Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha házidokihoz szeretnék...

Ha házidokihoz szeretnék bejelentkezni táppénz miatt, mondják időpont kérésnél, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Még csak a hatodik hétben járok, nőgyógyászhoz jövő héten megyek. most viszont a rosszullétek miatt úgy érzem táppénzre kell mennem, nem tudok dolgozni. Ha felhívom a dokit mondjam már előre,hogy babát várok? Az ok amiért kérdezem, hogy nem szeretnék beteg emberekkel egy váróteremben ücsörögni, ha időpontom van akkor is simán van hogy fél órát ott szoktam várni. Vagy túllihegem?
2019. ápr. 3. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Mondhatod előre igen,bár ha még nem voltál nőgyógyásznál,nem terhességet fognak beírni neked hiszen még nem bizonyított..Viszont a munkahelyeden ha nem olyan normálisak,kirúghatnak..ezzel vigyázz.
2019. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A munkahelyen nem mondom el semmiképp egyelőre :)
2019. ápr. 3. 17:35
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondhatod nyugodtan, bár míg nem voltál nőgyógyásznál addig nem fognak a terhesség miatt kiírni, majd más diagnózis lesz a papírodon. Arra viszont ne számíts, hogy előre vesznek csak azért mert terhes vagy, mert ez alig működik 1-2 helyen.
2019. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Akkor a házidokidnak is mást mondj vagy járj utána a táppénzes kódok jelentésének :)

És ha sokáig maradsz otthon,akkor tényleg jobb előbb bejelenteni nehogy tényleg kirúgjanak a sok hiány miatt :(

2019. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem azt szeretném, hogy előre vegyenek, csak hogy ne kelljen a tömött váróteremben várakozni. Arra gondoltam talán akkor odahívnak pl kezdésre.

Most hogy írjatok, az igazoláson egy kód van ami egyértelműen megmutatja mi a bajom szóval akár diagnózis is lehetne rajta? Akkor mi értelme van? A munkáltatónak kb semmilyen körülmények között nincs hozzá közé milyen betegségem van pontosan :O

2019. ápr. 3. 17:46
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Annyi köze van hozzá a munkáltatónak, higy terhesség miatt azonnal táppénz jár, betegség miatt pedig betegszabadság. Előbbit a tb fizeti, utóbbit merb s munkáltató
2019. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

1. Háziorvos nem vehet tappenzre nőgyógyászati javaslat nélkül. Szóval írjon ki más indokkal, mondjuk valami betegseggel az elejen, főleg, ha a rosszulletek elmúlasával tudsz dolgozni.

2. Amig nem bizonyitott papíron a terhesség, de inkább 8-12 het körül jelentsd be.

3. Szerintem nem fognak előrevenni azert mert terhes vagy. Felnőtt dokikhoz többnyire idősebbek járnak gyógyszerreceptért, a legtöbb felnőtt csak akkor megy betegség miatt dokihoz, ha már nagyon szarul van. Amugy már lement a nagy betegség szezon.

Amúgy mit megadtam volna azert ha mehetek dolgozni akar rosszullettel is...

2019. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Leírom az én tapasztalatom.

7 hetesen elkezdtem hányni de addigra én már túlvoltam a vizsgálaton.Nyilván házidoki válogatja de elmentem hozzá és azt mondta terhesség miatt csak a 9es kód van.. de mivel én szerettem volna visszamenni dolgozni,kértem írjon mást.Ezért mindig más kóddal vett fel de azokkal nem lehet sokáig.Nekem elkellett bent mondanom,mert kirúgtak volna.Azt is mondtam miért nem 9essel vetettem fel magam,megvártak. Viszont vészes hányásom lett,vérezgetni is kezdtem szóval muszáj volt a 9es már amivel már nem mehettem vissza.

Számíts arra ha nem múlnak a rosszullétek,kirúgnak mivel nem tudnak az állapotodról,nem leszel védett.

2019. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz, utolso. Jopár éve nem kell a terhességet bejelenteni, így is úgyis védett alatta
2019. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem jelenti be hogy lesz védett alatta?
2019. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!