Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki mást mond azzal...

Mindenki mást mond azzal kapcsolatban hogy hogyan álljak le az utrogestannal, kire halgassak?

Figyelt kérdés

6 hetesen kezdtem el szedni a gyógyszert 3x1-et, jövőhéten leszek 12 hetes de a védőnő és 2 nődoki is különbözően mondták el hogy álljak le.

A védőnő véleménye szerint 12 hetesen álljak le fokozatosan úgy hogy 2x1 két napig aztán 1x1 két napig. A főorvos pedig azt hogy 14-15 hétig szedjem. Aki meg először vizsgált úgy mondta hogy 12. hetet elkezdve egy hétig 2x1,utána egy hétig 1x1 🤷‍♀️


2019. márc. 8. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki először vizsgált arra hallgass, illetve a védőnő is sztem erre gondolt, a 12.hetet betöltöd, azon a héten mehet még a 2x1, utána köv héten 1x1, de figyeld ha ismét barnázol vagy vérzel akkor még szedjed ugyanúgy ahogy előtte


Ekkor kezdi átvenni a szerepét a méhlepény, elvileg nem ajánlott tovább szedni, hogy a méhlepény tényleg dolgozzon, szóval a fokozatosan leállás ezt jelenti, ne hirtelen hagyd abba,hanem először 2x1, következő héttől 1x1


Nekem legalábbis a dokim ezt javasolta

2019. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy héten 2x1, aztán 1x1. Nekem is kb így kellett elhagynom fokozatosan. Lombikos ikreknél. Semmi baj nem lett.
2019. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. márc. 8. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Én véletlenül tovább szedtem kb. 14.hétig, mert valahogy úgy mentem orvoshoz és addig senki nem mondta nekem, hogy álljak le vele... Nem lett bajunk, de mondták nekem, hogy semmi értelme már 12.hét után. Szerintem bajod nem lesz ha tovább szeded (a saját példámból kiindulva) de nem szükséges, érdemes leállítani fokozatosan.
2019. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!