Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányom 16 hetes terhes....

Lányom 16 hetes terhes. Kolléganőjétől kapott egy magzati szívhangmérőt. Feleslegesen aggódom? Többi lent.

Figyelt kérdés
Elektromos kütyü, amihez fejhallgató is van, de hangszóróra is csatlakoztatható. A márkáját nem tudom, de 14.500 forintos szerkentyű. Aggódom, hogy nem káros-e arra a picire, aki most kb. 10 cm? Addig nem akarok szólni neki, hogy ne szórakozzon ezzel, míg nem írtok tapasztalatot, mert mégis csak elektromos. Ismeritek? Én úgy gondolom, hogy jóval nagyobb terhességnél már nem árt, de szeretném tudni, hogy nektek kismamáknak mi a tapasztalatotok? Tényleg szabad használni minden veszély nélkül, akár naponta többször is? Egyébként 28 éves, nem is értem, ez most mire jó, körbemutogatja a családban. Nem felelőtlen, sőt. Minden maszek (genetikai, stb.) vizsgálatokra elmennek, nagyon várták a babát, mert PCOS-t állapítottak meg nála, még tavaly, de sikerült teherbe esnie, annak ellenére, hogy mindkét petefészkében ciszta van.
2019. márc. 1. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem paranoiás vagy. :) Nem lesz belőle baj. Nem röntgen ez.
2019. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy kérdés.

A magzati szivhangmero a magzat egyik legnagyobb életjelet meri. Mi értelme lenne annak, ha ártana a magzatnak?

Meg amúgy a rádióhullámok nem zavarják a magzatot? A mágnesesség?

Mintha... Vízálló teafiltert gyártanának...



Nyugi:)

2019. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól még, hogy valami elektromos, nem lesz rögtön veszélyes. Gondolom szokott a lányod telefonálni, vasalni, főzni, hajat szárítani stb., ugyanúgy nem kell aggódnod most sem. Nyilván egy hibás, ócska kínai vacak okozhat áramütést mondjuk, akkor is, ha egyetlenegyszer használod.


Viszont ha a lányod rendszeresen tudja ellenőrizni a baba szívhangját, és emiatt nyugodtabb a terhesség alatt, az kifejezetten jót tesz mindkettőjüknek :-)

2019. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem ártalmas, csak felesleges
2019. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Ártani nem árt vele szerintem sem, de a babákat zavarja, ha lehet 1 nap többször ne használja. Védőnéni meg szokta hallgatni, amíg volt hely addig mindig elmenekült előle, egyértelműen nem szerette, ezért sem vettem magamnak, minek szekáljam feleslegesen. :D Neten találsz róla olyat, hogy káros, olyat is, hogy semmi gond ha használod, persze mindig kiemelik, hogy módjával!! Megosztja az embereket az biztos.
2019. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd o eldonti :)


A szivhangfigyelonek van elonye es hatranya. Elonye, hogy ha nagyon stresszel az anyuka, meg tudja hallgatni a szivhangot (ha sikerul megtalalni), hatranya, hogy meg nincs bizonyitva, hogy lehet-e karos hatasa a magzatra, altalaban zavarni szokta oket, de mint irtam, bizonyitva nincs. Nyugodtan rahagyhatod a tajekozodast, a dontest, 28 eves, felnott, menni fog neki.

2019. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így kicsit nyugodtabb vagyok. Azért írtam ki a kérdésem, mert nagyon pici még. Féltem, hogy kárt okoz(hat). Egyébként pont tegnap hallottam, mert eljött - egyéb dolgok miatt -, és hozta magával. Tényleg hallottam a kis szívét. Ezért féltem, hogy ne vigye túlzásba ilyen korai időszaban. Éppen hogy csak átlépett a második trimeszterbe, mert nem jól írtam. Jövő héten lesz 16 hetes. Ráadásul dec. elején fogant, mert akkor nem védekeztek először, és máris teherbe esett. (Busznyák doktor (Győr) azt mondta, hogy kisebb orvosi csoda, hogy ilyen elzáródott petefészkek mellett egyből teherbe esett.) Szóval a lányom napra pontosan tudja, mikor fogant. Kisfiú lesz.:)
2019. márc. 1. 16:25
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Gratulálok, boldog babavárást és jó unokázást :)
2019. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azon az elven működik, mint az ultrahang gép, nem káros a magzatra, azonban elővigyázatosságból jobb, minél kevesebbet és rövid ideig használni.
2019. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is Busznyák Csabához jártam, az egyik legjobb doki! :)
2019. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!