Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha lesz egy gyerekem fiatalon,...

Ha lesz egy gyerekem fiatalon, attól még a gyerek mellett lehet életem, vagy csak ha már felnőtt?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy ha gyereked van, akkor az olyan maximális figyelmet igényel(főleg, ha egy szülő van), hogy mellette, meg munka, házimunka mellett semmire se jut időd, csak majd, ha kirepül a gyerek. Nos úgy néz ki terhes vagyok, de nekem még terveim vannak, hobbi, sok mindent szeretnék még látni, érezni, megtapasztalni, tanulni az életben, mielőtt beadom a derekam a gyereknevelésnek és teljesen lefoglalna. Ezért úgy gondoltam, hogy majd 35-40 évesen vagy utána szeretnék babát, de most 21 vagyok és becsúszott. Elvetetni nincs szívem, de félek, hogy le fog építeni és minden abbamarad, aminek nekikezdtem és semmit nem tudom majd mást csinálni.

Szóval mire számíthatok gyerekkel?


2019. márc. 1. 09:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Egyedül fogod nevelni???


Egy gyerek nagyon alkalmazkodó ám. Ha jössz mész vele, programokra viszed, azt szokja meg.

Nem kell 18 évig a 4 fal között élned.


Bizonyos értelemben változik az életed, neked is kell alkalmazkodnod hozzá, de élheted tovább az életed, úgy hogy beleilleszted őt is.


Ha van kivel (apa), vagy van segítség (nagyszülő), akkor még könnyebb.

2019. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mi neked az "élet".

Van ami összeegyeztethető a gyerekkel és van ami nem, vagy legalábbis nem úgy, hogy minden félnek jó legyen.

Hajnalig bulizni rendszeresen, körbejárni hátizsákkal a világot kétes tisztaságú szálláshelyeken megszállva... stb. nem baba-kisgyerek kompatibilisek.

2019. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
0%
Dehogy.
2019. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Mar miért ne lehetne életed a gyerek mellett?

Sokan diplomáznak, szakmát tanulnak a gyerek mellett otthon, ahogy en is tervezem most a masodik mellett.

Én mindig is ugy gondoltam, hogy inkabb fiatalon legyek anya, mert mellettük ugyanugy fogom tudni fejleszteni magam, vilagot látni, uj hobbikat felfedezni.

Még kicsi a második, a nagy mar 6, de amint bejön a nagy tavasz, menni fogunk ezerrel.

Gyereket vállalni nem azt jelenti, hogy nonstop csak a gyerekről szoljon a nap. Nálunk is megvan a nagynak az énidő, ahogy nekem is. Van nagyi, aki olykor vigyáz rajuk, ha el akarunk szabadulni pár órára.

Minden lehetseges a gyerek mellett is, sok dologba be lehet őket vonni, csak akarni kell.

Persze nem rabeszélni akarlak, a te dontesed, megtartod, vagy sem, de ha csak azért mert azt gondolod, csak lemondással jár, tévedsz.

Csak az eleje nehez, amig pici, utana könnyebb lesz.

2019. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy lehet életed.

Egy csomó ismerősömnek van 4-10 év közötti gyereke. Van hobbijuk, vagy sportolnak rendszeresen heti 1-2 alkalommal. Szoktunk időnként találkozni, "bulizni", ami lehet bármi, nem kell feltétlenül discora gondolni.

Addig vagy a másik szülő vagy a nagyik vigyáznak a gyerekekre. Szóval szülőként is lehet gyerek nélküli program.

De azért sok programra lehet menni gyerekekkel is.

2019. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Természettúrákra szoktam járni kutyámmal, minimum kéthetente-hetente fél-egész vagy 2-3naposokra. Napi szinten minimum egy órát edzek intenzíven, de inkább 2-t és klubba is járok heti 4x(vagyis csoportos önvédelmi edzésre). Nemrég érettségiztem és most kezdtem két hónapja egy tanfolyamot, ezután van még két tanfolyam, amit szeretnék elvégezni. Mellette nyelveket tanulok és szerelek, programozok(tanulok). Mint említettem, van egy kutyám, meg egy nyulam és egy hörcsögöm. Kutyával kéthetente kutyás program(kutyasuliban vagy külön csoportok). Illetve munka, de az alap ugye.

Mondjuk, hogy ha nagyobb agyerek megoldható, hogy velünk jön kirándulni, kutyázni, együtt foglalkozunk a jószágokkal és amíg én edzek, őt is beiratom vmilyen edzésre. Amíg én tanulok vagy magamban vagyok, tud játszani, vannak olyanok, amik jól lefoglalják. Mellette viszont nem tudom mennyi idő jutna rá, illetve ezt így nem is bírnám, csak elméletben működne. Ezért vannak kérdéseim.

2019. márc. 1. 09:57
 7/17 anonim ***** válasza:

Gondolom van apja a gyereknek.

Nem csak 1 szülő létezik ám.

2019. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz, de ha akarod lehet.

Elsőre kórházból hazaérve én is azt hittem vége mindennnek.

Aztán elkezdtünk nagyokat sétálni a babával, és máris jobb lett.

Nem éreztem magam bezárva.

Nekem a férjem sokat segít, első naptól fogva, majdhogynem jobban ellátja a babát mint én :D Türelmesebb.

Én esténként eljárok a kutyánkkal futni, heti 2* szoliba. Addig ő van vele. Barátnőmhöz is havi egyszer felmegyek Pestre, 25 km, és elmegyünk moziba, ide oda, addig apa a babóval. Nyelvsuliba is tervezek menni nemsoká.

Párom szintén megkapja a maga kimenőit.

Hármasban is sokat megyünk ide oda.

Ami hiányzik az a párommal kettesben levő idő. Azt is lassan bevezetjük. 1 nagymama van, meg nővéreim, ha picit nagyobb lesz majd megy oda 1-2 estét is néha, akkor lesz kettesben idő. Pl Sziget fesztivál egyik napjára megyünk majd ki, Torinoba készülünk egy meccsre stb vannak ötleteim.


Sétálni lehet sokat a babával, ha az apa segít sok saját programot is lehet tervezni. Jó ha van nagyszülő is, persze nem non stopra, de néha jó ha lehet ráhagyni.


Tanulni akkor lehet jobban, ha már nagyobb szerintem.


Ne hidd el a sok hajatmosnisincsidőm5hete szövegeket.

2019. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Így ismeretlenül honnan tudjuk, mit szeretnél, milyen személyiség vagy, mik a lehetőségeid, kik támogatnának, és azt meg ki jósolhatná meg milyen lesz a gyermeked és mit a hoz a jövőd?

Az emberek, anyák sokfélék, a történetük, vágyaik, lehetőségeik is mások. Valakinek az a normális, ha csak a családnak él és szeret szolgálni, más ebbe beleőrülne. Mindennel lehet túlzásba esni és lehet egészségesen csinálni. De nagyon nem mindegy, hogy vannak-e akik támogatnak vagy egyedül vagy, lelkileg, testileg, anyagilag... Nem baj, ha megőrzöd önmagad a gyerek mellett, de azt nem várhatod, hogy ő csak úgy mellékesen ott lesz, mint a hörcsögöd és csak akkor foglalkozol vele, amikor kedved van hozzá. Tehát áldozatot kell hozni - ezt jó eséllyel menet közben megtanulod szeretni, ahogy megtanulod szeretni a gyereked. De itt is személyiség és arányok kérdése, merre billen a mérleg. Kirándulni pl. lehet legtöbb babával, és nagyon szeretik is, de sokat kell cipelni, mert pl. elhasznál napi 5-7 pelenkát és három rend ruhát. Tanulni, hobbinak élni akkor fogsz tudni, ha jó alvó lesz. Akkor viszont akár még unatkozni is fogsz. Viszont ha rossz alvó lesz, örülhetsz, ha kilátsz a fejedből, és lehet, hogy évekre félrerakhatod e céljaidat. Szóval ilyesmiken múlik.

2019. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha egyedül nevelnéd, akkor szerintem a helyi családsegítő szolgálatot kérdezd meg. Elvileg van lehetőség házi gyerekfelügyeletet kérni időnként, és pl bölcsis felvételnél is előnyben részesítenek. Ennyire aktív életet, amit most élsz, nem fogsz tudni a baba mellett, erre készülj fel, de idővel azért egyre több dolgot tudsz majd csinálni.
2019. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!