Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most 8hetes a babánk,...

Ha most 8hetes a babánk, akkor mikor foganhatott?

Figyelt kérdés

Január 3.-án volt az utolsó menstr.elsö napja. 9.-e körül volt vége. Ovuláció, meg ilyenek fogalmam sincs mikor lehetett,soha nem teszteltem, höméröztem vagy ilyenek. A ciklusaim hosszúak, és rendszertelenek voltak, de ha átlagot kell számolni, 32nap jött ki, de van amikor 35,38,40,28,stb. Na most ki tudja, hogy amikor a baba megfogant az egy hosszabb, vagy rövidebb ciklus lett volna, gözöm sincs. De kíváncsi vagyok mikor foganhatott. Azt biztos, hogy csak hétvégenként szexeltünk, a munkánk miatt, péntektök vasárnapig szexeltünk csak. Jan.29. - én éreztem éles fájdalmakat ott lennt, de csak pár órára, és egyetlen egy csepp vér volt másnap reggel a bugyin. Gondoltam csak még fog jönni akkor, hiszen febr.4.-e lett volna a következö esedékes, ami ugye nem jött meg, de én akkorse csinâltam tesztet, vártam még egy hetet, tehát febr.11.-én csináltam egy tesztet, meg másnap is, febr.12.-én, mind kétszer leugrottak a csíkok a tesztröl olyan erös pozitívak voltak. Kidüllett szemmel néztem, nem akartam elhinni, hiszen csak azt hittem, hogy késik. Szeeintetek mikor foganhatott ezek alapján? Csak kíváncsi vagyok. Csak azok válaszoljanak, akik valami értelmeset tudnak írni.

Köszi


2019. márc. 16. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Ha most 8hetes, akkor mikor?! 8 hete, te hülye...
2019. márc. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Az uh ilyenkor elég pontosan belövi méret alapján. Ha 8 hetes vagy, akkor 6 hete foganhatott kb.
2019. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy csak az "értelmesebbek" írjanak, direkt. Te nem tartozol közéjük, úgyhogy húzz el szépen.
2019. márc. 16. 23:57
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet kiszámolni. Az UH a legpontosabb erre, 12. hétig azonos ütemben növekszenek az embriók. A fogantatás kb. az UH szerinti terhességi kor mínusz két hét.


A sikeres aktus és a konkrét fogantatás között eltelhet 4-5 nap is egyrészt. Másrészt az osztódás-vándorlás-beágyázódás se mindenkinek ugyanannyi nap, fogantatástól (ami mint írtam nem feltétlenül egyezik meg az aktus napjával) 7-10 nap múlva kezdődik beágyazódás. Szóval annyi a változó,hogy értelmetlen fogantatási napot kutatni.

2019. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor sajnos ez már örök titok marad, mert még az orvos se tudta meg mondani, csak tippje volt.
2019. márc. 17. 00:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de jan19-20?
2019. márc. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen az orvos 20.-át mondott.

De mindegy ezt már sosem tudjuk meg biztosra.

De azért kíváncsi lettem volna.

2019. márc. 17. 00:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Mivel a spermiumok akár 5 napig is elélhetnek (azért inkább 1-2 nap), a fogantatás sem biztos, hogy akkor történt, amikor a sikeres szeretkezés volt.

A 12. hétig kb. egyformán nőnek a babák, így több mérést összevetni azért elég jó alap, de teljesen pontosan nem tudnak mérni, mivel térbeli és kézzel húzzák be vonalat (nekem volt, hogy az egyik, már egészségben megszületett, gyereket koraterhesen következő nap kisebbnek mérték fél centivel). Egyébként ugye úgy számolják, hogy a terhesség kora (ami az utolsó menzesz első napja és amit a 12. hétig módosíthatnak, ha a mérések nagyon mást mutatnak) mínusz 2 hét az embrió/magzat kora. Szóval ha 8 hetes terhes vagy a papír szerint, akkor a baba 6 hetes, és számíts rá, a terhesség korát fogják mindig kérni/írni.

De a babáknak csak nagyon kis százaléka születik a kiírt napon, szóval ez túlhordás-indításkor lehet csak érdekes infó (vagy ha - bocsi, csak volt már ilyen kérdés itt :) - nem tudnád, ki az apa), egyéb esetben pár nap nem számít.

2019. márc. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. Nagyon nincs tapasztalatom, ezért mindennap olvasgatok. Nemreg voltunk orvosnál. Ugye menstruáció szerint már több mint 9hetesnek kellett volna lennie, de az orvos azt mondta kisebb, és hogy csak akkor volt 8hetes,es akkor meg is valtoztatta a szülés idopontjat. Okt.10.-e volt eddíg ugye a menstr.szerint. Okt.24.-ére tette most
2019. márc. 17. 12:35
 10/18 A kérdező kommentje:
Belegondolni is rossz, hogy még milyen messze van.
2019. márc. 17. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!