Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet a kimenetele pontosan...

Mi lehet a kimenetele pontosan a terhességi cukorbetegségnek, és milyen értékek "adnak okot a pánikra"?

Figyelt kérdés

Már terhesség előtt is IR-es voltam, diétáztam már akkor is. Korai terhelést csináltak 15.hétben, már akkor szigorítottak a diétán, mert rossz értékeim voltak.

Most a 32. hétbe léptem. Eddig nem adtak inzulint, mert mindig sikerült szépen feljavítani az cukorértékeimet... Mostanában egy pár nap "rossz értéket" (amit nem tudok mire vélni, mert ugyanúgy étkezem, némely napokon mégis rosszabb) jó pár hét teljesen jó érték követ. Ez megy már egy ideje. Így már nem is fognak a végéig inzulint adni? Mire számíthatok, mi történik, ha pár napnál tovább fenn állnak a magas értékek?

Egyáltalán mi számít "vészesen" magas értéknek? 7 fölött, vagy csak 7,5 fölött? Ezek miatt az értékek miatt mi történik? Azt tudom, hogy romolhat a lepény állapota (eddig nem romlott semmit, de ezek után bekövetkezhet ez még a cukor miatt?), és hogy nagyon nagy babám lehet (ez sem lett, teljesen normális méretű). Ezeken kívül mi történhet még?

Teljesen kétségbe vagyok esve, tegnap még hajszál pontosan ugyanilyen étkezés mellett 5 körüli mérések étkezés után, ma 7 fölöttiek... Remélem ez is csak egy 1-2 napos kilengés (jeleztem az orvosnak egyébként, hogy vannak napok, amikor rosszabb + látja a diétás naplómban az értékeket, de erre nem mondott semmit, hogy ezek miatt inzulin vagy bármi más kéne...ez másnak is így volt? Vagy kezdjek el egyből aggódni ha magasabbak az értékek?)


2019. márc. 25. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Én néha mértem 8 fölötti értéket, de akkor elbénáztam a diétát...


Nekem azt mondta a dokim, hogy trimeszterenként kb. romolhat a helyzet, egyre nagyobb leterhelés a baba a szervezetednek.


Egy pár rossz érték szerintem nem gond, de ha napokig magas, akkor mindenképp lépni kell.

Inkább kelljen inzulin, mint hogy baj legyen valakivel...

2019. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Az a baj, hogy azt mondták nekem, hogy mivel autoimmun pajzsmirigy problémám van, így nem ajánlott az inzulin, mert felboríthatja a hormonokat...(csak az asszisztens mondta, orvossal pedig csak távkonzultálni szoktam e-mailben, nem tudok rákérdezni). Ezt fel is tettem kérdésben itt a gyakorin, de nem érkezett rá válasz, hogy tényleg így van-e, úgyhogy gőzöm sincs, de ha így van, akkor mégis mit tudnék tenni vajon? :( Na mindegy. Nagyon remélem hogy holnapra megint jobbakat mérek, már kikészít ez az egész...
2019. márc. 25. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, a pm problémához nem értek.

Ne stresszelj, amennyire tudsz, az is felviszi a cukrot...

Mindenképl az ORVOSSAL konzultálj mihamarabb, az asszisztensek véleményére én nem adnék.

2019. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van facebookon egy terhességi cukorbetegség nevű csoport. Van bent pár szakértő is, de pár "mezei" anyuka is jól kiképezte magát. Szívesen segítenek ilyen kérdésekben, rengeteg tapasztalat és tudás gyűlt ott össze.
2019. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!