Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos kírhat táppénzre,...

Háziorvos kírhat táppénzre, amíg a nőgyógyász nem igazolja a terhességet?

Figyelt kérdés

A munkakör miatt állítólag nem dolgozhatok terhesen, de csak a hatodik héttől érdemes nőgyógyászhoz menni igazolást kérni a terhességről. Kiírhat a háziorvos vagy addig simán dolgozhatok így is?

4+2 km.


2019. márc. 22. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a munkakör, amiben nem dolhgozhatsz?
2019. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Üzemorvos. Ez nem táppénz, mert nem vagy keresőképtelen.
2019. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Engem kiírt megfázással.
2019. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Engem is kiírt a háziorvos amíg nem kaptam igazolást a nőgyógyásztól. Biztosan téged is kifog,ha elmondod,mi a helyzet.
2019. márc. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg nem írhat ki, gyakorlatilag engem pl. kiírt. De idővel vinned kell neki nőgyógyásztól/szakorvostól (nálam endokrinológus írta meg, mert olyan jellegű a problémám) igazolást, hogy ő javasol táppénzre, különben a háziorvost megbüntethetik.
2019. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Kiír, aztán később viszed a papírt. Boldog babavárást! :)
2019. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Kiír, de nem a terhességgel hanem valami vírusos vagy megfázós diagnózissal. A terhességi tp-re akkor módosítja, mikor a nőgyógy igazolja a terhességet és ad hozzá egy non pot papírt.

Háziorvosi asszisztens

2019. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2019. márc. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!