Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek el hüvelyi...

Mikor menjek el hüvelyi ultrahangra, hogy biztosan tudjam, hogy terhes vagyok-e? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy mikor érdemes elmenni nőgyógyászhoz hüvelyi ultrahang vizsgálatra, hogy meg tudja állapítani biztosra, hogy nem vagyok terhes.

Történt egy kis "baleset" február 22.-én velem és a párommal, kiszakadt az óvszer.

Mivel pénteki nap volt és fogalmam se volt, hogy hétvégi ügyeleten esetleg adnak 72 órás esemény utáni tablettát, így hétfőn 25.-én vettem be 120 órásat.

Viszont nem vagyok ettől függetlenül valami nyugodt. Még nem szeretnék gyereket, mert még nem tudnánk megfelelő hátteret biztosítani egy gyereknek.

A mensimnek most, március 8-10.-e között kellene megjönnie eredetileg. A tabletta bevétele nem kavarta eddig össze.

Tulajdonképpen az érdekel, hogy honnantól kellene számolnom 4-5 hetet, hogy biztosra meg tudja állapítani a nőgyógyász, hogy terhes vagyok-e.

Mert utána olvasgattam már egy csomó helyen és ugye azt írják, hogy az utolsó menstruációtól kell számolni.

Most akkor az előző februáritól kell számolni 4-5 hetet, ami a "baleset" előtt történt, vagy a gyógyszer bevétele után, ami most lesz a hétvégén?

Kérlek valaki magyarázza el, mert ez most így nem tiszta.


Köszönöm!


25L



2019. márc. 7. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menstruációd nem jön meg 12-ig akkor csináljál egy terhességi tesztet. Ha az negatív akkor tuti nem vagy abból az aktusból terhes.

Ha pozitív indulhatsz az orvoshoz.

Ha viszont negatív és nem jön meg akkor a tabletta még is bekavart.

2019. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi heteket valóban az utolsó menstruációtól számolják. Így, hogy tudod mikor volt az aktus, onnan számolva 2 hét múlva már mutatja a teszt. Nem mennék emiatt uh-ra, de ha akarsz, 5-6 hetes tehesség már látszik az uh-n.
2019. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudom mennyire bízhatok a terhességi tesztben, de mindenképp csinálok egyet.


Ezt az 5-6 hetet az aktustól számoljam akkor?

2019. márc. 7. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aktustól számított 2 hét után már mutatja a teszt, amúgy jóval hamarabb kimutatja, minthogy bármi látszana. Ha a tesztben nem bízol, lehet kérni hcg vérvételt is, az teljesen biztosat mutat. Amúgy így számolnak: utolsó menstruáció idöpontja, plusz 2 hét, ekkor van ovuláció, tehát ekkor van a teherbeesés, plusz két hét, ekkor van a 4. terhességi hét, itt mutatja ki a teszt, utána 1-2 hét múlva látszik az embrió, ez az 5.-6. terhességi hét.
2019. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nyilván ez a számolás középidős számolás nem? Mert pl aki nem ovulációkor van együtt,annál h van? Nyilván nem akkora az esély,de nem kizárt. Nekem is volt egy ilyen utána meg is jött. Nos akkor honnan számolná a nőgyógyász? Be is vagyok tojva a negatív teszt ellenére mert gyengébbvolt a mensi
2019. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyilván ez a számolás középidős számolás nem? Mert pl aki nem ovulációkor van együtt,annál h van? Nyilván nem akkora az esély,de nem kizárt. Nekem is volt egy ilyen utána meg is jött. Nos akkor honnan számolná a nőgyógyász? Be is vagyok tojva a negatív teszt ellenére mert gyengébbvolt a mensi mármint a második
2019. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!