Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyai életkor előrehaladtával...

Anyai életkor előrehaladtával valószínűbb lány magzat?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam régebben , hogy minél idősebbek a szülőkés többedik a gyerek, egyre valószínűbb hogylány lesz, de miért? Van vmi tudományos magyarázata , vagy egész egyszerűen a szexuális szokások változása (azaz kevesebb alkalom hetente) miatt van kicsi esély hogy pont eltalálják az ovuláció napját?
2019. márc. 14. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés.
2019. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez apukan múlik. Ugyanis anyuka csak egy típusú kromoszóma képes adni, méghozzá az X kormoszomat, egy nő XX kromoszómával rendelkezik. A fiúk XY, a férfi spermajatol függ milyen nemű lesz a baba. ::
2019. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2019. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A gyermek neme az apán múlik!!
2019. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm de egyébként nem kizárólag az apán múlik.A petesejt nagyon is szelektál a spermiumok között.Hiába ér oda egy fiús,azt pl. nem engedi be vagy fordítva.


[link]

2019. márc. 14. 12:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, egy origós cikk. Hát ez valóban megdönthetetlen és hiteles forrás :)

Egyébként ha szelektál is a petesejt, azt akkor sem az anyai életkor miatt teszi. Sok tanulmány szerint a fiúk-lányok születési aránya mindig állandó. Ha valamilyen természeti katasztrófa vagy háború következik be és felborul az arány, akkor a természet kompenzál. De ezt még mindig kutatják, hogy mi miatt lehet így és az emberi szervezet honnan tudja, hogy ezt kell tennie.

Na most erről tudjuk, hogy létező jelenség, csak az okát nem tudjuk. Ha igaz lenne, hogy az anyai életkor előrehaladtával esélyesebb a lány magzat, akkor ezen logika mentén sokkal több lány születne, hiszen a nők évről-évre egyre később vállalnak gyereket. De nincs így, hisz az arány állandó, még mindig :)

2019. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Atya ég!!Nézz jobban utána!!
2019. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem!Két fiam van,38 éves vagyok és a harmadik is fiú!
2019. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as válaszoló!! Én 36 vagyok van két lányom és a harmadik is lány.. 32. Hétben vagyunk!! :))))
2019. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem csak az origon jelent meg, más oldalakon is. De ezt teljesen el tudom fogadni amit írtál magyarazatkent, miszerint egyre később szülnek a nők és nem több a lány csecsemő. (magzat, újszülött mindegy).
2019. márc. 14. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!