Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25hetes terhes vagyok. Most...

25hetes terhes vagyok. Most olvastam a toxoplasmosisról. Kétségbe estem, mert rajtam ilyen szűrést nem végeztek, holott van szobacicánk. Ha most kiderül a fertőzöttség mi történhet a picivel?

Figyelt kérdés

Eddig minden laboreredményem tökéletes volt és az UH se mutat semmiféle eltérést,pedig 5D-n is voltunk.

A nőgyógyász ad beutalót a toxo szűrésre?Oda kb 2 hét múlva jutok be.Vagy próbáljam megsürgetni,esetleg háziorvossal íratni beutalót?


2019. márc. 27. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Ezt neked külön kell jelezned, hogy van cicátok. Nem fognak rákérdezni. Én 6 hetes vagyok, és van két cicánk, de még csak most fogok elmenni vérvételekre. Mindenképp jobb minél előbb! Szerintem kezdd el intézni!
2019. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Én magánban csináltattam kétszer a terhességem alatt, úgy emlékszem érdemes trimeszterenként, de én végig a macskával aludtam (kinti cica), amúgy nem kell ettől nagyon parázni, sokkal nagyobb az esélye, hogy, mosatlan zöldségtől kapod el, mint a macskádtól, csináltasd meg a szűrést, én pl. sose kaptam el eddig pedig 30 éve van macskám, ha már esetleg átestél a fertőzésen, akkor nem tudod újra elkapni.
2019. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Toxo szűrésre magán úton is el lehet menni. Persze akkor fizetni kell. Nekem 12 ezer volt ha jól emlékszem.


Súlyosan károsíthatja a magzatot. Például agykamra tágulatot is okozhat.



De ha alom csere után alaposan kezet mostál, és nem ettél földdel szennyezett gyümölcsöt akkor nincs baj.


Azért mostantól a párod cserélje az almot a biztonság kedvéért.

2019. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az alomhoz már nem nyúlok. De eddig is alap volt utána az alapos kézmosás.
2019. márc. 27. 16:31
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Csak akkor van okod félni ha macskádnak éppen aktív toxoplazma fertőzése van, aminek azért vannak tünetei, szóval észre lehet venni.

Amúgy meg erősen túl van reagálva ez a téma, szóval nyugi.

2019. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Biztos hogy nem volt? Ez az első szűrővizsgálat. Egyébként nem kell aggódnod, majdnem biztos hogy átestél már ilyen fertőzésen. Nekem is volt, pedig sosem volt macskám és nem is érintkeztem macska alommal, csak homokozóban játszottam gyerekkoromban.
2019. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Ne parázz, nem lesz semmi baj! Háziorvostól kérhetsz beutalót egy vérvételre. Anno én is kértem,.mert volt benti cicánk. Az eredményem pedig az lett, hogy nem estem még át ilyen fertőzésen. Az almot célszerű másnak takarítani, de egyébként alap higénia semmi extra.
2019. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Néztem a leleteim, de nem találok ezzel kapcsolatosat.
2019. márc. 27. 16:41
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
hepatitis, AIDS, vérbaj....nem emlékszem miket szűrtek, abban a paksamétában kellene lennie.
2019. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Volt hepatitis, szifilis stb. De toxop.-sal kapcsolatba nem találok semmit. Holnap reggel megyek terheléses vércukor vizsgálatra. Addigra már nem tudok beutalót szerezni, de utána elmegyek majd háziorvoshoz és kérek tőle.

Ha fertőzött lennék gyógyszerrel csökkenthető a kockázat,hogy a baba beteg legyen?

2019. márc. 27. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!