Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de a párom nem...

Terhes vagyok de a párom nem akarja. Van egy közös 3 éves fiúnk. Hogy döntsek ha én akarom de ő nem?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg hogy ujra terhes lettem. Nem tervezett baba. Nagy káosz van bennem. Szivem szerint megtartanám és már az abortusz gondolatátol is félek.


A párommal lévő kapcsolatunk jelenleg elég zavaros, nem stabil és vannak problémáink de szeretem. Ő már a kisfiúnk születése után mondta hogy soha több gyerek (előző kapcsolatábol van egy nagyobb fia). Albérletbe lakunk stabil munkahelyem van. Nem vagyunk gazdagok, nincs felretett penzunk, de jol kijovunk , nem ehezzunk.


A párom még nem tudja ezt a hírt mert kisfiammal vidéken vagyunk.

Az a baj hogy tudom mit fog szólni a hírhez és mit fog pártolni. Ismerem már 11 éve vagyok vele.


Nem akarom elvetetni de ha egyedul maradok hogy fogom birni egyedul? Mi lesz ha felmondják az albérletet (a tulaj a barátunk)


Annyi minden van a fejembe hogy ha valaki most belenézne bele bolondulna.


2019. márc. 9. 10:23
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem stabil kapcsolatba, oda ahol az egyik fél nem akarja, egyertelmuj, hogy épeszű ember nem vállal gyereket. Kétlehetőség van: abortusz es akkor talán rendbe lehet hozni a kapcsolatot, vagy megtartod és egyedülálló anya leszel két gyerekkel, ahol apuka a második gyereket le se fogja xarni
2019. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%

Én le leszek pontozva, de nem baj.

A te helyedben előbb magamban rendezném a dolgokat, aztán átgondolod magadban a vészforgatokönyveket.

Mondod, hogy nem stabil a kapcsolatotok.

Mondod, hogy ő nem akar több gyereket.

Említed, hogy nincs megtakarításotok.

Albérletben laktok.


Ami pozitívumot látok,

A fix munkahelyed

Most megéltek, de ez csak egy gyerekre van kalkulálva, gondolom apuka fizet a nagyobbra gyerektartást.


Amiket mérlegelned kell:

Tudod-e egyedül nevelni a kettőt ugy, hogy szülés után min fél évig nem mehetsz vissza dolgozni.

Meg tudsz állni a sajat lábadon, van-e tamogatasod nem csak apuka részéről.


Egy gyereket mindkét szülőnek akarnia kell, ha csak te akarod, azzal a parodra erőszakolsz egy olyan gyereket, akit nem akar, nem biztos, hogy ez jó döntés.

A máaik, a te tested, neked kell tudni, mit akarsz.


Viszont egy becsuszott babához minimum 2 felelőtlen felnőtt kell. Egy nő csak akkor lesz terhes, ha akar. Én 2 gyereket akartam, 2x lettem terhes, ha netán mégis "becsúszna", ahogy itt gykn a nagy többségnek szokott, én minden további nélkül mennék abortuszra, mert a párom sem akar több gyereket, mert akkor már nagyon nadrágösszehúzás lenne, mert soha többé nem akarok szülni és én nem oaztom azt a nézetet, ahol 2 elfér 3 is el fog.


Ha magadban rendezted a dolfokat, akkor mindenképpe ülj le a pároddal, beszéljétek át, és közösen hozzatok döntést.

2019. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
29%

Talán védekezni kellett volna!

Ja , tudom te vagy a mai napi első , aki védekezés lett mellett lett terhes , nem baj majd jön a többi is , hogy meglegyen a napi öt.

2019. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondold végig, hogy két gyerekkel egyedül mennyire tudsz boldogulni.

Mert ha megtartod, akkor a párod el fog hagyni. Ezt tudod te is.

2019. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
35%

Ha a párom előhozakodna azzal hogy meg kéne ölni a gyerekünket, mert.... páros lábbal rúgnám ki, és a nagyobb gyereket sem kéne látnia többet, mert nem engedném. Meg sem kérdezném a vélemenyét egyébként.

Érdekes mennyien mondják a csador meg az arab nők alárendeltségét, és itt Magyarországon, magyar, keresztény nők 2019-ben inkább megölnék a gyereküket minthogy elveszítsenek egy férfit....ne már.


Menj haza mond meg a párodnak, gyereked lesz, fel is út le is út vagy maradhat a családjával.

2019. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
64%

#5:

Ha teherbe esnék, akkor ÉN ezt meg merném mondani. Egy percig se gondolkodnék, hogy mi legyen.

De a kérdező jelenleg egy gyerekről se tud gondoskodni egyedül, nem hogy kettőről. Lehet, hogy a lakhatás is veszélybe kerül, ha szakítanak.

Ez nem az a kérdés, ahol a női büszkeség dönt. Egyszerű matek: ketten egy gyereket könnyebb eltartani, mint két gyereket egyedül.


Drukkolok, hogy kellemesen csalódjon a kérdező, és a párja támogassa. De ha egyedül nem tudja eltartani, akkor nem érdemes mellet verve öntudaskodni.

2019. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%

De ez az a kérdés amit teherbeesés előtt lehet fontolgatni.


Mindenki magából indul ki, ha ÉN elvetetném a gyerekem, a vonat alá mennék másnap, nemhogy együtt maradjak és boldog csaladot játsszak egy gyerekkel meg egy férfival. De ha nem ölném meg magam akkor sem tudnék élni tovább pláne egy férfival aki rákényszerített. Akkor meg hogy 1 gyerekkel maradok egyedül vagy kettővel majdnem mindegy. Mert tuti egyedül maradnék.


Akkor meg már jobb választás 19-re lapot húzni, kész tények elé állítani apukát, lehet felvállalja a két gyereket, ha nem, gyerektartást akkor is kell fizetnie, nyilván nem lenne egyszerű az élet 2 gyerekkel egyedül, de legalább élet lenne.

2019. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%

Hát nekem az a véleményem hogy ha megtartod ha nem szétmentek...

Ugyanis ha megtartod akkor "ráerőszakolod" (ám azért ő is ott volt megcsinálni)

Ha elveteted ő kényszerít bele olyan dologba amit talán sosem fogsz tudni megbocsátani magadnak.

Szerintem beszélj vele minél hamarabb.

Én nem vetetném el de ez én vagyok. Neked kell dönteni.

Azért írd majd meg mire jutottál

2019. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%

5!


Itt nem ah a kérdés, hogy elveszti e a partnert, vagy sem. Miután eleve nem jó a kapçsolat, kb 100% hogy hamarosan úgyis egysedulallo anya lesz. A kérdés az, higy 1 vágy 2 gyerekkel nyomorog majd és hogy magyarázza meg majd a kisebbnek, higy őt miért utalja az apja és miért nem törődik vele

2019. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
54%
Védekezni kellett volna...
2019. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!