Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az édesanyám bipoláris zavarra...

Az édesanyám bipoláris zavarral küzd. Teljesen tönkretett a terhességem alatt. Van valakinek tapasztalata a magzatra nézve?

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó a kapcsolatom az anyámmal. Már kislányként megfogadtam, hogy ha olyan anya leszek amilyen ő, megölöm magam, hiszen egyetlen ember sem érdemli, hogy abban nőjön fel amiben én. Egész életemben vágytam egy igazi családra, és mindig tudtam, hogy erre egyetlen esélyem van: ha valaha születik egy gyerekem.

27 éves koromra meg is tálaltam az igazit, babát terveztünk, szerencsére össze is jött. De nagyon figyeltünk rá, hogy jó időben hozzuk össze, mert ebbe a családba csak kislány jöhet. Az egész családom, főleg anyám férfi gyűlölő, engem is úgy nevelt hogy mindenkiben a rosszat lássam, de pont ellenkezőleg sikerült.

Nagyon vágytam arra, hogy összejöjjön a baba, mégis, mikor megtudtuk, addig nem bírtam elfogadni, hogy terhes vagyok, amíg anyám rá nem mondta az áment. Persze örült neki. Nagyon.

A látogatásunk viszont sajnos problémába ütközött, mert a tulajunk az albérletben kitett minket azonnal ahogy megtudta, hogy terhes vagyok. Megkértük édesanyámat, hogy segítsen a lakáshitel elintézésében - azaz kölcsön kértünk tőle az önrészéhez. Soha nem segített rajtam semmit. Sokszor ennem nem volt mit gyerekként, mert neki új cipő kellett. Új ruháim nem is voltak, csak amit az ingyenes turiból szedett.

De segített, hogy a kislányunknak mindene meglegyen. Csak aztán... kiderült, hogy kisfiam lesz. És úgy éreztem minden összeomlik körülöttem.

Sírtam, hogy nem akarok, hogy örökbe adom, hogy vigye el az apja valahova. Utáltam magam azért, hogy így éreztem. Rettegtem tőle, hogy az anyám mit fog mondani. Párom persze esküdni mert rá, hogy boldog lesz, és be akarta bizonyítani. Tehát felhívta. És anyám sírva fakadt... üvöltött h neki nem lehet fiú unokája. Ismételtessük meg a vizsgálatot, ilyen nincs...

Persze visszavonta a lakáshitelre adott kölcsönt is amikor már le volt rakva az önrész, a foglaló, az ügyvédi díjak ki voltak fizetve. Könyörögni kellett neki, hogy ennyire ne szúrjon ki velünk.

Voltak éjszakák amiket végig üvöltöttem. A gyermekem a hasamban mást sem hallott hónapokig csak h sírok. Elkezdtem pszichológushoz jàrni, de nem sokat segített. Teljesen elveszítettem a kapcsolatot a kicsimmel. Úgy érzem sikerült elfogadnom, hogy fiam van de így nagyon nem jó hogy anyám nem. Olyan irígykedve hallgatom a kismamákat akik angyalkának nevezik a magzatukat, beszélnek hozzá. Én nem tudok. Mintha nem is egyék lennénk. És gyűlölöm magam érte mert nem tehet semmiről. Olyan kis szép baba lesz az ultrahang képek alapján, csak épp rettegek tőle hogy mindezek után milyen lesz a személyisége. Mindig egy mosolygós, bújós, vidám kisbabát képzeltem el. Tönkre lett téve? Olyan élete lesz mint nekem? Olyan leszek mint az anyám?


2019. márc. 26. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz a babanak semmi baja!

Figyelj arra h ne kovesd el azokat a hibakat.

De nyilvan anyad sem tehet rola h lett ez a mentalis betegsege… biztos neki sem lehet egyszeru!

2019. márc. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem csak anyad a serult lelkileg/szellemileg, hanem TE is az vagy!!!


Minek mondtad el neki egyaltalan, h fiu, ha tudtad miblesz a reakcioja!??


Te is honapokig bogsz, most meg azon aggodsz, h csak egeszseges legyen??!


Ha nem terhesseg alatt, akkor megszuletese utan fog aerulni ez a szerencsetlen kisfiu es ennek az oka, te meg a hun ahitott edesanyad lesz!


Ha ram hallgatsz, koltozz el anyadtol minel messzebb es soha egy kepet se mutass neki az unokajarol!

Vagy hagyd h tonkretegyen teged is, neg ennel is jobban, meg a gyerkedet is, vegul a csaldodat...

2019. márc. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Se anyád sem te nem vagytok százasok! Mi az hogyha fiú akkor örökbe kell adni? Hol vagyunk a középkorban??? Ilyen szülőnek minek gyerek? Ha albérletben éltek miért nem védekeztek?? Jézusom és én ilyen emberek közé szülöm meg az én gyermekemet? Akit szeretettel várok ha fiú lesz ha lány?
2019. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van... a legjobb lesz ha még most véget vetek mindennek... legalább nem születik így még, és nem kell szenvednie. Úgy lesz a legjobb. Köszönöm, sejtettem hogy ez lesz a legjobb út, és így mostmár van hozzá elég bátorságom, hogy megtegyem
2019. márc. 26. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked tenyleg segitseg kell, nagyon gaz, amit muvelsz...
2019. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, ugye nem csinálsz valamit a babával????
2019. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És kit érdelel hogy anyukád minek örülne?Nem az számit neked hogy Te boldog légy és a születendö gyermeked??Add vissza a pénzt és vegyetek ki másik albérletet és ha lesz pénzetek akkor vesztek lakást magatoknak.Ugy érzem mentálisan vannak problémáid,szedd össze magad mert nemsokára édesanya leszel és be kell bizonyitanod hogy te nem vagy olyan mint anyukád.
2019. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Mennyi tapló van itt... Fel kell dolgozni, ha eddig egy bizonyos neműként gondoltál a babádra (és erre anyukád is ráerősített) és mostantól másképp kell gondolnod rá. De ahogy írtad, ezen már ügyesen túllendültél. Anyád majd lehiggad. Az én nagyanyám annyira nem akart unokát, 8 abortuszba hajszolta bele apukámat az előző párjával. Imádott engem. Nagyon fogod szeretni őt, hidd el... Ilyenkor még nincs olyan igazi kötódés. Beszélj hozzá, énekelj neki, mert ezzel is rásegítesz, ez is egyfajta készülés, ezért csinálják a kismamák, nem mert ők már annyira kötődnének. Igazi anya-gyermek kapcsolat még szülés után sem, majd olyan 8 hónapos kora körül. Nekem is mindenki azt sulykolta, lányom lesz, mert csak fiú babák vannak a családban (ezért ők már lánnyal akartak volna babázni, nyilván). Fiam lett. Újra várandós vagyok, most nehezen tudom elképzelni, hogy kislányt várjak, annyira fiús anyukának érzem már magam. :) Persze mindegy, csak egészséges legyen. A fiam sajnos nem az. Tedd össze a két kezed, hogy a tiéd az, mert ez a helyzet az, ami igazán nehéz...
2019. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyotorjetek mar a kerdezot!!!!! Van eleg problemaja!!

Kerdezo, neked hosszutavo pszichoterapia kell hogy le tudj valni anyukadrol. A gyerekkel ne csinalj semmi hulyeseget, kisfiatok lesz es kesz, szeretni fogod majd meglatod! De terapia kell mert a kapcsolatod meg mindened ramehet erre az agyremre ami anyadtol ered.

2019. ápr. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mi lett veletek azóta, Kérdező?
2022. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!