Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhatároztuk a férjemmel,...

Elhatároztuk a férjemmel, hogy gyereket vállalunk, de lehet ezt kétségekkel teli?

Figyelt kérdés

A párom évek óta akarja , de tiszteletben tartotta , hogy én nem álltam még készen viszont az utóbbi időben úgy érzem készen állok rá. De aztán jön az aktus és mindíg védekezésbe futunk miattam.

Az utolsó pillanatban mindig megrémülök. Annyi kérdés van bennem .Feltudok nevelni egy gyereket ? Anélkül a sok rossz tulajdonság nélkül ami bennem van?... hogy tudok neki mi #ent megadni ha nekem sincs meg mindenem? Mivan ha a szülés miatt annyira legyengülök hogy nem tudom pelenkázni ,szoptatni? Annyira félek a szüléstől hihetetlen mennyi rém történeteket olvastam . Szülést is néztem videón cenzúrázatlanul hát a sírógörcs kerülget hogy a minden vágyamnak így lehet teljesülnie ekkora fájdalommal. Nagyon alacsony az inger küszöböm.

A párom beakar jönni a szülésre , de mivam ha utánna már nem nőként fog tekinteni rám? Csak tiszrelni mint anya? Mert látott ott lent szakadni vérezni meg mindent.

Mivan ha beteg lesz ? Én nem élem túl ha nem lesz egészséges az az én hibám nem hogy magyarázom el neki ha nagy lesz hogy sajnálom de nem tudtam egészséges gyereknek életet adni...

A párom lányt szeretne , persze mondja hogy semi gond ha fiú ugyanúgy szeretni fogja de minden vágya egy lány. Én teljesen aggódom mivan ha fiú lesz tényleg szeretni fogja tiszta szívből vagy rögtön a második babára fog gondolni ?


Mivan ha nem fogok tudni lefogyni utánna a szexuális életünk hogy fog rendbe jönni???


Én ha itthon leszek 2 évet vele , de a párom hétfőtől szombatig dolgozik alig fog tudni segíteni mert iszonyat fáradt a munka után. Mivan ha egyedül kevés leszek??


Miért ilyen nehéz ez???


2019. márc. 2. 18:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Nagyszülők nem segítenének? AZ első két hónap több emberes meló.
2019. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem te nem vagy normális. Ne szülj inkább. Egyáltalán. Pszichés betegeknek egyáltalán nem kellene. Egyrészt mert sok ilyen betegség öröklődik-most minek egy újabb hozzad hasonlo a világra, másrészt nem tudsz normális életfeltételeket biztosítani. Ha igazán fontos neked a gyereked, nem szülöd meg.
2019. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem keress fel egy pszichológust, mert igen komoly bajok vannak veled. Amíg nem jössz rendbe, addig azonban ne vállalj gyereket, mert ha ennyire betegesen félsz mindentöl, akkor a gyerek életét is tönkretnnéd.
2019. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Bántás nélkül is leírhattad volna , hogy nem javasolsz nekem gyereket ezekkel a kérdésekkel a fejemben ahelyett hogy le pszihés betegezel.


Szülők az ország másik végében laknak és anyósomra amúgysem szivesen hagynám a babát már idős , anyumék meg dolgoznak még . Mindenben segítenek amiben tudnak már mondták de nem alapozhatok erre.

2019. márc. 2. 18:27
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Nekem meg ennel is tobb ketsegem van, meg igy terhesen is! :D


Neked talaltak ki az epiduralis erzestelenitest. Allitolag nagyon-nagyon lecsokkenti a fajdalmat, neha meg is szunteti a fajdalom erzeset. Fajdalomkuszob kerdese letudva.


Ferj velemenye a szules utan? Nos, ott TE diktalsz. Megmondod neki, hova allhat, mit csinalhat. Ha ugy erzed, a helyzet necces, akkor kuld ki nyugodtan!


Baba egeszsege: erre vannak a kotelezo es azon felul a valaszthato szurovizsgalatok. Ha biztosra akarsz menni, akkor a valaszthatoakra jo elore osszegyujtod a penzt!


Ferjem is lanyt akar. Szivacs, ha nem az lesz, de en meg fiut akarok. (Na meg, a gyerek, ha felno, ugyis eldonti, tetszik-e neki ugy, ahogy azt a termeszet megadta.)


Terhesseg alatt nem kotelezo meghizni! Ha latod, hogy gyorsan kusznak fel a kilok, akkor valtoztatsz az etrendeden. Mert igen, egy ujszulott mellett nehez lenne tornaszni es kaloriat szamolni. Egyszerubb nem meghizni. De azt ugye tudod, hogy 10-15 kilo plusz lesz rajtad-benned a terhesseg vegere (baba, viz, mehlepeny...)?


Tessek ismerkedni a veled egyidoben szulokkel (mondjuk ez meg nekem is kihivas, mert eggyel sem talalkoztam), es akkor ha minden kotel szakad, lesz egy masik anyuka, akivel 1-1 orara vigyazhattok a masik gyerekere, ha inteznivalotok van gyerek nelkul!


Ja, es szolok, hogy tokre mindenki mondja, hogy milyen nehez-fajdalmas a szules...nos, a terhesseg sem pitianer, es ezt honapokig csinalod, nem egy napig.

2019. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem, ennyi kétséggel nem lehet.

Beszélgessetek sokat, várjatok még míg biztosabb leszel.

Egyébként:

"Mivan ha a szülés miatt annyira legyengülök hogy nem tudom pelenkázni ,szoptatni?"

Apja nem lesz, aki ellássa?

Erre van az 5 nap apaszabadság és még szoktak mellé kivenni, azalatt helyrejössz annyira egy horrorszülésből is.

"Mert látott ott lent szakadni vérezni meg mindent."

Hát ne lásson. Megállhat a fejed mellett is, nem muszáj kukkolni.

Férjem egyébként mindent látott, köszöni jól van.

"Mivan ha beteg lesz ? Én nem élem túl ha nem lesz egészséges az az én hibám"

Lehet beteg a születése után is.

"Mivan ha nem fogok tudni lefogyni"

Amíg ilyesmiken aggódsz, totál éretlen vagy.

"Mivan ha egyedül kevés leszek??"

Egyedül biztos kevés leszel.

2019. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt érthetőek a kétségeid, másrészt gondolj bele, ha mindenkit megállítanának ezek, akkor kihaltunk volna rég.


A szüléssel szembeni aggályok általánosak. Én a videót nem ajánlottam volna, vagy később - az igaz, hogy nem a legvidámabb eseménysor, de a végén ott a jutalom, ami mindent megér, és ezért vállalja mindenki.

Ha anyagi lehetőségeid engedik, kérhetsz programozott szülést császárral, és ez megoldja a feszültséget. érdemes lenne anyákkal beszélgetned erről: mondd el nekik a félelmeidet és hallgasd meg, mit mondanak. hasznos lenne.


A pároddal szembeni aggályaidra azt tudom írni, hogy ez csak a köztetek lévő kapocs és szerelem kérdése. Megbeszélheted vele, hogy ha bejön a szülés alatt, akkor álljon a fejednél, támogasson lelkiekben, így nem kell aggódnod, hogy mivel riasztod el - rémtörténete mindenkinek van olyan apákról, akik nem nyúltak a szülés után többé az asszonyhoz, de kb tízmilliószor annyi sztori van arról, hogy megerősítette a kapcsolatot és csodálatos élmény volt az apának is.

Ezt beszéljétek meg. Bizalom kérdése az is, hogy a tested változásait, például a hízást hogyan reagálja majd le. Ha szeret, 10 kiló plusszal is szeretni fog, ha nem, akkor nem is érdemes neki szülni. Csak te tudod, melyik kategória.


Beszélgess emberekkel, kik elmesélik neked, hogy ők mit tapasztaltak, hogyan csináltták, szerintem alapvetően ez az, ami felrázhatna a kétségekből.

2019. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!.

Úgy érzem akkor soha nem vállalhatok gyereket.

Mert ezek a kérdések mindíg is ott lesznek bennem szerintem mélyen mégha letagadom is.

Pedig anyagilag teljesen vállalható lenne, túl sokáig meg nem akarok várni. Annyira szeretném ezt a csöpséget de ez , hogy felmerül a lehetőség, nem lesz minden tökéletes kikészít.

2019. márc. 2. 18:35
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

"Neked talaltak ki az epiduralis erzestelenitest."


Már ha hat. Nekem nem hatott.


"Baba egeszsege: erre vannak a kotelezo es azon felul a valaszthato szurovizsgalatok. Ha biztosra akarsz menni".

Nem lehet biztosra venni. Sérülhet szülés közben is, később is. Ezt a kockázatot minden szülőnek vállalnia kell.


"Terhesseg alatt nem kotelezo meghizni!"

Nem kívánságműsor. Vannak olyan tényezők, amikre nem vagy hatással.

Első terhességgel 22 kg-t híztam. Másodikkal 6-ot. Egyiknél se zabáltam. A kulcs: hormonok.

Ugyanígy valaki fogy szoptatás alatt, valaki meg hízik.


" Ja, es szolok, hogy tokre mindenki mondja, hogy milyen nehez-fajdalmas a szules...nos, a terhesseg sem pitianer, es ezt honapokig csinalod, nem egy napig."


Talán mert gyereket nevelni minimum 18-20 évnyi elfoglaltság, míg egy terhesség pusztán 9 hónap.

2019. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

9-es! Megsertodtel, ezert pontoztal le? Tudod, hormonok ide vagy oda, az etkezesedre oda kellett volna figyelni! 22 kilo kicsit sem egeszseges dolog!


Amugy meg persze, ijesztegesd ezt a lanyt meg a szuletes kozbeni serulesekkel is. Gratulalok, okos vagy!


Az meg, hogy neked nem hatott az epiduralis, az egy dolog. Altalaban hat. De a keitizalas helyett irhattal volna az egyeb fajdalomcsillapitasi lehetosegekrol is!

2019. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!