belegondolni ilyenekbe hogy a lakcime az anya körzet, meg pl abba hogy fejjel lefelé vannak mint egy kis batman, az egész magzati lét valahol cukin vicces. Nekem pl 4 D-s UH-n vicces volt abba is belegondolni, hogy a tudta nélkül többen is a kis meztelen popoján filoznak.


Valahol ilyen megfontolasbol eredhetett a pocaklako kifejezes, de valahogy nem adja vissza igazabol mit takar

2019. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
91%
Miért, ha méhlakónak hívnák megnyugodnál? Most komolyan nem mindegy neked ki hogy becézi a babáját? Értem én, te nem szereted becézni, nem az fajta vagy, de az emberek tudod különbözőek. Engem ez sosem sértett és nem is akadtam fent ezeken. Soha nem kérdezték azt sem, hogy egyben vagyok e még, de ha kérdezték volna se izgatott volna fel a dolog. Ennél tényleg fontosabb dolgok vannak az életben, inkább arra koncentrálok, javaslom neked is.
2019. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:

* az UH-s dolgot nem tudtam ugy visszaadni, de kb olyasmi, milyen tré lenne már belegondolva, ha minket lesegetnének igy meztelen meg, ők meg nagy nyugodtan lubickolnak, mint a megtestestesült àrtatlanság, mit sem sejtve :) es persze eleinte nem is szégyenlősek. Ezt a cuki ártatlanságot probálnák sokan valahogy visszaadni.

De valahogy nem lehet ezt egy szoval csak ugy kifejezni, a csengése sem olyan valahogy. En is kerülöm

2019. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
26%
De az ő babáját becézik így mások. Nekem pl nincs "pocak" nevű részem. Vadidegenek jegyzik meg, mekkora már a pocak. Gyűlöletes, elviselhetetlenül megalázó, én nali szinten szenvedtem ettől, a harnafik trimeszter elejét megkeserítette (után a nem mentem emberek közé).
2019. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!