Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismamaként mennyinek...

30 hetes kismamaként mennyinek kéne lennie a vérnyomasnak?

Figyelt kérdés
144/90 volt multkor a vedononel 115 pulzussal. Azt mondta ez nagyon magas. Otthon mérem 1 hete. 120-130/ 70-80 szokott otthon lenni, ez mennyire normalis? Illetve a pulzusom 100 alá nem is megy. 110 korul de inkabb 100 korul mozog a pulzus nyugalmi allapotban is. Aggodni kene ezen ertekek miatt?
2019. ápr. 8. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetne alacsonyabb, de az otthoni normális és ez az, ami igazán számít. A védőnőnél nekem is mindig magas volt, a kórházban, itthon, anyukámnál, dokinál viszont normális. Látszik, mennyire szeretem a védőnőmet... 😂
2019. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is védőnőnél, orvosnál mindig magas volt. Otthon meg mértem a 110/70-et folyamatosan. Na ne félj, mikor tényleg magas lett a vérnyomásom akkor már otthon sem tudtam jó eredményeket produkálni. Szóval nyugi, amíg otthon jó, addig nincs baj. Addig csak sima fehérköpeny szindróma.. 😆
2019. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van az ugynevezett feher kopeny szindroma, az orvosnal vagy a vedononel ebben az esetben magasabb lesz a vernyomas az otthon mertnel. Ilyenkor azert erdemes otthon merni magadnak is, el legkozelebb a vizsgalat elott magadnak megmerve, az erteteket elviszed az orvoshoz, vagy lefotozod, es megmutatod, hogy annyi volt, azt irja be, ne azt, amelyik csak egy felfokozottabb allapotot tukroz, nem a normalisat.
2019. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És a pulzusom soha nem megy le 100 alá, folyamatosan 106,109 stb. Itthon nyugalmi allapotban is. Mitol?

135/70 ez magasnak szamit? Most ez az esti mérésem volt.

Egyebkent koszonom!

2019. ápr. 8. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrol fb csoportot, ott volt mar errol szo, valaszolt is az egyik szuleszno, hogy 140/90-ig rendben van. A pulzust nem tudom, azt megkerdeznem a helyedben.
2019. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!