Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség végén mintha elbizon...

Terhesség végén mintha elbizonytalanodtam volna? Más is van/volt így?

Figyelt kérdés

Nagyon várom már a babát, de ma egész nap tök depis hangulatban voltam és hülye gondolatok járnak a fejemben...


Abszolút tervezett baba, igazából évek óta vágytunk rá, de csak tavaly nyáron kezdtünk próbálkozni, akkor lettek megfelelőek a körülmények (saját lakás, mindkettőnknek stabil munka, stb.). Szerencsések voltunk, rögtön az első próbálkozós hónapban sikerült. Nagyon boldogok voltunk és azóta is türelmetlenül várjuk a babát. Eleinte volt néhány kisebb ijedtség, probléma, de hónapok óta problémamentes a terhességem.


A körülmények ideálisak: férjemmel 8 éve vagyunk együtt, 29 évesek vagyunk, nem vagyunk gazdagok, de stabil az anyagi helyzetünk, van saját lakás, támogató (bár más városokban élő) nagyszülők. Mindketten szeretjük a babákat, gyerekeket, mindig is egyértelmű volt, hogy legalább kettőt szeretnénk. Férjem nagyon lelkes, támogat mindenben.


Most vagyok a 37. hétben és érdekes módon most mégis negatív gondolatok kezdenek gyötörni... A babával minden rendben, érzem mozogni, de egyre többször jut eszembe, hogy nehogy valami gond legyen az utolsó hetekben, mi van ha rátekeredik a köldökzsinór, mi van ha beszorul szülésnél és nem tudják időben kiszedni, mi van ha toxémiás leszek és túl későn derül ki, és a többi ilyen para... Magától a szüléstől, a fájdalomtól amúgy nem félek (azt majd a második babánál, ahogy hallom :D ), csak a lehetséges komplikációktól féltem a babát.


Aztán most már olyan gondolatok is jönnek, amik eddig nem: biztosan alkalmas vagyok anyának? Tudom majd megfelelően gondozni, szeretni, lesz elég türelmem hozzá? Nem lesz belőle elegem pár hónap után? Nem fogom visszasírni a korábbi életemet, az utazásokat, a szabadságot?


Nagyon rosszul érzem magam, mikor ilyeneken gondolkozom, hiszen közben már most imádom a babámat és tudom, hogy ő sokkal fontosabb bármilyen utazásnál vagy a korábbi hobbijaimnál. Azt is tudom, hogy babával is rengeteg programot lehet szervezni, nagyobb gyerekkel meg pláne. És ha annyian képesek gondozni a babájukat, valószínűleg nekem is sikerül majd. :) De időnként, mint ma is, teljesen bepánikolok a gondolattól... Néha teljesen alkalmatlannak érzem magam.


Nem fura, hogy ez így a terhesség utolsó hónapjában jött elő? Elvileg arra jó a 9 hónap, hogy szép lassan hozzászokjak a gondolathoz, nem? Én meg eddig nagyon vártam, türelmetlen voltam, most meg ha érzek egy jóslófájást már pánikolok, hogy úristen, erre én még nem vagyok felkészülve... Nem a szülésre (az majd csak lesz valahogy :D ), hanem ami utána jön...


Ti éreztetek hasonlókat, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy az utolsó hetekben ezzel stresszelem magam? :D


2019. márc. 5. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
37 hetes terhes vagyok. Én is pánikolok, pedig a 3. gyerek lesz.
2019. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Félsz hogy ha meglesz a baba elhidegül a férjed ugye?

Háát, vannak ilyen pasik akik csak a gyerekre mennek hogy legyen és nem restellnek 8-10 évig szerelmesnek lenni ezért :-D

2019. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatni én sem tudlak, de osztozom a gondolataidban - akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést. :-)


35 hetes vagyok és ugyanezeken jár az agyam.. és közben reménykedem, hogy minden rendben lesz. Én azzal szoktam magam bíztatni, hogy annyian megcsinálták már, miért ne sikerülne?!

2019. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,minden rendben lesz. :) Ha már így agódsz csak jó anya leszel. Nekem most 1 hetes a kislányom és ugyanilyen gondolataim voltak,de mára teljesen elmúltak és imádom a lányom. Nagyon nehéz szülésem volt,kezdődő toxémia, magasvérnyomás, vérszegénység, vashiány terhesség alatt. Szülésnél sürgősségi császár lett,mert neurológiai problémáim is lettek közben és egyáltalán nem tágultam. Hatalmas trauma volt az egész számunkra. A babát is lélegeztetni kellett,de szerencsére nem szenvedett oxigénhiányt.Nem is láthattam csak 6 órával szülés után.Ezt nem azért írtam le,hogy ijesztgesselek,hanem, azért,mert hiába megviselt ez az egész és majdnem ott maradtunk,de bármikor újra csinálnám érte,pedig még mindig fáj a hegem és nehéz így el látnom(szerencsére apukája segít). Azt mondtam,hogy soha nem lesz testvére,mert nem akarom ezt végig csinálni újra,de eltelt ez a csodálatos egy hét és tudom,hogy lesz tesója,mert csodálatos ez az egész. Nehéz az eleje,de megéri. Hidd el imádni fogod amint meglátod. Ne aggódj minden rendben lesz. :)
2019. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén 37 hetes vagyok, 2. tervezett baba, szintèn tegnap jöttek elő ezek az érzèsek.

Mèg most is tart. Éjjel totál nyugtalanul aludtam, és 2-5ig kb forgolódtam. Nem èreztem mozogni, próbàltam felverni. Sikerült, de akkor se nyugodtam meg.

Mindenfèle dolog jár az agyamban...

Jó lenne már túl lenni ezeken, hogy minden rendben legyen :)

Kitartás!!!

2019. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok, nem tervezett a baba. Illetve egészen pontosan terveztük, csak nem mostanra, egy fél évet szerettünk volna még várni vele bizonyos okok miatt. Nekem emiatt az eleje is hatalmas bizonytalansággal indult, nem is értem rá belegondolni, mekkora öröm is ez. Amint elsimultak a dolgok és minden felmerülő problémát sikerült megoldani valahol a 12-13. hét körül, akkor volt néhány napon, amikor igazán rádöbbentem a dolgok súlyára és nekem nagyjából akkor jöttek elő ezek az érzések. Most a végefelé inkább az egészségéért aggódok, hogy minden rendben legyen a picivel, a szülés során semmi baj ne legyen, nehogy korábban jöjjön, hogy beforduljon, satöbbi...de a jó anya leszek-e fázist már egyszer lezongoráztuk a párommal, aki rengeteget segített, mikor megosztottam vele a kétségeimet. Egy jó baráti/szülői/partneri beszélgetés hatalmasat lendít a dolgon, ne félj erről beszélni!
2019. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!