Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagy a feletti...

30 hetes vagy a feletti terhességi hét után ti hogy birtátok az ultrahangos vizsgálatot? És a babamozit? Nem voltatok rosszul hanyatt fekve?

Figyelt kérdés

30+ hetes vagyok és utoljára mikor most voltam a dokinál uh-n rosszul lettem a hanyatt fekvéstől. Azt éreztem nem kapok levegőt, a fejembe tódult minden, a szemeim gúvadtak és nem birtam megszólalni sem. A baba is rúgdosni kezdett a hasam teteje elkezdett fájni és keményedni pedig amúgy soha nem szokott.


A férjem vette észre és szólt egyből a dokinak. Feljebb állitotta kicsit az ágy támláját de ugyanúgy elviselhetelennek éreztem már a vizsgálatot és rosszul éreztem magam abban a fekvésben. Már imádkoztam mikor lesz vége.


Szerettem volna elmenni babamozira mostanában de ezek után már félek az egésztől mert 30-40 perceket irnak hogy addig tart. Én nem tudom hogy birok ki annyi időt ilyen pózban. Ráadásul még a 34 héten elkell mennem egy nagyobb ultrahangra a doki kérésére ami szintén legalább vagy 30 percig fog szerintem tartani.


Eddig vártam az ultrahangos vizsgálatot hogy lássam a picit, de most azon a ponton vagyok hogy egyáltalán nem mert fizikai szenvedésnek érzem és rosszul vagyok tőle.


Volt valaki igy? Van valakinek tanácsa hogy lehessen kibirni? főleg a babamozit? meg azt a másik hosszabbat majd?



2019. márc. 19. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam, ilyenkor oldalra fordultam és úgy csinálta a doki az uh-t. Babamozira már nem mentem.
2019. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hanyatt aludtam végig. 😊 Valószínűleg valami ideget nyom a babád.
2019. márc. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vena cava inferior szindróma.

[link]


Nekem mondjuk nem volt.

2019. márc. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elég ijesztő. Nem túl jó. Faros a babám lehet az miatt is van. Majd megkérdezem a babamozist oldalt fekvésben csinálnak e felvételt mert én nem tudok sajnos hanyatt feküdni :(
2019. márc. 20. 02:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem ez kb a 8. héttől van... nem viccelek tényleg. Szörnyű mivel előtte mindig háton aludtam. Most vagyok 30 hetes. Nekem is a doki azt mondta hogy a hasi erek elnyomása pillanatnyi oxigén hiányt idéz elő.
2019. márc. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom! Én se tudtam hanyatt feküdni az elejétől. A végén azért mert fulladtam,fájt a méhem,derekam. 33. héten párom és anyósom kérésére elmentünk babamozira. Szörnyű volt. Én nem is akartam menni. Nem is mutatta magát a baba

Szülésnél is hanyatt fekve vajúdtam órákat. Végül nem tágultam és nem bírtam tovább feküdni,megcsászároztak

Kitartás!

2019. márc. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyanez volt. Oldalt fekve is meg tudták csinálni a babamozit.
2019. márc. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

36.hétig faros volt a kislányom, szerintem nem függ össze a kettő!

nekem is már a vége fele rossz volt az uh, de amiatt,hogy alig bírtam felkelni az ágyról...védőnőnél is utálom,hogy háton kell feküdni,hogy szívhangot nézzen 😑

38 hetes vagyok jelenleg

2019. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!