Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhessèg eseten ellehet...

Ikerterhessèg eseten ellehet utasitani azt, hogy protokoll szerint befektessenek 25hetesen amikor semmi bajom nincsen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ikerterhesseg eseten ha semmi problemam nincs,de beakarnak fektetni a korhazba mert ez a protokoll,elutasithatom?

Van egy ketto eves kislanyom is itthon.Nem szeretnek heteket,honapokat bent fekudni ,itthon is tudok pihenni.A kerdesem az lenne,hogy elutasithatom,hogy nem fekszek be a korhazba?


2019. márc. 14. 11:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Panaszmentes terhesség esetén Magyarországon nincs ilyen protokoll, még ikerterhesség esetén sem. Ha be akarnak fekteti, annak oka van.

De természetesen vissza lehet utasítani bármit.

2019. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Megtagadhatod, de utána ne mutogass a z orvosra ha bajotok lesz. Egy orvos se fektet be ok nélkül, nyilván veszélyeztetett vagy valami miatt.
2019. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Mindent el lehet utasítani. Szülni sem kötelező bemenni a kórházba.

Nem fog a rendőrség bevinni.


De beszéld meg az orvosoddal, milyen feltételekkel maradhatsz otthon, és mekkora a kockázat, ha nem fekszel be.

Panaszmentesen biztos nem fognak befektetni.

2019. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Kettes ikerterhességnél 25 hetes befektetésről panaszmentesség eseten nem tudok Magyarországon. 32 het korul mar vannak kórházak, amik szeretik, ha bent van a kismama. Van olyan kórház, ahol ha nincs panasz, akkor hármasikres kismamát is engednek otthon maradna 35-36 hetig.
2019. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Egyreszt nincs sehol sem ilyen protokoll, masreszt nem, nem kotelezhet senki semmire. Nem fognak bilincsben bevinni.

Furcsa, hogy sokan nincsenek tisztaban az alapveto jogaikkal, hogy szabad emberek vagyunk addig, mig a birosag mashogy nem rendeli.

2019. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy 28 hetesen régi elavult szabály szerint protokoll a befektetés, de ha panaszmentes vagyok, ő nem ragaszkodik hozza.


Egyelőre otthon vagyok 30 hetes vagyok ketpeteju ikrekkel.

2019. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
En most vagyok 23hetes.Mikor betoltottem a 9.hetemet akkor mondta a doki,hogy keszuljek fel ,panaszmentesen is 25hetesen befog fektetni a korhazban mert ez a protokoll itt.Nem vagyok veszelyeztetett terhes,semmi bajom.Az uh-is mindig jo.Tenyleg semmilyen panaszom nincsen meg egy has gorcs sem.2hetente jarok magan uh-ra ehhez a dokihoz.Akkor nem ertem miert erolteti ezt a 25hetes dolgot. 🙄
2019. márc. 14. 14:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Melyik kórház ez?

Egy vagy ketpeteju ikrek? Nincs masik kórház a közelben?

2019. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kettopeteju ikrek.Szigetvári korház.Pècsen lenne meg,de nem jarunk arra.Meg soha nem voltunk ott. Nem szeretnenk persze ha baj tortenne,de mashol is olvastam hogy sehol nincs ilyen,hogy ok nelkul 25hetesen bekell fekudni.Ha meg elutasitom,hogy befektessenek es bunkok lesznek velem ha menni kell szulni vagy akrmi.... Vagy kapnak penzt az orvosok ha valaki bent fekszik?Fogalman sincs..de ez nekem nonszensz.Raadasul minden eggyes alkalomkor emlekeztet ra az orvos...,hogy hamarosan 25hetes leszek...
2019. márc. 14. 14:39
 10/18 anonim ***** válasza:

Ott nincs is pic, így ha gond van, vagy idő előtt beindul a szülés, úgyis átszállítanak Pecsre.

Én biztos, hogyha Baranya megyében laknék, akkor ikerterhesen Pécsre járnék es ott szülnék.

2019. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!